Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Co je opravdu důležité kritérium, podle kterého se řídit, když hledám partnera pro vztah? Když mám dva „nápadníky“ současně, co zohlednit, abych se nevzdala nevědomky toho lepšího?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co když miluji dva lidi naráz? Jak si mezi nimi vybrat?

Trojka - 2
zdroj: Thinkstockphotos Trojka - 2
aktualizováno 26.01.2018, 10:17 | 26.01.2018, 10:17 | Krásná.cz

Co je opravdu důležité kritérium, podle kterého se řídit, když hledám partnera pro vztah? Když mám dva „nápadníky“ současně, co zohlednit, abych se nevzdala nevědomky toho lepšího?

Mám dva - jak si mezi nimi vybrat? To je dnešní téma pro naše zpovědníky.

 

Jakub, 20 let: Na tohle nejde obecně odpovědět, protože přece pro každého může být důležité úplně něco jiného. Na jednu a tu samou věc může jeden klást velký důraz, je pro něj velmi důležitá, ale stejně tak pro druhého zase nemusí být důležitá skoro vůbec. Myslím tedy, že v těchto případech je lepší se buď na tím vším podrobně zamyslet, uvažovat o tom, co vlastně chci, co je pro mě důležité a prioritní, třeba si to i vypsat na papír a podle toho se rozhodovat. Rozhodovat se třeba do jisté míry i vzhledem k negativním vlastnostem, tedy k tomu, co mi na každém vadí a jak moc mi to vadí. Ale stejně někdy je lepší dát na intuici a jít za hlasem svého srdce.

 

Milan, 21 let: Pravdou je, že jiný kritéria budu mít, když hledám někoho na vztah, ale zatím bez nějaké větší budoucnosti, a zase trošku jiná, než když už budu s někým chtít založit rodinu. Ale zase kritéria, co budu požadovat já, můžou bejt pro druhýho nepodstatný nebo naopak. Což je vidět i na příkladech, co jeden považuje za nutnost, tak v jiném vztahu není a ten vztah funguje skvěle. Tudíž nějak obecně tu radit. Třeba u ženských se uvádí, že chtějí chlapa, kterej umí zabezpečit rodinu, starat se, ale znám spoustu takových, které mají chlapa, který do práce nechodí, je doma, nic nedělá a ta ženská mu to toleruje. Možná jsou rády, že někoho mají a že o ně někdo stojí, nevím. Dokonce znám jednu, která si s takovým chlapem nechala zcela střízlivě udělat dítě, zajištění domácnosti je na ní a chlap je teď alespoň na mateřské. Takže jak říkám, je to každého věc.

 

 

Honza, 18 let: Podle mě sice každej má na toho partnera nějaký svý nároky, jenže pak zjistí, že není skoro nikdo, kdo by to splňoval, takže nutně musí udělat nějakej kompromis. Já si vzpomínám, že jednou ve škole jsme se v rámci jednoho předmětu bavili o tom, jaký by měl být náš budoucí partner. Holky si tam daly takový požadavky, že se to sice hezky poslouchalo, ale byla to spíš vize budoucnosti. Realita je jako vždy skromnější. Když vezmu ty jejich představy o partnerovi a vezmu kluky, se kterýma teď chodí, tak se musím ptát u některých, jak je možný, že takovej kluk si našel takovou a takovou holku a že s ním ta holka vůbec je, když by určitě měla na lepší. A vybrat někoho lepšího asi hned nejde. To musí člověk toho druhýho poznat, a to se po pár setkáních moc často nepovede. Takže se logicky stává, že někdy se to povede a člověk si může s odstupem času říct, že je dobře, že se rozhodl nakonec zrovna takhle, ale na druhou stranu to může bejt i opak, že si vybere toho druhého, kterej je zatím fajn, ale ve skutečnosti ho pak táhne spíš ke dnu. Ono taky hodně lidí na první pohled je fajn, ale v tom vztahu nebo po svatbě se začnou chovat jinak, což okolí nevidí, vidí to jen ti zúčastnění, a to se moc dopředu odhadnout nedá. Jistě je tu možnost, pokud někdo má dva nápadníky a oba mají skutečný zájem, si toho jednoho vyzkoušet a toho druhého si nechat v záloze jako kamaráda a pak, když mi to nebude vyhovovat s prvním, tak jít do toho druhého, ale to se taky ne vždy povede a není to úplně fér jednání, protože někdy to kamarádství je lepší než vztah, a když se to přehoupne, tak se to může navždy narušit. V některých případech to ale vyzkoušet jde. Znám jednu holku, pro kterou byl důležitej sex, takže to udělala po vzoru některých kluků, měla dva nápadníky, dostat je do postele nebyl problém, takže se prostě vyspala s oběma ( jednotlivě teda, žádnej skupinovej sex), no a pak se podle toho rozhodla, kterej jí vyhovoval víc.

 

Nevěra
(Foto: Profimedia)

 

Olda, 22 let: Důležitejch věcí je asi celkem dost, jenže stejně si pak většinou vybereme naprosté opaky. Třeba spousta holek tvrdí, že chce hodnýho, věrnýho, ohleduplnýho kluka, ale na druhé straně, když takového kluka pak opravdu mají, tak zjišťujou, že je sice fajn, ale že se s ním nudí, takže se s ním stejně rozejdou, nebo to nikdy nepřeroste ve vztah, mají ho jenom jako kámoše. Nebo chtějí kluka, kterej je nebude podvádět, a stejně nejvíc holek mají na výběr takoví ti holkaři, kteří jich mají kolem sebe spoustu a když už s nima některá chodí, tak ji stejně podvádí, jenže ony si myslí, že ho změní, jen ony jediné ho změní. No jenže já si teda prostě myslím, že tady je těžký radit, prostě se musí každej rozhodnout podle sebe a podle svýho svědomí...
 



0 hlasů
Vaše hodnocení