Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Neverbální komunikace někdy řekne více než slova. Proto si nezapomeň všimnout i toho, jak si tvůj nový objev během prvního rande sedl. I to o něm mnohé vypovídá.

Máte první rande? Všimni si, jak sedí! Neuvěříš, co to o něm vypovídá

První rande
První rande
aktualizováno 03.10.2017, 16:27 | 03.10.2017, 16:27 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Neverbální komunikace někdy řekne více než slova. Proto si nezapomeň všimnout i toho, jak si tvůj nový objev během prvního rande sedl. I to o něm mnohé vypovídá.

„Sezení je v podstatě pro člověka nejméně přirozená činnost,“ prozrazuje hned na úvod terapeutka a odbornice na řeč těla Monika Stehlíková. Vždy hodně závisí, na čem sedíme a prostoru, ve kterém si sedáme. „Posed pak vypovídá nejen o charakteru dotyčné osoby, ale i o schopnosti adaptovat se na prostředí, ve kterém sedíme,“ vysvětluje odbornice.

 

Žena má i při sezení tendenci zdůrazňovat svou ženskost a jemnost, proto si třeba klade nohu přes nohu a drží záda více zpříma. Mužům je bližší pohodlnost – v sedu se více zaklání, drží kolena dále od sebe.

 


Pokud tvůj protějšek sedí s rukama položenýma zápěstími na kolenou, s celkově zhroucenými zády a svěšenou hlavou, necítí se moc dobře. Možná ho tíží něco osobního, nesedí mu místo vaší schůzky, nebo cítí tvou převahu a je z toho nesvůj. Může to být zakřiknutý typ.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co (NE)plácnout na prvním rande
Abeceda prvního rande
První rande z pohledu HOLKY vs. KLUKA


Kdo si naopak bez rozpaků sedne zeširoka, vymezí si prostor třeba posunutím židle, lokty rukou nebo koleny, bude spíše sebevědomí typ, který zná svou cenu.

 

Pevné, agresivnější sezení, které směruje ven, to je znak až arogantního alfa samce. Pozor zejména, když si dá ruce za hlavu s lokty ven, z takového kluka moc dobrého nekouká.2 hlasů
Vaše hodnocení