Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kondom tě ochrání nejen před otěhotněním, je rovněž nejspolehlivější metodou ochrany proti pohlavně přenosným chorobám. Tvůj kluk ho ale odmítá použít? Nenech se zviklat a neohrožuj samu sebe.

Nechce kondom? Jak ho přesvědčit?

Bezpečný sex
zdroj: Thinkstockphotos Bezpečný sex
aktualizováno 28.07.2014, 13:32 | 28.07.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Kondom tě ochrání nejen před otěhotněním, je rovněž nejspolehlivější metodou ochrany proti pohlavně přenosným chorobám. Tvůj kluk ho ale odmítá použít? Nenech se zviklat a neohrožuj samu sebe.

Proč kluci odmítají kondom? Mají pro to spoustu „výmluv“. S ním je to tak nepohodlné, nic necítí, v nejlepším musí přerušit mazlení a natáhnout si ho, stejně bereš pilulky, takže je to vlastně jen zbytečný projev nedůvěry… V tomto se rozhodně nenechej zviklat, rozhodně ne s novou známostí, kdy si nemůžeš být jista, co má dotyčný sexuálně za sebou. Na každou jeho výmluvu a malicherný důvod existuje celá řada skutečně pádných argumentů, proč na kondom nezapomenout.


Proti nemocím především


Kondom používáme zejména jako ochranu před přenosem pohlavních nemocí, volí ho i dívky, které zároveň používají některou z hormonálních či jiných metod antikoncepce proti otěhotnění. Kondom je totiž spolu s uvědomělým a ne-promiskuitním sexuálním životem nejlepší ochranou proti pohlavně přenosným nemocem. Neslyší na argumenty tohoto typu? Tak je ještě zesil. Papilomaviry a rakovina děložního čípku jsou dnes strašákem každé dívky a ženy. A to, i když jsi očkovaná, protože očkování nemusí pomáhat proti všem existujícím virům. Nechal se snad tvůj kluk očkovat také? Je testovaný na pohlavní choroby a má stoprocentní jistotu, že je zdravý? Nejspíš ne. V tom případě je kondom na místě! Teď už se snad vymlouvat nebude.

 

Nic necítí?


Dnes už existuje celá řada druhů kondomu. Jsou například ztenčené, o kterých skutečně nebudete vědět. Nebo vyzkoušejte kondomy s různými hrbolky a vroubkováním, ty tě budou příjemně stimulovat. A popravdě – mladí kluci mají občas problém s tím, že jsou moc brzo hotoví, pokud je kondom o něco zpomalí, určitě to nebude na škodu.

 

 

Je mu malý/velký

Pokud se vymlouvá, že ho škrtí, nebo že mu sklouzává, je to jen problém špatně zvolené velikosti. Vyzkoušejte různé značky a kondomy různých velikosti, najdete jistě pro sebe ten pravý.

 

V nejlepším musíte přestat


Ale nemusíte. Z nasazování kondomu můžete udělat příjemnou záležitost. Vezmi to do svých rukou, zkus mu ho nasadit ústy, nebo ho během toho, co si kondom nasazuje sám, laskej na varlatech. Rozhodně to nemusí být nevyužitá pauza v příjemné předehře.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Žádný strach z kupování kondomů
Kondom, nebo prášky? Nebo oboje?
KONDOM! Odpovědi na vaše nejčastější otázky

 

A navíc…


…je to praktické, jeho sperma zůstane v kondomu, nemusíte ho odnikud utírat ani tě nebude „otravovat“, že z tebe ještě chvíli po akci vytéká.


…je to pro tebe bezpečnější. Pokud se těsně před milováním důkladně neumyjete, můžeš si do pochvy zanést nečistoty a způsobit si zánět nebo nějakou kvasinkovou infekci. Kondom toto riziko eliminuje.


…dodá ti vlhkost. Kondomy jsou lubrikované, takže pokud nejsi dost vlhká sama, s kondomem bude milování pro tebe příjemnější a bude to lépe klouzat.


…vždy je lepší mít dvojí jistotu, třeba kondom a prášky naráz. Nikdy nevíš, kdy si zapomeneš vzít pilulku, nebo kdy ti kondom praskne. Měj to pojištěné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Video: Netradiční nákup kondomů! Vyzkoušejte si je přímo v obchodě!

Šílený nápad nebo praktická věc? Tohle je prezervativ s křidélky29 hlasů
Vaše hodnocení