Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máme tu další kategorii sexuality.

Nechce s tebou spát? Možná máš co do činění s DEMISEXUÁLEM

Pár
zdroj: Thinkstockphotos Pár
aktualizováno 05.10.2017, 00:01 | 05.10.2017, 00:01 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Máme tu další kategorii sexuality.

V rozdělování a identifikaci sexuality zřejmě nejsou žádná omezení. Slyšeli jste už o nejnovějším výrazu demisexuál? Charakteristika takové osoby může sedět i na vás a ani to netušíte.

 

Demisexuálové jsou lidé, kteří nedokážou mít sex na jednu noc nebo sex s někým, ke komu neuchovají skutečné city. Milovat se budou jen s tím člověkem, do kterého jsou doopravdy zamilovaní. Z pohledu demisexuála musí být sex o emocích, starání se o druhého člověka. Jinak ani nedosáhnou orgasmu a nebudou z toho mít zážitek.

 

"Demisexualita je o emocionálním poutu s jiným člověkem, což je pro většinu lidí zcela běžné," potvrdila sexuoložka a odbornice na vztahy Nikki Goldstein. Dodává však, že mnoho lidí si myslí, že jsou do někoho zamilovaní a mají s ním sex. "Demisexuál však musí vztah rozvíjet a až pak je schopen se s partnerem milovat," řekla autorka knihy Single but Dating.

 

 

Demisexuálům o sex až tak nejde. Důležitější je emocionální intimita. Abyste to lépe pochopili: většina z nás se na ulici ohlédne nebo alespoň nenápadně podívá za někým pěkným a sexy. Můžeme pociťovat sexuální přitažlivost k lidem, které neznáme.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sex podle čísel. Vypočítej si, jaká jsi v posteli
Test: Máš zmáknutou sex-teorii?
Sex během menstruace? Ano, ale...


Pro demisexuály ale to, jaký má člověk hlas, vlasy, obličej či oblečení není hlavním předmětem sexuální přitažlivosti. Některým z nich může trvat i roky, než po vybudování si emocionálního vztahu dojde i na sex. To potvrzuje i praxe - mnozí z demisexuálů se zaměří právě na někoho, s kým se roky přátelí.1 hlasů
Vaše hodnocení