Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Chtěla by ses stál modelkou? Připravuješ se na casting nebo se ti pouze líbí ladná a sexy chůze modelek? Prozradíme ti, jaké tajemství tato chůze skrývá.

Odhal tajemství ladné chůze modelek

aktualizováno 09.07.2011, 20:21 | 09.07.2011, 08:16 | tej

Chtěla by ses stál modelkou? Připravuješ se na casting nebo se ti pouze líbí ladná a sexy chůze modelek? Prozradíme ti, jaké tajemství tato chůze skrývá.

Existují kurzy modelingu, pokud však nechceš utrácet peníze a raději bys zvolila domácí trénink, poradíme ti, jak začít.

 

Základem je vědět, jak stát. Není to nic těžkého a určitě to zvládneš. Pokud máš doma velké zrcadlo, postav se před něj, abys viděla, jestli to děláš správně. Jestliže zvládneš základní postavení, samotná chůze už nebude takový problém.

 

Začni tím, že se pořádně narovnáš a vytáhneš své tělo, jako bys chtěla temenem hlavy dosáhnout až na strop. Ramena tlač dolů, lopatky k sobě a vypni pořádně prsa. Bradu zvedni nahoru, tak abys měla mezi ní a krkem devadesáti stupňový úhel. Nezapomeň se dívat před sebe, nikoliv na zem.

 

Ruce drž podél těla, prsty si hlídej u sebe, tak, aby žádný z nich netrčel. Váha celého těla by měla být pouze na jedné noze, přitom vysuň bok do strany. Pokud se ti to zdá křečovité, pomohou ti k tomu i správné boty. Pořiď si boty s platformou a vysokým podpatkem. To tě donutí stát rovně, protože jinak bys přepadávala.

 

 

Zvládla jsi to? Skvěle, můžeme přejít k dalším kroku, kterým je chůze. Nezapomeň na základní postavení, které jsi se již naučila. Pokrč nohu a vykroč ladným, dlouhým a hlavně pevným krokem. Nohy překládej před sebe, jako bys šla po čáře. Pokud ti to dělá problémy, můžeš si na zemi třeba provázkem udělat rovnou čáru a zkusit nejdříve chodit po ní.

 

Při došlápnutí propni koleno nohy, která stojí a nezapomeň dávat špičky nohou trochu od sebe, ale ne moc. Svírej zadeček k sobě, nehýbej hlavou ani rameny. Celý pohyb musí vycházet z pánve. Boky pohybuj ze strany na stranu. Jestli ti to dělá potíže, představ si, že s nimi děláš osmičku zespoda nahoru, nikoliv ze předu do zadu. Nemáchej pažemi kolem sebe, ale drž je ladně podél těla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Čím si nejvíc ničíš pleť?

Luxusní letní líčení: motýlci, peříčka, barvy

Největší letní zabijáci vlasů

 

Důležité je také tempo chůze. Pusť si nějakou hudbu a zkus s ní udržet tempo. Vyzkoušej různé žánry, od pomalé k rychlejší. Dokud si nezvykneš na chůzi podle různé hudby.

 

Jsi se svou chůzí spokojená? Přejdeme tedy k poslednímu a nejtěžšímu kroku, kterým není nic jiného, než otočka. Vyber si v duchu místo, kde se chceš otočit, až se k němu přiblížíš, mírně zpomal. Na místě se zastav a chvílí stůj, nezapomeň dát váhu celého těla na jednu nohu. Druhou nohu posuň malým krokem dopředu a přenes na ní váhu. Otoč tělo a druhou nohou vykroč zpátky.

 

Hlavu otočíš jako poslední. Co nejdéle se dívej na místo, kde by mohli být diváci. Není to tak jednoduché, že? Opakováním svou chůzi dopiluješ do dokonalosti a až se vším budeš spokojená, máš vyhráno. Stačí se již přihlásit na nějaký ten casting.

 

Pokud některé kroky nechápete, pomůže vám tento videonávod, který je sice v anglickém jazyce, ale určitě z něj vše pochopíte.

 Barevné kontarktní čočky: logo

Buď hvězdou party! Zkus barevné kontaktní čočky »

Chystáte se na akcičku, na které chcete skutečně zazářit? Šik outfit doplňte nepřehlédnutelnými barevnými čočkami. ... více»

Lucie Satrapová

Inspiruj se! »

Módní trendy se většinou inspirují podle toho co nosí hvězdy a nebo co navrhnou módní návrhaři! ... více»

Oblečená neoblečená... v krajkách »

Máš v letních vedrech občas pocit, že i to sebevzdušnější oblečení tě škrtí a dusí? Zamiluj si v létě znovu velmi módní krajky. Oblíbily si je už leckteré celebrity a my víme proč. ... více»

7 hlasů
Vaše hodnocení