Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Možná si klepeš na čelo a myslíš si, že orgasmus pozná snad každý. Ve skutečnosti ale až třetina žen uvádí, že neví, zda zažily pravý orgasmus se vším všudy. Pojďme se podívat na to, jak poznat vyvrcholení.

Opravdu máš ORGASMUS?

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 13.11.2017, 00:49 | 13.11.2017, 00:49 | Krásná.cz

Možná si klepeš na čelo a myslíš si, že orgasmus pozná snad každý. Ve skutečnosti ale až třetina žen uvádí, že neví, zda zažily pravý orgasmus se vším všudy. Pojďme se podívat na to, jak poznat vyvrcholení.

Asi nám dáš za pravdu, že ve filmech je orgasmus doprovázen dlouhými vzdechy a výkřiky. V běžném životě se věci mají jinak, a tak se občas stane, že si dívka ani není jistá, zda dosáhla vyvrcholení. Sexuální terapeutka Vanessa Marin tvrdí, že 32 % žen, které se přihlásily na její "workshop orgasmu", neví, jestli měly orgasmus. To může být dáno tím, že ženy mají mírný a jemný průběh orgasmu. Navíc pokud máme v živé paměti orgasmy všech filmových hrdinek, pak nám ten náš může připadat fádní.

 


Každý je jiný
Některé dívky zažívají intenzivní orgasmy, jiné se musí spokojit s mírnými, které mnohdy končí velkým zklamáním. Důvodů, proč se orgasmy od sebe natolik liší, je mnoho. Ve velké míře záleží na tom, v jaké jsi fázi menstruačního cyklu, ale také na tvé náladě a sexuálních zkušenostech. Na orgasmus může mít vliv i alkohol nebo třeba operace pánve. Mnoho dívek dosáhne orgasmu jenom díky sexuálním pomůckám. "Orgasmus, kterého dosáhnu s pomocí vibrátoru, je mnohem intenzivnější než ten, ke kterému mě dovede partner," řekla pro DailyMail dvaatřicetiletá žena.

 

Anketa
Zažila jsi někdy orgasmus?
232 hlasů
Ano
73 hlasů
Ne
43 hlasů
Nevím
Hlasovalo 348 lidí
 


Jaký je první orgasmus?
Většina žen se shoduje na tom, že s prvním orgasmem přišel i pocit typu "chce se mi čůrat". Ve skutečnosti samozřejmě nešlo o plný měchýř, ale naopak o nástup orgasmu. Některé z vás se možná samy zalekly, že místo orgasmu přišlo pomočení, ale pravdou zůstává, že tyto dva pocity jsou velmi podobné.

 

 

Jak poznáš ORGASMUS?
- Cítíš silný nárůst pocitů, které stoupají a následně se rychle uvolní.
- Tvůj klitoris je červený a "těžký".
- Máš zrychlené dýchání, které se po orgasmu pomalu vrací do normálu. 
- Cítíš trhavý pocit ve svalstvu.
- Extrémní tlak a napětí rychle ustupují a následně přichází euforický pocit. 
- Tvé vnímání se zaměřuje na klitoris a jeho okolí.
- Máš nutknání nedobrovolně sténat. 
- Oblast okolo klitorisu je velmi citlivá. 
- Máš červenou hruď. 
- Potřebuješ pár minut na to, aby ses uklidnila. 
-Jsi připravená na další akci. Jeden orgasmus může stačit, ale pokud jsi vysoce stimulovaná, tvé tělo se připravuje na další vyvrcholení téměř okamžitě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší polohy pro ještě bouřlivější orgasmus
TEST: Proč nemáš orgasmus?
12 šokujících věcí, které bys měla vědět o MASTURBACI

 
Cvičení dělá mistra

A jak dosáhnout dokonalého orgasmu? Odborníci se shodují na tom, že nejlepší cestou je masturbace, během které sama poznáš své tělo a naučíš se, co se ti líbí. Zkušenosti ti dodají sebevědomí a naučíš se, jaká technika a rychlost ti dělá nejlépe. Většina sexuálních terapeutů doporučuje, abys vyzkoušela vibrátor, se kterým jednoduše docílíš vysněného cíle. Jakmile přijde jeden orgasmus, pak bys měla vyzkoušet vlastní prsty. Pokud ti to ihned nepůjde, neboj se použít lubrikační gel.0 hlasů
Vaše hodnocení