Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Je pravda, že ti úplně nejlíp bude s klukem, který bude pravým opakem tebe samé? Ne. Protože když se neshodnete vůbec v ničem, začnete si brzy lézt na nervy.

Opravdu se protiklady přitahují?

Protiklady
zdroj: Thinkstockphotos Protiklady
aktualizováno 18.11.2017, 00:08 | 18.11.2017, 00:08 | Krasna.cz/lk

Je pravda, že ti úplně nejlíp bude s klukem, který bude pravým opakem tebe samé? Ne. Protože když se neshodnete vůbec v ničem, začnete si brzy lézt na nervy.

Protiklady se přitahují, ale také si ubližují. Je jasné, že život by byl nudný, kdybychom vyžadovaly od kluků, aby mysleli a chovali se stejně jako my, ale jestli nechceš, aby se vaše cesty rozešly, vyber si kluka, který má stejný názor na život a podobné cíle jako ty. Riziko rozchodu tím snížíš, protože nebude hrozit, že se rozdělíte kvůli tomu, že on bude chtít odjet studovat do zahraničí, zatímco ty si neumíš představit, že bys vytáhla paty z rodné vísky.

A při hledání toho pravého se nedej odradit fyzickými rozdíly. Jestli jsi malinká, klidně můžeš mít vysokého kluka. Záleží na tom, co budete mít společného uvnitř, v hlavě a v srdci. Může ti připadat, že jste si podobní třeba proto, že studujete stejnou střední školu, ale aby váš vztah vydržel i poté, co z té školy odejdete, musíte mít společného víc než jen školu.

To se stalo i naší čtenářce Jitce. Chodila s Patrikem od nich ze školy a bylo to fajn, protože z vyučování šli rovnou na rande. bavili se o škole a o spolužácích a výborně si rozuměli. Jenomže další rok se Patrik dostal na konzervatoř, kam ho předtím nevzali, a všechno se změnilo. On byl celý nadšený z nového kolektivu a chtěl jí všechno říct, ale Jitku to nebavilo poslouchat. Vztah jim vydržel ještě další dva měsíce, ale nakonec se rozešli, protože už si prostě neměli co říct.

Mysli na budoucnost


Je pravda, že na začátku vztahu, když máš na očích růžové brýle a nemyslíš na nic jiného, než kdy se budeš s miláčkem líbat a objímat, případně milovat, není moc prostoru na rozhovory o budoucnosti, přesto byste si ho měli udělat. Abys pak jednou nezjistila, že tvůj kluk je úplně jiný, než jsi si celou dobu myslela. Svou představu o budoucnosti a věci, které tě od kluka odlišují, neskrývej, řekni to popravdě, protože i on si zaslouží vědět, jaká opravdu jsi.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Týpci, kteří se k tobě určitě hodit nebudou!
Rozcházej se jako člověk
Vyvaruj se zbytečných hádek!

Pokud nejste k sobě upřímní hned o začátku, nikdy nebudeš vědět, zda se později shodnete v tak důležitých věcech, jako je sex, morálka, hodnoty, světonázor, rodina... Musíš zjistit, jestli bude do budoucna možný kompromis v důležitých věcech a zda má vůbec cenu vztah budovat.

 

 

Častým důvodem rozpadu vztahu je rozpor v morálních hodnotách. Slovo morálka ti možná zní zastarale, ale co může být v každodenním vztahu důležitějšího než názor na to, co je dobré a špatné? Jsi pravdomluvná za jakoukoliv cenu, zatímco on lže, jako když tiskne, i když se ho zeptáš, kolik je hodin? Klidně se spolčí třeba i s ďáblem, aby dosáhl svého, zatímco ty s nepřáteli nekomunikuješ? Umíš si opravdu představit, že jednou budeš žít s někým tak odlišným?

Předstírání vede k rozchodu

Jedna z nejjistějších známek nadcházejících problémů ve vztahu je narůstající pocit, že čím déle jste spolu, tím méně svého kluka znáš. Samozřejmě, že i manželé po dvaceti letech se dokáží občas překvapit, ale nic se nesmí přehánět. Můžete mít rozdílný temperament, ty jsi kliďas, zatímco on neurotik, ale stejně bys měla mít alespoň rámcovou představu, co se mu v té jeho hlavě děje a co cítí.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na doma.cz: 
Nechci s ní(m) spát! Kde je problém?

U nesourodých párů se stává, že alespoň jeden z dvojice něco předstírá, aby dosáhl uznání a lásky toho druhého. Jenomže předstírání nevydrží věčnost. Například pokud jsi velmi společenská osoba, ale tvůj kluk je nejraději doma u televize, vydržíš se kvůli němu přetvařovat možná několik měsíců, ale rozhodně ne celý život. Postupem času zase začneš chodit mezi kamarády na party, a pokud tvůj kluk nebude mimořádně tolerantní, začne mu to vadit. Budete se čím dál více hádat. A pak se mu buď se opět přizpůsobíš a budeš nešťastná ty, nebo budeš trvat na své přirozenosti a bude nešťastný on. Tohle nemá dobré řešení.

 

 

Něco podobného zažila i Karolína. "Chodila jsem s Michalem tři roky. Přestože jsem neskutečně společenský člověk, ze začátku jsme byli pořád doma, protože jsme si strašně rozuměli v posteli. Milovali jsme se pokaždé, co jsme se viděli a vyhovovalo nám to. Jenomže když přešla ta novost, začala jsem zase toužit po kamarádech. Ze začátku mu nevadilo, že jsem chodila ven sama, ale postupem času začal žárlit, že už mě nevidí každý večer. Zkoušela jsem být zase taková, jaká jsem kvůli němu byla ze začátku, ale už to nešlo. Nakonec jsme se rozešli."

Proto je důležité nic nepředstírat, nehrát si na něco, co nejsi. Protože hrát celý život stejně nevydržíš.
 4 hlasů
Vaše hodnocení