Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jak víš, že kluk, se kterým jsi, tě skutečně miluje? Láska by měla být vzájemná a snadno rozpoznatelná.

Poznej, že to, co on cítí, není láska

Krize ve vztahu - 1
zdroj: Thinkstockphotos Krize ve vztahu - 1
aktualizováno 07.03.2015, 00:30 | 07.03.2015, 00:30 | Krasna.cz/an

Jak víš, že kluk, se kterým jsi, tě skutečně miluje? Láska by měla být vzájemná a snadno rozpoznatelná.

Proč se vždycky zamiluješ do osoby, která ti sice tvrdí, že tě miluje, ale vůbec se tak nechová? Jeho činy neodpovídají slovům, na řadu tedy přichází otázka - je tohle skutečně láska?

Pokud se sama sebe musíš takhle ptát, dostala ses k vůbec prvnímu záchytnému bodu, který by tě měl ve tvém pátrání posunout dál. Láska by tě měla dělat šťastnou, ale ty se místo toho cítíš spíše méněcenná a neustále musíš myslet na to, že je to s vámi jako na houpačce? Začni uvažovat nad tím, že jsi možná s někým, kdo prostě není schopen milovat.

A poznáš to hned podle několika jasných signálů. Tady jsou:

Začínáš ztrácet svůj rytmus


Když se ve snaze udělat mu radost, necítíš šťastná či ti připadá, jako bys pokaždé, když se snažíš, obětovala svou duši, už to není láska. Ztrácíš rytmus ve svém vlastním životě, stáváš se dezorientovanou a máš pocit, že tě tu nikdo nepotřebuje, a to i přesto, že jsi doposud byla velmi nezávislá osoba. Milovat ale neznamená obětovat svou duši.

 

Krize ve vztahu - 3
Děláš vše pro to, aby byl spokojený, ale stále to nestačí? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Vše se točí jen kolem něj

Láska to není ani tehdy, když přestane vnímat tvoje pocity nebo už nemá potřebu tě vyslechnout. Zpozorni také, pokud mezi vámi už není naděje na rozhovor, ve kterém by tě ocenil, respektoval nebo podpořil. Zdá se ti, že spíš shazuje tvé myšlenky a vždy musí mít poslední slovo? Tohle není láska. Čím déle budeš s takovým člověkem, tím méně si pak budeš moct užívat ty světlé chvilky vašeho vztahu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Necháš sebou snadno manipulovat?
Když tě tvůj kluk nutí: Zhubni, budeš hezčí
8 KROKŮ, jak se správně rozejít

Nemáš žádnou vlastní svobodu

To, že to z jeho strany už není láska, poznáš také tak, že na tvou touhu po nezávislosti reaguje s posměchem, kritikou a nedůvěrou. Raději už ani nemluvíš o tom, že by sis vyšla s kamarádkami, protože víš, že tvůj přítel nesnese pomyšlení být jeden večer sám? Uvědom si, že láska znamená jistou dávku svobody a také nezávislosti.

 

Nepodléhej panice, udělej si radost: třeba tílkem ze série Crazy cats ze seriálu Gympl s (r)učením omezeným - najdeš je jen na YOOPY.cz!

 


Ponižuje tě a kritizuje

Rozhodně není normální, když se vysmívá tvé osobě a veřejně tě ponižuje. V takových situacích se cítíš velmi trapně, a dokonce si vytváříš odpor k takovému agresivnímu "škádlení". Snažíš se ho usměrnit, ale on s ponižováním pokračuje? Tohle taky není láska - ta je ohleduplná a laskavá.

 

Krize ve vztahu - 2
Když tě pořád kritizuje, také to není láska. (Foto: Thinkstockphotos)
 

 

Neděláš nic správně

Nelze tvrdit, že tě miluje, pokud ti neustále nějakým způsobem dává najevo, že nejsi dost dobrá, dost ho nemiluješ nebo nic neuděláš správně. On by tě měl podporovat, ne tě shazovat.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
POPLACH! Ztrácí o mě zájem! Ale jak se to pozná?
Proč se s partnerem rozejdete? Důvodů je pět!

Cítíš se ovládaná

Jestliže máš pocit, že tě furt ovládá, taky to není dobře. Je to jeho způsob, jak ovládat vlastní štěstí, a používá k tomu tebe. Dívky, které chodí s manipulátorem, pak začínají předstírat, že šťastné jsou - i když nejsou. A to jen proto, aby zabránily konfliktu. Jakmile začneš být sama sebou, pohádáte se? Už se kvůli přetvářce ani nepoznáváš? Pak ten vztah raději ukonči.11 hlasů
Vaše hodnocení