Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Co se týče vztahu zvaného kamarádi s výhodami, je fakt, že opravdu jen pár lidí ho dokáže zvládnout, aniž by se do toho nakonec pořádně nezamotal. Na konec takový vztah většinou kočí ublížením a jakékoli přátelství mezi vámi dvěma panovalo bude pr...

Přátelství s výhodami: chyby, kterých se dopouštíš

Teen láska - 4
zdroj: Thinkstockphotos Teen láska - 4
aktualizováno 07.09.2013, 00:00 | 07.09.2013, 00:00 | krasna.cz/roh

Co se týče vztahu zvaného kamarádi s výhodami, je fakt, že opravdu jen pár lidí ho dokáže zvládnout, aniž by se do toho nakonec pořádně nezamotal. Na konec takový vztah většinou kočí ublížením a jakékoli přátelství mezi vámi dvěma panovalo bude pravděpodobně ztraceno v nenávratnu.

Přesto, že všechna tato varování visí všude na internetu a varují tě i tvoje kamarádky, ty, stejně jako ostatní, jsi přesvědčená, že to nebude žádný problém. To zákonitě povede k tomu, že přesně narazíš, jako mnozí před tebou. Tady je osm chyb, které dříve nebo později každý udělá.

 

1. Spokojíš se s přátelstvím s výhodami, i když doopravdy bys chtěla regulerní vztah
Líbí se ti kluk, ale on není připravený na vztah, takže se rozhodneš, že kamarádství s výhodami je lepší než nic a souhlasíš. V koutku duše doufáš, že během krátké doby se stejně všechno nakonec ve vztah vyvine. Chyba! V žádném případě bys neměla souhlasit s ničím jiným, pokud to po čem toužíš je opravdový vztah. Nelži sama sobě. Pokud nechceš nic takhle nezávazného, nenuť se do toho jen proto, že si myslíš, že z toho bude něco víc, to se totiž obvykle nestává.

 

 

2. Předpokládáš, že můžete i potom zůstat kamarády
Víš jak je těžké zůstat kamarádka s tvým ex? Stejně těžké to je, zůstat kamarádkou s kamarádem s výhodami. Je to proto, že i když váš vztah byl nezávazný, pořád mezi vámi bylo něco emocionálního. Také proto, že tento vztah většinou končí špatně, protože jeden nebo druhý se vždy začne cítit odstrčený a tím pádem je to potom divné. Také se často stává, že přátelství s výhodami končí, protože jeden z vás začne randit. To s sebou samozřejmě přináší spoustu slz a raněných citů. Pokud ti tedy na nějakém kamarádovi opravdu záleží, nezkoušej to s ním!

 

 

3. Ničíš si možnost opravdového vztahu
Pokud jsi zamilovaná do svého PSV (přítele s výhodami), tak jakékoli pokusy jiných nápadníků totálně zasklíváš. Tím pádem se připravuješ o možnost opravdového vztahu, po kterém tak toužíš a který si zasloužíš. Připrav se na to, že tvůj PSV tě pokaždé vypeče a ty budeš nakonec litovat, protože jsi promarnila příležitost na rande s někým, kdo o tebe opravdu stál.

 

4. Začneš se k němu chovat jako ke svému klukovi
Ať to děláš záměrně nebo podvědomě, pokud jsi do svého přítele s výhodami zamilovaná, tak po něm budeš brzy chtít, aby s tebou šel třeba do kina nebo jiné příležitosti a to není fér. Přeci jen dohoda zněla nezávazně a tohle do ní nepatří.

 

 

5. Budeš se zlobit, že se k tobě chová jak ke známosti na jednu noc
Je to pochopitelné, pokud k němu cítíš víc než on k tobě a toužíš po tom, aby se k tobě choval tak jak by sis přála a on to nedělá, připadáš si zneužitá. To se nelíbí nikomu. Ale nemůžeš se na něj zlobit, pokud ti vaše dohoda už nevyhovuje, tak z toho vycouvej.

 

6. Budeš na něj žárlit
Když máš svého PSV, tak se neočekává, že by se ani ty ani on nemohl podívat na nikoho jiného, naopak. Ovšem tobě samozřejmě vadí, když ho vidíš flirtovat s jinou, protože jsi do něj zamilovaná. Žárlivost je normální, ale tys souhlasila s nezávazným vztahem, proto je ok cítit se pod psa když ho vidíš s jinou, ale něco jiného je zlobit se na něj a vyčítat mu něco, co si myslel, že je perfektně v pořádku. Pokud se ti to nezdá, neměla bys v takovém vztahu setrvávat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle by ses měla naučit z minulých vztahů! 2. díl

MOJE POPRVÉ: Místo doučování jsem mu dala své tělo

13 věcí, které by měla teenagerka vědět o lásce

 

7. Přesto, že jsi říkala, že k němu nic necítíš, nakonec zjistíš, že ses zmýlila
Když jsi do toho šla, tak sis slíbila, že se nezamiluješ, slíbila jsi to i jemu a svým kamarádům. Ovšem po měsících strávených intimními chvilkami a následného mazlení, víš, že k němu něco cítíš. Je to normální, ale to je taky ten důvod, proč je přátelství s výhodami na prd. Jsi najednou plná těch pocitů, nevíš co s tím a to není příjemné.

 

 

8. Každém lžeš o svých opravdových pocitech
Pravděpodobně jakmile zjistíš, že ke svému PSV něco cítíš, bude ti to připadat trapné, takže se budeš stydět o tom komukoli říct. Je ti totiž jasné, že uslyšíš to známé: " Já ti to říkala!" Ani, když to na tobě PSV pozná a bude se tě ptát, jestli nechceš vztah ukončit, budeš mu do očí lhát a vtipkovat, že se asi zbláznil, že k němu vůbec nic necítíš, protože si budeš připadat hloupě. Pokud zjistíš, že k němu cítíš něco víc, mluv o tom, řekni mu to, pokud to on nebude cítit stejně, ukončíte to a ty se konečně můžeš hnout dál z místa. Je ale možné, že ti řekne, že to cítí stejně a tím pádem nebude nic v cestě opravdovému vztahu.
 2 hlasů
Vaše hodnocení