Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V dnešní době se na internetu bavíme, vyděláváme si, trávíme čas se svými přáteli. Tak proč se tam i nezamilovat? V našem seriálu můžeš díky čtenářce Gábině zjistit, jaké takové on-line randění vlastně je. Dá se díky němu najít i skutečná láska?

Příběh Gábiny: Konec samotě, já to také zkusím

Dívka u počítače
zdroj: Thinkstockphotos Dívka u počítače
aktualizováno 20.08.2012, 12:51 | 20.08.2012, 00:00 | Krásná.cz

V dnešní době se na internetu bavíme, vyděláváme si, trávíme čas se svými přáteli. Tak proč se tam i nezamilovat? V našem seriálu můžeš díky čtenářce Gábině zjistit, jaké takové on-line randění vlastně je. Dá se díky němu najít i skutečná láska?

Již od dětství jsem velký tradicionalista. Lidé se podle mých představ mají seznamovat jako moji rodiče: potkají se a vědí, že je to na celý život. Bohužel, takhle už to vážně nefunguje. Je mi 25, žiju sama, o chlapa pro život jsem nezavadila dobré dva roky a pomalu si zvykám na singles životní styl. Do práce sice nosím kostýmek s kratičkou sukní a vysokými podpatky, plat mi to ale nijak závratně nezvedá. Ať se kouknu doprava či doleva, všude je přebytek svobodných kamarádek, které žijí vesměs stejně. Až na jednu, a ta spustila můj nový experimentální projekt.

 

S Vlastou se známe od kolébky, vyrůstaly jsme spolu, prožily pubertu, první lásky a vstup do dospělosti. Propařily jsme společně tolik nocí a prošly tolika kluby, že to už ani nespočítám. Ale Vlasta se rozhodla, že vezme svůj osobní život do vlastních rukou - pustila se do programového hledání perspektivního partnera. Prvně jsem se jí smála, pak jí to vymlouvala a jak už to tak bývá, nakonec tiše záviděla. Vlastička si totiž udělala profil na několika online seznamkách, oběhala asi 20 schůzek naslepo, ale domů si nakonec přivedla prince jak z pohádky! Která ho vidí, padá na zadek. Jsou spolu už půl roku, plánují domeček a děti a Vlasta září štěstím, jak už léta ne.

 

Jsem, jaká jsem, a tudíž chci taky! Samozřejmě, že jsem si tiše pohrávala s myšlenkou „zkusím to jako ona,“ ale to jsem nemohla přiznat sobě ani jiným. Vlastička ale nezklamala a jako dobrá kamarádka mě do toho nakonec navezla zcela sama. Jednoho dne mi předala vstupní údaje k mému profilu s tím, že tahle seznamka je nejnovější, ryze česká, můžu ji mít i v telefonu a má prostě spoustu naprosto skvělých NEJ. Chvilku jsem se vztekala, že mi zasahuje do soukromí a manipuluje se mnou, pak poděkovala s tím, že to tedy, ač nerada, ale zkusím, a letěla domů se na tu krásu podívat. A světe div se, neodradilo mě to.

 

 

Seznamka, kterou mi Vlasta vybrala, je to geolokační, takže když si stáhnu správnou aplikaci do telefonu, můžu klidně šmírovat potencionální partnery ve svém okolí. Projela jsem si svůj nový profil a dlouze přemýšlela, co tam dát za informace kromě jména - nic víc tam Vlasta naštěstí nedala.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Neriskuj při seznamování na síti
Pozor na podvodníky na seznamce: jak nenaletět?
Chceš uspět na seznamce? Tipy pro parádní profil

 

Zkusila jsem několik variant, ale pak vše odložila. Pokud se mám vážně rychle a pokud možno dobře seznámit, musím mít strategii. A v tom mi to došlo. Tohle není moje přirozené chování, ale když už mě k tomu lehký tlak společnosti přivedl, proč si neudělat takový malý průzkum o tom, jak to s těmi online seznamkami vlastně je? A byl tu můj nový projekt, zkusit se seznámit a říci ženskému světu, jak se to vlastně dneska dělá. Minimálně začátečnice, jako jsem byla já, to jistě ocení. Takže jde se na věc, chtěla bych svého prince z pohádky, nebo alespoň jasné důkazy, že online seznamování do našeho světa nepatří! Uvidíme, jaké budou průběžné výsledky.

 

Rada odborníka:

 

„V roce 2010 žilo v ČR 40 % lidí samostatně, tedy tzv. singles. Pro ženy je tato situace více stresující, neboť prožívají 'tikání biologických hodin' více než muži stejného věku. Vzhledem k uspěchanému způsobu života se tak online seznamky se stávají přirozeným a pohodlným nástrojem pro seznamování,“ vysvětluje MUDr. Petra Vrzáčková.

 

Jak to s Gábinou a jejím seznamováním bude dál? Sleduj v našem seriálu na pokračování. Další díl již brzy!3 hlasů
Vaše hodnocení