Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Byla jsi šťastná a najednou je konec? Nevíš, jestli se dřív vztekat, brečet, nebo se mu pomstít? Zhluboka se nadechni a přečti si rady zahraničních odborníků, jak to celé přežít, aniž bys zbytečně trápila sebe nebo jeho.

Rozešel se s tebou? 6 FUNGUJÍCÍCH RAD, jak to zvládnout BEZ ZBYTEČNÝCH SLZ

rozchod
zdroj: Thinkstockphotos rozchod
aktualizováno 15.08.2017, 18:05 | 15.08.2017, 18:05 | Krásná.cz / sim

Byla jsi šťastná a najednou je konec? Nevíš, jestli se dřív vztekat, brečet, nebo se mu pomstít? Zhluboka se nadechni a přečti si rady zahraničních odborníků, jak to celé přežít, aniž bys zbytečně trápila sebe nebo jeho.

Rozchod, ať už byl vztah nejlepší, nebo měl své mouchy, toho ve tvém životě hodně změní. Každý ho zvládá jinak, někomu pomůže si pobrečet na rameni kamarádky, jinému naopak samota. Vybraly jsme pro tebe pár zaručených tipů uveřejněných na webu sheknows.com, které ti s vypořádáním se s rozchodem pomohou.

 

1. Nepropadej do depresí, ani nedělej, že se nic nestalo

 

Tvoje láska tě odepsala a ty si připadáš jako nejopuštěnější osoba na planetě. Důležité v tomto bodě je, s tím nebojovat, ani se tomu ale nepoddávat a nelitovat se. Prostě to přijmi, a jestli to tak cítíš, dostaň to ze sebe. Řvi, plač, buš do polštáře a představuj si, že to je jeho hlava! Podle doktora Simona Rega bychom se neměli snažit potlačovat naše emoce. “Pocity v nás mají svou funkci a má to své důvody!“ řekl odborník. To, že tě to mrzí a jsi smutná, je normální a není dobře, pokud to v sobě budeš potlačovat, nebo se v tom naopak dlouho rýpat.

 

2. Omez s ním veškeré kontakty

 

Britská odbornice přes vztahy Laura Yatesová radí: “Žádné zprávy, emaily, ani navštěvování jeho profilů na isociálních sítích. Pro obnovu emoční stability potřebujete čas.“ To samé platí o prohlížení si vašich společných fotek a dennodenně se hnípat ve vzpomínkách. Na nějaký čas se snaž všechny tyto vzpomínkové předměty a fotky někam schovat, vyhazovat je ale určitě nemusíš, pak by tě to mohlo mrzet, jsou to přece enjen vzpomínky na něj, ale i na hezké zážitky, dovolené apod.

 

 

3. Buď k sobě upřímná: Proč se vztah rozpadl?

 

Chceš rychleji zvládnout rozchod? Buď k sobě upřímná, klidně až brutálně! Proč k rozchodu došlo? Nesnaž se ho omlouvat jen proto, že ho třeba ještě stále miluješ. Když už se s tebou rozešel, buď ráda, že k tomu došlo teď a ne až za delší čas, kdy by váš vztah třeba ještě více zvážněl.

 

4. Změna je život

 

Cítíš se přece jen hrozně, nepřitažlivě a neatraktivně? Pomoz si zvednout sebevědomí změnou svého stylu. Změň účes, kup si něco nového na sebe, objev nové zájmy a záliby. Nejenom, že se ti zvýší sebevědomí, ale i využiješ čas jinak, než plakáním do polštáře. Nrpouštěj se ale do ničeho násilím a dramaticky. Ustřihnout si dlouhé vlasy jen proto, že on je miloval, nebo se vrhnout na bojové sporty, i když jsi spíš typ na balet, by tvé bolavé dušičce moc neprospělo. A některá rozhodnutí a unáhlené kroky se blbě berou zpátky.

 

5. Vrať se mezi lidi

 

Tento bod navazuje na ten předchozí. Určitě ti neradíme, aby ses hned zaregistrovala na seznamkách. Snaž se teď jen prostě trávit čas s lidmi, kteří ti jsou nejbližší a se kterými ti je nejlépe. Ať už je to rodina nebo kamarádi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co dělat, když NEPÍŠE, NEVOLÁ a NEJEVÍ ZÁJEM?

Zažíváte ve vztahu těchto 5 věcí? Pak byste se měli okamžitě rozejít

Blíží se konec vašeho vztahu? Tyto varovné signály ber vážně

 

6. Hleď na budoucnost, ne na minulost

 

Bezprostředně po obzvlášť těžkém rozchodu je někdy nemyslitelné, že se ještě někdy zamiluješ. Doktor Dain Heer ale věří, že tyto pocity mohou otevřít dveře velkým možnostem. Všechno chce čas a věř, že až přijde ten pravý, přijde to úplně samo. Neztrácej čas zabýváním se, coby kdyby. Zaměř se na sebe a na budoucnost. Zlepši si třeba známky ve škole, najdi si brigádu, nejlépe v tom oboru, co bys chtěla jednou dělat. Pokud už práci máš, zkus se jí teď věnovat více. Všechno přinese své ovoce.0 hlasů
Vaše hodnocení