Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jsi zamilovaná do kluka, kterého by sis měla držet od těla? Můžeš ho mít. Stačí vědět, jak na to.

Sbal ho, i když by pro tebe měl být tabu

Láska v zimě
zdroj: Thinkstockphotos Láska v zimě
aktualizováno 29.10.2017, 00:58 | 29.10.2017, 00:58 | Krasna.cz/lk

Jsi zamilovaná do kluka, kterého by sis měla držet od těla? Můžeš ho mít. Stačí vědět, jak na to.

Kolikrát jsi už slyšela, že s tím a tím klukem si nemáš začínat, protože to nedopadne dobře? Nebo protože se to nehodí, či dokonce nedělá? Ano, ve světě vztahů nosí někteří kluci samolepku "Nedotýkat se". Patří sem například bývalý tvé kamarádky, spolužák, či kluk čerstvě po rozchodu, který si chce jen užívat, aby si zahojil zlomené srdce.

Jenomže někdy se zamiluješ prostě tak, že si prostě nemůžeš pomoct. A pak nezbývá, než to zkusit, i když riskuješ nesouhlas okolí či výsměch. A protože i my věříme, že některá pravidla jsou tu od toho, aby se porušovala, poradíme, jak z těchto situací vybruslit bez pádu.

Ex tvé kamarádky

Pokud si namluvíš kluka, se kterým chodila tvá kámoška, neznamená to, že jsi mrcha. Někdy se prostě stane, že se vám líbí oběma stejný kluk. Vždyť jste kámošky právě proto, že máte na některé věci stejný názor, máte podobný vkus i záliby. A pokud budeš hrát čistou hru, nemusíš se cítít špatně, že chodíš s klukem, se kterým jí to nevyšlo.

 

Závist
Kamarádku informuj o tom, že randíš s jejím ex, jinak bude pěkně naštvaná. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jestli se tvoje kamarádka s tím klukem rozešla v pohodě, nějaký čas počkej a pak si s ní promluv. Buď upřímná a řekni jí, že se ti ten kluk líbí, ráda bys to s ním zkusila. Pokud je fakt kamarádka, bude souhlasit.

Jestli se ale rozešli ve zlém, dej tomu delší čas. Nejdřív jí musíš ukázat, že jsi fakt kámoška, a podržet ji v jejím smutku. Udělej vše pro to, aby se cítila lépe, vytáhni ji mezi lidi, zapoj ji znovu do života. Nespěchej na ni jen proto, abys mohla chodit s tím klukem, Každý potřebuje svůj čas a ona by to později brala jako zradu. Teprve později, až se vzpamatuje a začne se sama zajímat o jiné kluky, můžeš otázku jejího bývalého znovu nadhodit. Ale citlivě.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Proč ti nevyšel vztah?
BACHA NA NĚ! 5 typů holek, které mohou zničit tvůj vztah
Kámoška mi přebrala kluka!

Sice nemusíš žádat kamarádku o svolení, abys mohla randit s jejím ex, ty i ten kluk jste svobodní lidé. Ale měla bys jí to říct ty, než k ní dorazí drby. Protože pak to teprve bude brát jako zradu. Proč byste se s tím klukem jinak skrývali? Dej jí čas, aby si na tu představu zvykla, a odpusť si jakékoliv intimní detaily. Také si uvědom, že minimálně nějaký čas se se svými problémy s klukem, budeš muset svěřovat někomu jinému.

Nezamiluj se ve škole

Ve škole trávíš asi tak třicet hodin týdně. To je docela dost času. A kolem tebe sedí volní a docela hezcí kluci. Tak proč si s některým z nich nezačít, když je s nimi taková zábava. Jak ale na něj, aby ses nestala terčem posměchu všech spolužáků?

Pokud s láskou ve škole budeš zacházet opatrně, má váš vztah šanci na úspěch. Musíš si ale stanovit určité hranice a pevně je dodržovat. Zásada číslo jedna - měj na paměti, že učitelům do vašeho vztahu nic není. Takže se snažte chovat nenápadně, protože jsou někteří kantoři, kteří takové věci rádi využijí proti svým studentům, pokud v jejich předmětu nevynikají.

 

 

Vztah ve škole
Ve škole se víc věnuj práci než své lásce. Vyplatí se to. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Do vašeho vztahu není nic ani spolužákům. Určitě se nechtějí o přestávkách dívat na olizující se dvojici, která vypadá, že se za chvilku pomiluje na lavici. Taky spolužáky nezatahujte do svých hádek, pokud se na něčem neshodnete, vyřiďte si to v soukromí.

Taky si uvědom, že tvůj vztah je sice důležitý, ale škola v tuhle chvíli víc. Takže si o hodině neposílejte zamilované smsky, nekoukej na jeho krásný profil a soustřeď se na probíranou látku. Na lásku bude čas po škole.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
VÁŠ PŘÍBĚH: Díky nevěře mám úžasné manželství!
Co poletí v sexu v roce 2013?

Aby vám vztah dlouho vydržel, musíte společně (ale i každý zvlášť) zažívat i jiné věci než školu. Protože ať se ti to líbí, nebo ne, fyzická přitažlivost se pomalu opotřebuje a časem si budete muset i o nečem povídat. A téma školy vám moc dlouho nevydrží.

Ruce pryč od kluků čerstvě po rozchodu

Říká se, že klukům, kteří nedávno dostali kopačky, se máš vyhýbat, protože jsou stále zamilovaní do své bývalé. Není to pravda, ale měj se na pozoru, protože někdy mohou být rány ještě příliš čerstvé.

Poznáš to už při rozhovoru. Pokud se o ní několikrát během hodiny zmíní, je jasné, že ho rozchod stále žere. A je jedno, jestli říká, že jsi mnohem lepší než ona, neba na ni nadává. Když o ní mluví, myslí na ni a to není dobře. Nezapomněl na ni ani v případě, když jste si vzhledově podobné. To se jen snaží zaplácnout tebou prázdné místo.

Pokud však máš pocit, že už se z předchozího vztahu dostal, ber jeho minulý vztah z té lepší stránky. Jestli totiž už má za sebou několikaměsíční, nebo dokonce několikaletý vztah, znamená to, že se nebojí určitých závazků. A to je jednoznačné plus.

Mezi holkami taky často panuje přesvědčení, že kluk, který je čerstvě po rozchodu, touží spíš po úletech na jednu noc a nezávazných vztazích založených pouze na sexu. To není pravda, ale určitá opatrnost je na místě. Jestli si nejsi jistá, nesmíš nic uspěchat. Když vydrží nějakou dobu čekat, myslí to s tebou vážně.
 5 hlasů
Vaše hodnocení