Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Televize Nova spustila v neděli nový seriál Tisíc a jedna noc. Hlavní hrdinka v něm stojí před velkým dilematem – mít nebo nemít sex za peníze? Jak se rozhodne, můžeš sledovat každý večer na televizní obrazovce. Jak by ses ale rozhodla ty?

Sex za peníze – ano či ne?

aktualizováno 08.02.2011, 16:39 | 08.02.2011, 16:33 | krasna.cz/doma.cz

Televize Nova spustila v neděli nový seriál Tisíc a jedna noc. Hlavní hrdinka v něm stojí před velkým dilematem – mít nebo nemít sex za peníze? Jak se rozhodne, můžeš sledovat každý večer na televizní obrazovce. Jak by ses ale rozhodla ty?

Seriál, právě díky svému tématu, vzbudil velkou diskusi. Otázku placeného sexu řeší i blogeři a blogerky na blogu.cz.  Se svým názorem se můžeš připojit i ty.

 

Živá diskuse kolem placeného sexu ukazuje, že se jedná o docela palčivé téma. Netýká se rozhodně jen prostitutek a erotických salónů, za peníze se prodává i spousta mladých holek, do kterých by to na první pohled nikdo neřekl. Řada vysokoškolaček si údajně přivydělává právě sexem! Přijdou do velkého města studovat vysokou školu, od rodičů nemají moc peněz a potřebují si vydělat na ubytování, jídlo i nějaké to povyražení. Brigády jsou ale náročné a nijak dobře placené. Brzy zjistí, že to jde i jinak.

 

Anketa
Co si myslíš o sexu za peníze?
 

 

Takové holky si vytvoří na internetu inzerát, kde nabízí své sexuální služby. Samy si určují, s kým do toho půjdou a co budou dělat. S "klientem" se předem domluví, pozvou ho k sobě na kolej nebo podnájem a po akci shrábnou víc peněz, než kolik by si vydělaly na kterékoli jiné brigádě. Samy si určují, s kým půjdou a jaké praktiky si nechají líbit. Dají se takhle údajně vydělat dva tisíce za akci, když jde o celou noc, může to být i mnohem víc. Spousta mužů, kteří se doma nudí a hledají povyražení jinde, se prý rádi vrací a připlatí i víc. Snadno vydělané peníze?

 

Tak to určitě ne. Jasně, dá se tím vydělat dost peněz za krátkou dobu, ale každý na to nemá. Většina z nás si chce sama určit, s kým bude spát a co bude v posteli dělat, a ne se nechat nutit tím, kdo si za sex zaplatí. Pro většinu lidí je tahle práce odporná a každá holka, která ji provozuje, se v očích veřejnosti neliší od placené prostitutky.

 

Tisíc a jedna noc - romantický seriál - 16
Seriál Tisíc a jedna noc je právě o tématu sexu za peníze. (Foto: TV Nova)

 

Existují výjimky? Šeherezáda, hlavní hrdinka seriálu Tisíc a jedna noc, má těžce nemocné dítě, a hodlá se prodat kvůli němu. Tohle není motiv, který bys viděla jen na televizní obrazovce. "Mateřský instinkt je nade vše,“ říká sexuolog Ondřej Trojan z TH Kliniky. "Pokud máme nemocné dítě a nacházíme se v podobné situaci jako Šeherezáda, uděláme opravdu cokoliv. Tento účel ospravedlní opravdu téměř cokoliv.“

 

Když se mladá holka prodává kvůli tomu, aby měla na lepší hadry, šminky a vlastní auto, většina lidí ji ale odsoudí. Jak se ale dívají na ženu, která potřebuje peníze kvůli zdraví svého dítěte? Zaslouží si kritiku, nebo spíš obdiv za oběť, kterou je ochotna vykonat? "Myslím si, že žádný odborník na lidské vztahy, dokonce ani kněz, by neměl jednoznačně odsoudit ženu, která strávila noc za peníze, nezná-li celý příběh,“ upozorňuje psycholog Ivan Skalník.6 hlasů
Vaše hodnocení