Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zkoušení nových sexuálních poloh je účinným způsobem, jak si páry mohou vylepšit svůj sexuální prožitek. Některé pozice však mohou v partnerech vyvolávat nervozitu či přímo strach.

Tři nejděsivější polohy: Hrozí při nich zranění i pořádný trapas, nic pro začátečníky

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 27.02.2018, 00:00 | 27.02.2018, 00:00 | Krásná.cz

Zkoušení nových sexuálních poloh je účinným způsobem, jak si páry mohou vylepšit svůj sexuální prožitek. Některé pozice však mohou v partnerech vyvolávat nervozitu či přímo strach.

Nejnovější průzkum lékárenského řetězce Superdrug odhalil, že nejobávanější polohou pro milostné hrátky je takzvaná 69 ve stoje – obává se jí téměř 57 % žen a bezmála 43 % mužů. Nejméně obávanými pozicemi jsou naopak misionářská, na koníčka nebo na pejska.

 

Z aktuálního průzkumu společnosti Superdrug, který oslovil 1000 lidí z Evropy a USA, vyplývá, že nejvíce úzkosti a strachu v lidech vzbuzuje sexuální poloha provozovaná při orálním sexu zvaná 69 ve stoje, při níž partner stojí a partnerka na něm doslova visí hlavou dolů. Této pozice, při níž partnerce hrozí nemalé riziko pádu a poranění hlavy, se obává celých 56,8 % žen a 42,7 % mužů.

 

Druhou nejobávanější polohou je pozice anální (54,5 % žen a 30,5 % mužů), třetí pak takzvaný klečící trakař, který vzbuzuje nervozitu u 24,8 % žen a 18,6 % mužů. Při ní si žena klekne a zapře se o ruce, muž si k ní přiklekne zezadu, nadzvedne jí jednu nohu a vstoupí do ní zezadu, žena drží vztyčenou nohu nataženou. Tato pozice je především únavná, zejména pro ženu, hrozí, že do nohy dostane brzy křeč.

 

 

„Oproti tomu nejméně obávaná trojice poloh zahrnuje tradiční polohu misionářskou, na koníčka a pozici na pejska,“ upřesňuje výsledky výzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.


Evropané se bojí špinavých sexuálních praktik, v sexu jsou méně odvážní


Výsledky průzkumu rovněž ukázaly, že evropští muži oproti těm americkým cítí více úzkosti při masturbaci, orálním sexu či jiných „špinavých“ sexuálních praktikách. Rovných 9 % párů pak přiznalo, že se vůbec nepovažují za sexuální odvážné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejsvůdnější poloha? Víme, která to je
TEST: Jaká sexuální poloha je pro tebe nejlepší?
Ideální polohy pro baculky

 

Zkoušení nových poloh je však v intimním vztahu podle odborníků velmi důležité. „Obměna obvyklé milostné rutiny, například právě díky novým polohám, je osvědčeným prostředkem, jak udržovat svěží sexuální vztah. Zkoušet čas od času něco nového je prověřený způsob, jak si zvýšit sexuální touhu a posílit libido,“ dodává k tématu Adam Durčák.0 hlasů
Vaše hodnocení