Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Tvůj sexuální život a budoucí vztahy budou silně ovlivněny tvým prvním sexuálním zážitkem a mužem, se kterým přijdeš o panenství. Ten, se kterým zažiješ své poprvé, totiž částečně ovlivní, jací kluci tě budou v budoucnosti přitahovat.

Tvůj první kluk je pořád ve tvé posteli

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 20.08.2012, 00:00 | 20.08.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Tvůj sexuální život a budoucí vztahy budou silně ovlivněny tvým prvním sexuálním zážitkem a mužem, se kterým přijdeš o panenství. Ten, se kterým zažiješ své poprvé, totiž částečně ovlivní, jací kluci tě budou v budoucnosti přitahovat.

Holky většinou své poprvé pořádně plánují, chtějí, aby to bylo dokonalé. Jenomže ono to vůbec nemusí vyjít. Třeba si nevybereš toho správného kluka, nebo to moc uspěcháte, nebo budete natolik nešikovní, že se to vůbec nepovede. Jsou i daleko horší scénáře, třeba na diskotéce pod vlivem alkoholu... Jenomže podle psychologů je tvůj první sex možná mnohem důležitější, než so dosud vůbec myslela.

Pokud tedy ztráta panenství pro tebe bude znamenat kladnou zkušenost, budeš pravděpodobně považovat sex za zdravou a pritažlivou věc. Pokud to ale pro tebe bude ošklivý zážitek, nebo dokonce noční můra, ani v budoucnu nebudeš mít k sexu příliš kladný vztah. Po letech si možná na všechno budeš pamatovat jen mlhavě, ale tvé podvědomí si bude jasně pamatovat každý okamžik.

Takže jestli budeš mít první sex se štíhlým tmavovlasým klukem a bude to super, budeš znovu a znovu pošilhávat po tomto typu kluků. A to i přesto, že se může ukázat, že ten tmavovlasý, na kterého máš zrovna zálusk, je pěkný grázlík a vůbec se k tobě nehodí. Pokud však první sex nebude moc dobrý, budeš v budoucnu vyhledávat spíš opačné typy. Jestli si tohle chování neuvědomíš včas, můžře se pak snadno stát, že budeš mít celý život slabost pro nevhodné typy kluků.

 

 

Jako většina věcí, které děláme poprvé, ani první sex nebývá příliš úspěšný. Většinou proto, že ty i tvůj kluk nebudete mít žádné, nebo jen malé zkušenosti. Jde ale hlavně o dojem, který to v tobě zanechá. Budeš-li se poprvé milovat pod vlivem alkoholu a druhý den pak budeš trpět kocovinou, asi moc příjemných zážitků ti nezůstane...

Podle psychologů je první zkušenost příjemná zejména pro holky, které jsou o sexu nějakým způsobem informovány ještě před tím, než to zkusí. Takové holky totiž vědí, že napoprvé nebudou dokonalé, ale že když se budou s přítelem snažit, bude to čím dál lepší.

Na tom, jaký postoj zaujmeš ke své první zkušenosti, závisí, jaká pro tebe bude. Ten, kdo má k sexu zdravý a pozitivní přístup, ale jeho poprvé se zrovna nepovedlo, časem všechny počáteční nesnáze překoná. U člověka s negativním přístupem k sexu však špatné zkušenosti posílí hlubší obavy a úzkosti. Takový člověk se svých negativních postojů nikdy nezbaví a sex si nikdy nebude užívat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jsi připravená na své poprvé?
Poprvé je jen jednou, neuspěchej to
Co mu říkat při milování?

I když z dívčích románů máš možná jiné názory, první sex velmi často není něžný a romantický. Je to proto, že holky a kluci mají málokdy stejný pohled na věc. Holky své panenství berou jako dar, který si schovávají pro někoho zvláštního, ale kluci své panictví často chápou jako handicap, kterého je třeba se co nejdřív zbavit. Proto je důležité, abyste si o tom se s tvým přítelem promluvili a našli nějaký kompromis, který bude vyhovovat vám oběma.

První pomoc, když už k tomu došlo a nebylo to dobré
Ale můžeš být v klidu, i kdyby se ti první sex nevydařil podle tvých očekávání, neznamená to, že jsi až do konce života odsouzena při milování trpět. Stačí, když si uvědomíš tu spojitost mezi prvním sexem a celým dalším životem.

Psychologové radí, aby sis na první sex vzpomněla co nejdetailněji a své vzpomínky sepsala. Zaznamenej, kde se to stalo, jak ses cítila předtím, při tom i potom, jak tvůj kluk vypadal a jak zareagoval. Už chápeš, proč pořád dokola chodíš s grázlíkama? Musíš si to co nejdřív uvědomit a cíleně se snažit seznámit s někým, kdo bude opakem tvého prvního milence.

 

 

Vybírej si partnera podle jiných kritérií, než je vzhled. Pokud tě respektuje, je dobrým společníkem, má smysl pro humor, tak proč to nezkusit, i když on je malý blonďák a ty jsi normálně na "italské typy“.

Vzdělávej se v oblasti sexu. Sežeň si nějaké dobré příručky a prostuduj je, abys příště věděla co nejvíc a nepřekvapila tě nějaká maličkost. Ale připrav se i na to, že každý člověk je individualita a můžeš se setkat s tím, že se někomu bude líbit něco, o čem jsi v životě nečetla, nebo naopak odmítne něco, co je všeobecně považováno za příjemné.

Pracuj na svém sebevědomí. Špatná první zkušenost neznamená, že bys nebyla hezká a milá holka, která si nezaslouží lásku. Každý má stejnou šanci na krásný život, je jen na tobě, jak ji chytíš za pačesy.

Pokud bude sex opravdu strašný, neboj se vyhledat pomoc odborníků. Už jedna nebo dvě návštěvy tě mohou uchránit před lety zbytečného trápení.3 hlasů
Vaše hodnocení