Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už ti samota leze krkem? Jenže čím víc budeš tlačit na to, že si chceš někoho najít, tím spíš se neobjeví. Uvolni se a jdi na to chytře.

Už tě nebaví být sama? Víme, jak to změnit!

Sama
zdroj: Thinkstockphotos Sama
aktualizováno 21.10.2017, 00:00 | 21.10.2017, 00:00 | Krasna.cz/trm

Už ti samota leze krkem? Jenže čím víc budeš tlačit na to, že si chceš někoho najít, tím spíš se neobjeví. Uvolni se a jdi na to chytře.

Stydíš se sama oslavit kluka, ale na druhou stranu se těch, kteří by balili tebe, moc nedostává? Nemusíš se hned změnit v ostřílenou svůdkyni, jen se nauč víc otevřít a ukázat klukům, že by mohli mít šanci a že stojíš za to.

 

Samota není konec světa

 

Jsi právě teď sama? No a? Užívej si to a žij naplno. Možná ti chybí láska, ale zas máš oproti zadaným holkám víc času na sebe. I singlovství má své výhody, využívej jich a užívej si. Když budeš spokojená a naučíš se žít sama se sebou, bude z tebe vyzařovat pozitivní energie, která k tobě bude vábit druhé lidi – přátele i potenciální partnery. Jenže když budeš naopak neustále fňukat, kamarádům si stěžovat, jak jsi hrozně opuštěná, a užírat se tím, budeš pořád zamračená a negativní energie z tebe přímo posrší. A na tu nikoho nenalákáš.


Nejsi zoufalec, neber zoufalce

 

Cokoli je lepší, než být sama. Tohle heslo bohužel razí spousta dívek, a tak ze strachu z vlastní samoty kývnou na rande nebo vztah s klukem, se kterým je nic nespojuje a nic k němu necítí. Život je ale moc krátký na to, abys ho zahazovala v nefungujících a nesmyslných vztazích. To, že jsi sama, neznamená, že jsi v něčem horší, méněcenná. Tak se tak nechovej a nevnímej náznak zájmu jakéhokoli kluka za svou spásu. Buď jen s klukem, se kterým skutečně chceš být.

 

 

Nepředělávej jeho, ale sebe

 

Možná už jsi vztah měla, ježe tvůj ex ti utekl, protože jsi měla snahu ho předělávat. Lidé nejsou dokonalí. A pokud ti na něm vadilo, že se nemoderně obléká, kouří, není sportovní typ nebo že nečte klasiku, nemá smysl ho chtít předělávat a nutit do toho násilím. Buď si zvykni na jeho povahu a zájmy (protože ti za to stojí i s jeho nešvary), nebo si hledej takového kluka, který bude takový, jak se ti to líbí. A zkus se zamyslet i nad sebou. Proč ti jeho vlastnosti vadily? Nezměnila by tvůj postoj k druhým malá změna v tobě samé? Nemusíš se předělávat, ale zdravý vývoj je na místě.

 

Nemaluj si černou budoucnost

 

Skončíš jako nemilovaná stará panna se dvěma kočkama. Pokud si tuhle mantru budeš opakovat denně, tak to tak nakonec možná i bude. Raději přepni na pozitivní myšlení. Když si naopak představíš samu sebe ve spokojeném vztahu a budeš si tuhle představu vysnívat často, přijde. Lidé, kteří věří na pozitivní myšlení, nemají pochyb o tom, že to funguje. Rozšíříš i ty jejich řady?


Mít rád, ale ne zbožňovat

 

Bojíš se oslovit kluka, protože tě jistojistě odmítne? Jenže on může cítit totéž, a tak i když oba toužíte po tom, jeden druhého poznat, ani jeden nenajde odvahu k hovoru. Nestyď se a ukaž zájem. Když se ti někdo líbí, usměj se na něj, začni si s ním povídat, nechej tomu ale volný průběh. Uvidí, že se ti líbí, ale nemusí po pěti minutách cítit, že jsi z něj úplně hotová. Takový zájem většinu kluků spíš vyleká.

 

 

Najdi si kamaráda

 

Pokud chceš, aby o tebe měli kluci zájem, obklop se – kým jiným než kluky. Zaprvé se naučíš rozumět klučičí mentalitě, a zadruhé budeš působit víc žádoucím dojmem. Když uvidí, že se s tebou kluci přátelí, pozná, že na tobě musí být něco zajímavého.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Na každého čeká láska
MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!
Když jsme až příliš zamilovaní!

 

Yes Woman

 

Pamatuješ na film Yes Man s Jimem Carreym? Ten na každou životní výzvu odpovídal ano. Nauč se to taky. Ne nekriticky, ale když tě nějaký kluk osloví nebo pozve na rande, jdi. Samozřejmě pokud ti bude připadat extrémně nepříjemný, nebo tě bude balit neznámý člověk na sociální síti, spolehni se na svůj rozum, nemusíš kývnout každému. Ale kluk, který možná nevypadá jako tvůj vysněný typ, může být ve skutečnosti fajn společník. Zapomeň na svůj ideál, v životě je přece máloco ideální.

 

Buď sexy

 

Když jdeš na diskotéku nebo někam, kde je šance na seznámení, vezmi si na sebe spodní prádlo, ve kterém se cítíš svůdně a sexy. Ne pro případ, že bys někoho potkala a chtěla hned skončit u něj doma, není kam spěchat. Ale když budeš mít na sobě prádlo, ve kterém se budeš cítit sebevědomě, bude to znát na tvém vystupování. Hned se snáz seznámíš.


Nebuď nepřející

 

Tvá nej kámoška už má zas nového kluka, tvoje sestra se od své lásky nehne ani na krok. A v tobě závist a žárlivost bublá a vře. Tak to ne. Přej jim to. Přece si kvůli tomu, že jsou šťastné, nepokazíte vztahy? Byla by to škoda, protože by ses tím mohla připravit o super šanci na seznámení. Spousta párů se totiž seznámí práv přes společné kamarády. Co když tě tvá příští láska čeká třeba na oslavě narozenin přítele tvé kamarádky?13 hlasů
Vaše hodnocení