Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V posledních letech je v České republice zaznamenán výrazný nárůst výskytu viru HIV. Zdá se, že naše pomyslná „bezpečná bublina“ pomalu praská. Kromě celibátu jsou jediným účinným opatřením kondomy.

Vyznej se v kondomech

Kondom
zdroj: Thinkstockphotos Kondom
aktualizováno 22.05.2016, 00:01 | 22.05.2016, 00:01 | krasna.cz/120na80.cz

V posledních letech je v České republice zaznamenán výrazný nárůst výskytu viru HIV. Zdá se, že naše pomyslná „bezpečná bublina“ pomalu praská. Kromě celibátu jsou jediným účinným opatřením kondomy.

Možná ani netušíte, jaké nejrozličnější tvary a další specifika mohou mít. Podívejte se.


Podle velikosti


Stejně jako se liší naše nahá těla, liší se i naše chutě a potřeby. Běžně měří prezervativ po obvodu okolo 56 milimetrů. O 20 % tenčí než standardní kondomy je na našem trhu třeba DUREX Feel Ultra Thin. Kondomy nejextrémnějších velikostí nabízí výrobce MY.SIZE, v nabídce je má již od průměru 4,7 centimetrů (délka 16 cm) pro menší přirození až do 6,9 centimetrů (délka 22,3 cm).


Chutné a voňavé


Prezervativy mohou mít nejrůznější barvy (např. Pepino Colour), příchutě a vůně. Od nejrůznějších ovocných třeba přes vanilkovou zmrzlinu po borůvkové muffiny. V tomto směru se výrobci předhánějí v originalitě.


Pro lepší zážitek


Některé výrobky poskytují oběma partnerům dráždivější zážitek díky rozmístění vroubků, vlnek a výstupků. Jiné chladí, nebo naopak hřejí.

 


Prodloužené milování


K poměrně běžnému sexuálnímu problému patří předčasná ejakulace, se kterou by se muži neměli stydět obrátit na lékaře. Orgasmus ovšem mohou také oddálit díky kondomům, které obsahují benzokain, tedy látku, která způsobí krátkodobé místní znecitlivění. Najdeš je například pod značkou Pepino Long Action.


Netradiční kondomy


Vybírat můžete z kondomů, které ve tmě svítí, případně mají tvar srdce. Jiné jsou v designových obalech (např. ve tvaru medaile, fotbalového míče, tachometru nebo třeba s potiskem květin či motýlů), případně je kondom zabalený tak, že připomíná lízátko.
 

Pokud vám dělá problémy nasazování běžných kondomů, web 120na80.cz doporučuje takový, který má po stranách stahovací pásky. Je naprosto hygienický a nehrozí, že jej protrhnete nehtem. Prodává je například značka One Touch.

 

Anketa
Měla jsi někdy při sexu nehodu s kondomem?
 


Veganské kondomy


Milovníci zvířat mohou volit kondomy, které neobsahují živočišné složky, ani nebyly testované na zvířatech. Navíc příchutě těchto kondomů pocházejí z přírodních ovocných extraktů a jsou v potravinářské kvalitě, nemusíte se tedy bát orálního sexu či alergických reakcí. Pro barvení kondomů se používají výtažky z rostlin či květin. Nabízí je například značka Glyde.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nechce kondom? Jednoduchý trik, jak ho přesvědčit a ještě u toho být sexy!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nosíte u sebe pro jistotu kondom?
SEXUÁLNÍ REVOLUCE: Převratný kondom vypadá jen jako čepička. Bude fungovat?


Alergie na latex


Alergikům na latex se potěšení prodraží. Kondomy, které jsou vyrobené z jiných látek, vyjdou mnohem dráž než latexové. Vyplatí se tak koupit větší balení. Například za deset kusů nelatexových kondomů Durex RealFeel zaplatíte od 160 korun. Bez latexu bývají i extrémně tenké kondomy. Mezi nejtenčí patří Pasante Unique (tloušťka 0,015 mm; běžné tenké latexové kondomy mají tloušťku od 0,05 do 0,07 mm) s cenou od 30 korun za kus.


Ať si vyberete jakýkoliv typ prezervativu, myslete na to, že jejich běžná trvanlivost je okolo pěti let a stejně jako u potravin musí být na balení uvedeno datum spotřeby.0 hlasů
Vaše hodnocení