Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Dostala jsi kopačky? Nic moc. Jenže touhle zkušeností si projde v životě skoro každý a obvykle ne jen jednou. Tohle ovšem tvé bolesti asi moc neuleví, co? Víme ale, co by na ni mohlo zabrat víc.

Vzpamatuj se z rozchodu ve dvou krocích

aktualizováno 07.01.2012, 00:00 | 07.01.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Dostala jsi kopačky? Nic moc. Jenže touhle zkušeností si projde v životě skoro každý a obvykle ne jen jednou. Tohle ovšem tvé bolesti asi moc neuleví, co? Víme ale, co by na ni mohlo zabrat víc.

Všem vztahům bohužel není souzeno, že vydrží pevně po zbytek života. Pokud ses na konci nevydařené lásky ocitla i ty, je potřeba umět překonat smutek z rozchodu. Život jde dál a bylo by škoda, zahrabat se na místě a užírat se vzpomínkami.

 

Je na místě, že máš po rozchodu náladu leda na to, zalézt si pod peřinu, pustit nějaký srdcervoucí slaďák a vyjíst u toho veškeré zásoby jídla. Jenže tohle by ti nemělo vydržet déle než pár dní. Neznamená to, že třetí den začneš řádit a balit kluky jako o život. Na další vztah si klidně chvíli počkej, až než se šrámy na srdci doopravdy zahojí. Ale proč se celou tu dobu trápit? Nauč se žít s tím, že tohle se stává a že kvůli tomu nejsi o nic horší člověk.

 

Zkus se z nejhoršího dostat ve dvou krocích. Smiř se s rozchodem, nauč se žít singl a buď připravena, skočit rovnýma nohama do dalšího vztahu.

 

Krok první: Pryč s lítostí

 

Čerstvě po rozchodu se cítíš jako ten největší chudáček na světě. Někdo ti ublížit a co hůř – byl to člověk, který ti byl v tomto okamžiku nejbližší. Zkus se na váš vztah, nyní už minulý, dívat jinak. Ber ho jako životní lekci. Co ses v něm naučila, co ti dal, cos pochopila o klucích i o sobě samé? Tenhle vztah ti sice nevyšel, ale něco ti určitě dal. Zkus si to vybavit a uvědomit si, kam tě to posunulo. Pokud se ze vztahu dokážeš poučit, snáz se vypořádáš s tím, že skončil. Najdeš na něm – i přes rozchod – něco pozitivního, co ti zůstalo. Pochopíš, že to nebyla ztráta času a investovaných emocí, protože jsi díky němu mnohé získala. A právě tento přínos ti pomůže posunout se dál.

 

Přestaň být zatrpklá, hořekovat a vidět vše jen černě. Jen tak zjistíš, že i teď je to dobré a že váš rozchod měl nějaký důvod a možná najdeš i spoustu maličkostí, které ti na tvém ex vadily a které spousta jiných kluků nemá.

 

 

Krok druhý: Ujasni si svá očekávání

 

Když se ti podaří zklidnit své rozbouřené emoce a přestaneš plakat nad nevydařeným vztahem, dojde ti, že dokážeš myslet i na jiné kluky a nové vztahy. Než se vydáš hledat novou lásku, zamysli se nad tím, co vlastně hledáš. V tom ti může být tvůj ex nadmíru prospěšný. Zamysli se, co se ti na něm líbilo, čím ti imponoval, co pro tebe bylo ve vztahu důležité. Ale také to, čím tě štval, cos postrádala a co vám dávalo důvody k hádkám a trápení. Tohle zkus zobecnit a přidat k tomu další představy, které jsou pro tebe v partnerském životě důležité. O tom, jak si správně určit, koho vlastně hledáš, se můžeš dočíst také v tomto článku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč tě nechce?
Nenech se zlomit rozchodem
Sex po rozchodu - ano nebo ne?

 

Když chceš najít cíl, musíš ho mít přece definovaný, ne? A to se netýká jen tvého vyvoleného, ale tvého života obecně. Trápíš se tím, co nemáš, ale když vlastně nevíš, co chceš a za čím jít, tak k tomu těžko dojdeš. Urči si, co by tvůj život naplnilo, a tím ho začni vyplňovat. Ať jde o lásku, vztahy, koníčky, školu, kariéru, hodnoty...

 

Když se cítíš připravena na další vztah, přemýšlej o něm i o sobě pozitivně. Uvěříš-li tomu, že se ti láska vyhýbá a jen tak si někoho nenajdeš, budeš slepá i k těm nejokatějším nabídkám a pozváním na rande. Uvěř tomu, že tvá nová láska se blíží. Pohled lidí na tebe se rodí z toho, jak se vnímáš ty sama.5 hlasů
Vaše hodnocení