Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Snídaně, jak nás učily už naše maminky a babičky, je základem dne. Proto by se na ni nemělo zapomínat. Přesto ale spousta holek nesnídá.

Nevíš, co si máš dát k snídani?

Snídaně
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Snídaně
aktualizováno 28.03.2012, 00:00 | 28.03.2012, 00:00 | Karolína Kubínová/Krasna.cz

Snídaně, jak nás učily už naše maminky a babičky, je základem dne. Proto by se na ni nemělo zapomínat. Přesto ale spousta holek nesnídá.

Nesnídáš. Proč? Většina dívek svou neschopnost snídat schovává za nedostatek času a tak je jejich prvním jídlem až svačina - a někdy až oběd - ve škole. Spousta dalších ale přitom vstává tak brzo, že se ještě hodinu jen válí v obýváku a kouká na televizi, než se jde nalíčit a připravit do školy/práce a ani přesto nesnídá. Častým důvodem, hned vedle nedostačujícího množství času, je totiž to, že nevědí, CO snídat.

Rozhodla jsem se s vámi tudíž podělit o "recept" na to, co snídám já. Často nemám dost času na to, abych stihla vymýšlet nějaké složité, dlouhé a komplikované jídlo k snídani, ale den bez snídaně si nedovedu představit a tak jsem potřebovala něco, co by bylo rychlé a snadné na výrobu a hlavně, aby mi to chutnalo. Našla jsem spoustu receptů na snídaně obsahující cereálie nebo müsli a tenhle mě zaujal nejvíc - celá doba přípravy totiž zabere necelou čtvrt hodinu.

Müsli s jablky a Nutellou
Potřebuješ:
4 - 7 větších lžic oříškového (nebo jiné) müsli - ideální je neslazené
jedno středně velké jablko
2 - 4 kávové lžičky Nutelly

Postup:
Vezmi si jablko a rozkrájej ho na osminky. Vyřízni jádřinec a každou osminku rozděl ještě na půl. Kousky jablka naskládej po krajích menší misky - nemusí se tam vejít všechny, zbylé kousky ale nevyhazuj! Do misky přisyp müsli tak, aby zabíralo asi polovinu jejího objemu. Přidej Nutellu - buď tak, aby müsli jen "zdobila", nebo tak, aby zakrývala celý jeho povrch. Dle libosti dozdob zbylými jablky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Müsli - opravdu zdravá snídaně?
Snídaně je základem celého dne

Toto jídlo je opravdu rychlé a chutné, ačkoli vzhledem k vysokému obsahu cukru není vhodné pro diabetiky a rozhodně ho nedoporučuji jíst každý den - maximálně jednou, dvakrát do týdne, zbylé dny můžeš zkusit jíst třeba jogurty nebo celozrnný chleba s různými pomazánkami.

 

Článek pro tebe napsala blogerka Caroline K. z hide-me.blog.cz.6 hlasů
Vaše hodnocení