Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V dnešní době si téměř každá dívka barví vlasy, nebo to minimálně jednou aspoň zkusila. Ať už preferuješ melíry, podbarvení, přelivy nebo celkové barvení vlasů, jejich strukturu to opravdu ničí a ty bys měla vědět, jak o vlasy správně pečovat, aby...

Jak pečovat o barvené vlasy

5
zdroj: Thinkstockphotos 5
aktualizováno 07.07.2016, 00:00 | 07.07.2016, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

V dnešní době si téměř každá dívka barví vlasy, nebo to minimálně jednou aspoň zkusila. Ať už preferuješ melíry, podbarvení, přelivy nebo celkové barvení vlasů, jejich strukturu to opravdu ničí a ty bys měla vědět, jak o vlasy správně pečovat, aby se ničily co nejméně.

1. Barvení

Vše samozřejmě začíná u samotného barvení. Pokud si vlasy barvíš sama doma, rozhodně doporučuji značku Schwarzkopf nebo Pallete. Ačkoliv je na ně mnohdy negativní kritika, mě a mému okolí naprosto vyhovují. Jak ti ale potvrdí každá kadeřnice nebo vlasová profesionálka, je mnohem lepší zajít si do kadeřnictví a trochu si připlatit. Kadeřnice má mnohem více zkušeností, barvení případně rozplánuje na více částí (pokud se jedná o zesvětlení), celkově její práce bude profesionálnější, takže se vyhneš nedobarveným pramenům a v neposlední řadě ti případně pomůže s výběrem té správné barvy.

2. Mytí


Je důležité připomenout, že vlasy se nesmí mýt 48 hodin po barvení. Barva se musí správně vstřebat do vlasu, navíc je dobré dopřát jim aspoň dvoudenní oddych od jakékoliv zátěže a to samé pochopitelně platí i o žehlení, kulmování nebo fénování.

Prvním produktem, který při mytí vlasů používám, je šampon I love my planet od Yves Rocher. Obsahuje výtažky z citrónu a rostlinného vitamínu pro všechny typy vlasů. Nádherně voní, je šetrný a jeho obal, stejně jako všechny produkty téže značky, mají minimální dopad na vodní ekosystémy, jsou bio a nezatěžují životní prostředí.

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Dalším produktem je regenerační kondicionér na poškozené vlasy, který vyhlazuje, vyživuje a pečuje o vlasová vlákna. Má jemnou vůni a vlasy se po něm opravdu snadno rozčesávají. S ním jsem dostala i šampon ze stejné edice.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3. Extra péče


Po umytí vlasy nechám nejdříve trochu proschnout. Rozhodně je chyba vlasy nejdříve sušit a drhnout ručníkem, protože to akorát způsobí lámání a vytrhávání. Když trochu proschnou, použiji Hair Repair Ultimate color Gliss kur od Schwarzkopf, který obsahuje regenerační sérum. Vlasy jsou po něm mnohem jemnější a poddajnější.

Před fénováním nebo žehlením vlasů používám Sprej na ochranu vlasů před teplem od Isany. Stačí nastříkat nejlépe na vlhké vlasy a vyfoukat, není potřeba oplachovat.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vlasy zničené barvením? Jak o ně správně pečovat

Barvené vlasy a žehlení? Fatální chyba, která vlasům nesvědčí

Dominika Myslivcová radí, jak pečovat o vlasy - barvené i přírodní

4. Styling


Poslední dobou jsem si opravdu zamilovala různé produkty na styling vlasů. Většinou totiž nádherně voní, vlasy se krásně lesknou a působí opravdu upraveně. Nejčastěji používám Styling spray got2b od Schwarzkopf, voní sladce- podobně jako meloun, vlasy jsou opravdu lesklé a upravené.

Druhým produktem, který používám je Zkrášlující sprej na vlasy Timotei. Obsahuje arganový a mandlový olej a výtažky z jasmínu, navíc je bez parabenů- látek, které vlasy "obalují" a působí tak lesklým dojmem, i když jsou vlasy zničené a pod parabeny se ničí ještě více.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •