Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Antikoncepce je sama o sobě spolehlivá metoda, ne však 100%, a už vůbec ne, pokud se při užívání objeví skrytí nepřátele – kteří to jsou?

Co ovlivňuje spolehlivost antikoncepce?

antikoncepce
zdroj: Thinkstockphotos antikoncepce
aktualizováno 07.01.2017, 00:00 | 07.01.2017, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Antikoncepce je sama o sobě spolehlivá metoda, ne však 100%, a už vůbec ne, pokud se při užívání objeví skrytí nepřátele – kteří to jsou?

Míchaní s ostatními léky

 

Za výrazný pokles účinnosti antikoncepce můžou nejčastěji antibiotika, psychofarmaka či léky na migrénu.
Velký nepřítel v podobě třezalky

 

Možná si říkáš, že se s třezalkou nestýkáš a není tedy třeba věnovat více pozornosti tomuto odstavci, opak ale může být pravdou. Třezalka se objevuje především ve volně prodejných lécích a čajích na nespavost či nervozitu. Samozřejmě antikoncepce neselže po jednom čaji na uklidnění, účinnost se začne postupně snižovat po zhruba 10-ti dnech pravidelného užívání, a to až o 15%.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vše o hormonální antikoncepci
Hormonální antikoncepce není hračka, užívej ji rozumně
Pro a proti hormonální antikoncepce

 

Zažívací potíže a zvracení

 

Pokud dojde ke zvracení či průjmu do čtyř hodin od užití tablety, je nutné ji brát jako vynechanou.


Nepravidelné užívání

 

Na antikoncepci se dá spolehnout, ovšem ne tak, jako na lidský faktor – zapomínání. Při dokonalém braní antikoncepce (každý den ve stejný čas) otěhotní za 1 rok 0,3% žen, při typickém používání 8% žen. Pokud u tebe zapomínání není výjimkou, doporučuji aplikaci „My Pills“, která upozorňuje na užití pilulky.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •