Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Přináším detailní návod, jak na gelové nehty doma – co vše je potřeba nakoupit a na kolik to vyjde, osvědčené produkty, své zkušenosti a jak na první aplikaci a doplňování.

Jak na gelové nehty doma?

Gelové nehty
zdroj: Thinkstockphotos Gelové nehty
aktualizováno 28.11.2016, 00:00 | 28.11.2016, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Přináším detailní návod, jak na gelové nehty doma – co vše je potřeba nakoupit a na kolik to vyjde, osvědčené produkty, své zkušenosti a jak na první aplikaci a doplňování.

Co je třeba nakoupit a na kolik to vyjde (v průměrných cenách)?

 

tipy (70 Kč) nebo šablony (70 Kč)
podkladový gel (500 Kč za 40 ml)
gel (500 Kč za 40 ml)
UV lampa (800 Kč)
pilníky (do 100 Kč)
elektronický pilník nebo-li bruska (400 Kč)
lepidlo (60 Kč)
barevné gely (50-150 Kč)
olejíček na nehty (60 Kč)
kleště (60 Kč)
štětec na utření prachu (100 Kč)
štětce na gel (do 150 Kč)
čistič gelového výpotku (100 Kč za 500 ml)
Ultrabond nebo-li primer (150 Kč)
Prep nebo-li desinfekce (100 Kč)
Base Top – gel lak do UV lampy (200 Kč)
různé třpytky a věci na zdobení (do 100 Kč)

 

nehty - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Počáteční investice vyjde tedy zhruba do 4 000 Kč (při zakoupení alespoň třech základních barevných gelů). Ovšem pokud počítáme s průměrnou cenou gelových nehtů u české nehtařky (350 Kč – zhruba 4 200 Kč za 1 rok), stále nás to vyjde levněji, nehledě na to, že koupený materiál za 4 000 Kč nám rozhodně vydrží déle jak jeden 1 rok a můžeme si užívat pohodlí domova. Podkladový gel a základní gel o velikosti 40 ml mi vydržel zhruba 3 roky, a to jsme na něj s mamčou dvě.


Kde nakupuji?

 

Oblíbila jsem si značku Expa Nails, která má svůj eshop i pobočky. Dobrou zkušenost mám také s NailsExpert.

 

nehty - 2
(Foto: Archiv blogerky)


Metody prodloužení:

 

Pokud si děláš gelové nehty poprvé, máš tři možnosti. Buď potáhneš svou dosavadní délku nehtů gelem a necháš je přirozené růst, nebo se rozhodneš nehty prodloužit tipy či šablonou.


Nalepení tipy

 

Jedná se o nejběžnější metodu, kdy rozhoduje o trvanlivosti prodlouženého nehtu především důkladně vyčistění nehtového lůžka (použití Ultrabondu a Prepu) a jeho opilování. V neposledním řadě správná velikost tipy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

ZÁZRAK! Známe skvělý a jednoduchý trik, jak zmatit jakýkoli oblíbený lak! A zadarmo!
Co se starými novinami? No přece originální design na nehty!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co říkáme na gelové nehty?

 

Použití šablon

 

Jedná o metodu prodloužení, která je sice složitější, ale ze svých zkušeností můžu říct, že také daleko odolnější. U této metody beru jako mínus možné zatečení gelu do stran a pod nehet, které se však dá vyřešit odpilováním.


Postup v bodech:

 

1. Doporučuji si pořídit olejíček na nehty a před aplikaci gelových nehtů kůžičku zatlačit.


2. Dále si zkrať přírodní nehty a lehce je opiluj do drsného povrchu. Nezapomeň také na velmi důležitý krok, a to použití Prepru. Právě tenhle pomocník zajistí, aby gel krásně přilnul k tvému přírodnímu nehtu a nedošlo ke zlomení.


3. V dalším kroku nehty prodluž buď tipy, nebo šablonou. Pokud se rozhodneš nehty prodloužit přilepením tipů, dbej na správnou velikost. Lepidlo nech pořádně zaschnout a tipy zkrať podle potřeby kleštěmi.


4. Po zaschnutí lepidla a zkrácení je nutné mezi tipem a přírodním nehtem vytvořit dokonalý přechod a na přírodní nehet nanést Ultrabond.


5. Přichází čas na tenkou vrstvu podkladového gelu, který v UV lampě nech vytvrdit 2 minuty.


6. Po vytvrzení podkladového gelu se dostáváme ke klasickému, který nanášej tak, aby ho ve středu bylo nejvíce – zkrátka se snaž vytvořit jakýsi pomyslný kopeček. Doba vytvrzení v UV lampě: 4 minuty.


7. Nyní nehty přetři čističem gelového výpotku.


8. Teď rozhodně nejsi ještě u konce. Nanesení gelu nebývá zpravidla dokonalé, a proto je třeba mu dodat ten správný tvar. Tento krok je jeden vůbec z nejdůležitějších.

 
9. Konečně se blížíme k té nejlepší částí – zdobení nehtů! Barevný gel zpravidla nanáším ve 2-3 vrstvách a nechávám v UV lampě vytvrdit 2 minuty.

10. Posledním krokem je dodání gelovým nehtům pořádným lesk pomocí Base Topu. Vytvrzení v UV lampě v zavilosti na vrstvě a výkonosti trvá zhruba 2-4 minuty.

 

 

nehty - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Pár ukázek mých gelových nehtů. Prakticky zůstávám stále věrná kulatému tvaru a jednoduchosti.


Doplňování:

 

Po zhruba 3 týdnech nastane čas na doplňování a starý barevný gel bude třeba odpilovat pryč. Jednoznačně doporučuji si pořídit brusku (např. na Aliexpress). I přes pořízení brusky mi odstraňování barevného gelu trvá opravdu dlouho a považuji jej za nejnudnější část. Pilovat je třeba směrem ven a intenzivně střídat místa pilování, jinak dochází k opravdu nepříjemnému pálení. Poté postup vypadá stejně jako u první aplikace…

 

nehty - 4
(Foto: Archiv blogerky)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •