Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Každá z nás někdy zažila nebo neustále zažívá ten pocit, kdy nás všechno bolí, jsme unavené, a do toho všeho se přimíchají křeče pod bříškem… Naštěstí znám super tipy, jak se zbavit bolestí a jak šetrně menstruaci zkrátit + oddálit. Čti dále.

Jak zkrátit či oddálit menstruaci a zároveň se zbavit bolestí?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 01.11.2016, 00:00 | 01.11.2016, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Každá z nás někdy zažila nebo neustále zažívá ten pocit, kdy nás všechno bolí, jsme unavené, a do toho všeho se přimíchají křeče pod bříškem… Naštěstí znám super tipy, jak se zbavit bolestí a jak šetrně menstruaci zkrátit + oddálit. Čti dále.

Zkrácení a oddálení menstruace bez pomocí lékaře – Ascorutin a vitamín C

Ascorutin je volně prodejný lék, který dokáže menstruaci lehce posunout a zkrátit. Stejný účinek má i citron, s kterým mám velmi dobré zkušenosti. Tři dny před menstruací začni pít 3x denně sklenici se šťávou z 1 citronu. Chceš-li aby menstruace nebyla nejen posunutá ale i slabší, citron pij dále.

Zkrácení, zbavení bolestí a případně oddálení – Hormony

Jako lék proti silné menstruaci se používá hormonální antikoncepce, která obsahuje přirozený estrogen a progestin dienogest (např. Qlaira). Menstruace po takové léčbě je méně bolestivá a výrazně kratší.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Problém jménem nepravidelná menstruace? Známe nejčastější příčiny

První menstruace – poznáš, kdy už TO přijde?

Co je a není normální při menstruaci?

Pokud potřebuješ menstruaci oddálit, stačí bez přerušení pokračovat v dalším plátu. Dokonce takto můžeš postupovat až 3 pláta za sebou po domluvě s gynekologem a zvolení správné antikoncepce – na tento způsob není vhodná nízko hormonální, může se stát, že začneš uprostřed cyklu špinit.

Zbavení bolesti – Bylinky a teplo


Jasně vždy tu je ibuprofen, ale jestli léky odmítáš, mám pro tebe jiné řešení – bylinkový čaj. Z bylinek je na prvním místě kontryhel, má vliv na veškeré gynekologické problémy – hormonální hladiny, záněty, pravidelnost menstruace a odstraňuje nepříjemné křeče. Dále si můžeš vybrat z heřmánku a mateřídoušky.

Ulevit pomůže také horká sprcha, teplý polštářek či petka naplněná teplou vodou přiložená na podbřišek. Nezapomeň se prohřát i zevnitř teplým čajem či výborným kakaem, mňam!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •