Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

První týdny nového roku plné učení nám daly spolu s ledovým počasím dosti zabrat. Na rande nás zvou chřipky, angíny i mononukleózy a já vím, jak trávit čas v posteli tak, abys nepošla nudou. Zabíječ času číslo jedna - sledování filmů!

Jsi nemocná a nudíš se? TIPY na filmy

Sledování filmů
zdroj: Thinkstockphotos Sledování filmů
aktualizováno 21.01.2013, 00:00 | 21.01.2013, 00:00 | Kirsten Axe/Krasna.cz

První týdny nového roku plné učení nám daly spolu s ledovým počasím dosti zabrat. Na rande nás zvou chřipky, angíny i mononukleózy a já vím, jak trávit čas v posteli tak, abys nepošla nudou. Zabíječ času číslo jedna - sledování filmů!

Kdy jindy kromě víkendů máš tolik času dívat se jen tak na filmy? Právě v době nemoci. Připojím sem několik filmových titulů z portálu VOYO, kde si je můžeš kdykoliv a kolikrát chceš shlédnout.

Jeden den (romantická komedie)
Na první pohled jsem si myslela, že jsem si pustila klasickou a lehce předvídatelnou romantickou komedii, kde je humoru žádná celá nic a romantika taková, za jakou bych zabíjela vzteky. Ostatně připomínám, že jsem se na tenhle film dívala se svým mužským společníkem, který nevypadal nijak nezaujatě, ačkoliv má nejradši typické klučičí filmy. Od první chvíle viditelně neodpočítával minuty do konce a občas se mi zdálo, že jej to i baví. Nebudeme to déle protahovat, film se skládá z několika dějů, které by se staly, kdyby bylo kdyby, a jak by to kdyby dopadlo. Nebudu lhát, vážně mě to bavilo.

 

Filmy - 3
Jeden den (Foto: oficiální zdroj)

 

Emma (Hathaway) a Dexter (Sturgess) se vídají celých dvacet let, každý rok spolu ale stráví jen jeden den. Seznámili se na večírku po jejich společné promoci 15. července 1988, i přes vzájemné sympatie ale zůstávají jen přátelé. Každý následující 15. červenec odhaluje, jak se oba za rok změnili, odkrývá jejich úspěchy i prohry, navzájem se svěřují se svými zážitky, problémy a nevydařenými láskami. Po letech strávených hledáním štěstí a porozumění - ale také dospíváním a dozráváním - si Emma i Dexter začínají uvědomovat, že klíč k opravdové lásce a spokojenosti mají celou dobu na dosah ruky.

Super size me (dokumentární)
Zaujala mě taková blbost, jako je McDonald a všechny možné fastfoody, kde se čas od času živím. Poslední dobou jsem to značně přeháněla, a proto tenhle film přilákal moji pozornost už jen proto, že mne zajímalo, co by se asi stalo se mnou, kdybych třicet dní v kuse na svoje podpůrměrné tělesné proporce a metabolismus jedla fast food třikrát denně každý den.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vážná hudba nemusí být nuda! Seznam se s tou nejlepší
Knížky, u kterých se určitě nebudeš nudit

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného, než co je v nabídce McDonald´s, muusí se stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše, co je v nabídce, alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván.

 

Filmy - 1
Super size me (Foto: oficiální zdroj)

 

Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu. (oficiální text distributora)

Blázinec na kolejích (komedie)
Nechce se mi přehánět, ale vážně to blázinec je. Už jen kvůli tomu, jak moc je příběh (i na americké poměry) zamotaný a sledovat se musí docela pečlivě. Nejsem sice typ, co by se popadal za břicho a smál se pubertálním vtipům, ale leckdy je to potřeba a tenhle film je z nich ani nejlepší. Připodobnila bych ho asi k Blbý a blbější. Shlédnout se dá i dvojka.

 

Filmy - 2
Blázinec na kolejích (Foto: oficiální zdroj)

 

Je pár dní před vánočním volnem a na koleji to vře. Styles, který má, alespoň podle svých siláckých řečí, za sebou spousty zkušeností, zaplatil kamarádovi Bookerovi prostitutku, aby už konečně přišel o panictví. Teď už jenom počkat, až sexy Dominique dorazí, a postarat se, aby zatím nervózní Booker někam nezmizel. V tu samou chvíli další obyvatel koleje čeká na příjezd francouzské studentky na výměnu, která se jmenuje... taky Dominique. Takže na zmatky ve stylu "kdo je kdo" je zaděláno. A to není jediné. Tahle kolej je totiž jeden velký zmatek. 

Milý Johne (drama, romantický, válečný)
Klasický film, kdy byste slečně vrazili facku a chlapovi zařídila život lépe.

Jak už to tak bývá, na začátku jejich vztahu sehrála obrovskou roli náhoda. Bez ní by se pravděpodobně nepotkali, natolik odlišné bylo jejich zázemí. John Tyree (Channing Tatum) slouží u Zelených baretů, speciální jednotky americké armády, a do rodné Jižní Karolíny ho přivedl opušťák, během něhož si chce odpočinout od stresu z neustálé bojové pohotovosti a také strávit nějaký čas s otcem. Idealistická studentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si tu pro změnu užívá prázdniny v honosném rodinném sídle.

 

Filmy - 4
Milý Johne (Foto: oficiální zdroj)

 

Z nesmělého oťukávání se po dvou společně strávených týdnech vyvinula láska jako trám. Ani jednoho z nich by do té doby nenapadlo, že by si na jiném člověku dokázali vypěstovat takovou závislost. Jenže dovolenka, respektive prázdniny musí jednou skončit. Vídají se jen sporadicky, po 11. září se Johnova vojenská mise na Blízkém Východě neustále prodlužuje. Dobu odloučení musí milenci zmírňovat korespondencí, něžné dotyky nahrazují jen slova z dopisního papíru. Zatímco Savannah má obrovský strach a zoufale čeká na každý další dopis, jenž potvrdí, že je stále naživu, John se trápí, protože neví, zda má upřednostnit touhu po Savannah, nebo profesionální odpovědnost vůči své zemi. Vše navíc ještě ztíží nečekaná tragédie, která vztah páru vystaví té největší zkoušce.12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •