Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Aneb když nemůžete být spolu, ale ani bez sebe a jak (ne)vycouvat z tohohle bludného kruhu.

Sado-maso vztah ničí tebe i tvé okolí

SM sex
zdroj: Thinkstockphotos SM sex
aktualizováno 07.03.2013, 15:05 | 07.03.2013, 00:00 | Kirsten Axe/Krasna.cz

Aneb když nemůžete být spolu, ale ani bez sebe a jak (ne)vycouvat z tohohle bludného kruhu.

Idylické vztahy prostě neexistují. Lidé se ve vztazích rozhodně nikdy neobejdou bez hádek, a někteří se dokonce neobejdou ani bez nevěr, lží a všelijakých jiných podvodů. Jenže co dělat, když je toho opravdu dost a vy se neustále rozcházíte a znovu se dáváte dohromady? Rozhodně se to nejmenuje vztah bez nudy nebo vztah plný vášně. Tyhle vztahy nebezpečně otravují jak tebe, tak i tvé okolí.

Určitě máš nějakou kamarádku, se kterou neustále řešíte jen její vztah, a každou neděli povinně rušíš své plány s tím, že ji chodíš utěšovat z jednapadesátého rozchodu. Ano, ona ho prostě miluje a vracení se k lásce rozhodně patří.

Ne, nepatří, a to v případě, že se týráte navzájem a soutěžíte o to, kdo komu víc ublíží, kdo první přileze a omluví se. Samozřejmě je to vždycky tak nějak na střídačku; jednou ona, jednou on, ale v mnohých případech je to spíš pokaždé jenom jeden.

Jak vůbec takový sado-maso vztah poznat a čím se projevuje

Neustálé rozchody
První, nejhlavnější a nejčitelnější znak sado-maso vztahu je časté rozcházení se a dávání se zase dohromady. Pokud nejste spolu nějak moc dlouho (anebo naopak příliš) a několikrát jste se rozešli, je to více než jasné. Zkus si přehrát vaše rozchody a ujasnit si, kvůli čemu to vlastně bylo a kdo se první doprošoval. Podezřele časté rozchody skutečně vypadají jako hra na "dolejzavou“ a nejčastějším iniciátorem je právě ten, který odpouští, ať už se dopustil chyby on, či ten druhý. Tenhle problém se dá vyřešit snadno - začněte problémy řešit okamžitě, ihned a v klidu, abyste předešli afektovanému rozchodu. Nikdy nenech sebe ani druhého vyslovit větu "Už je konec“ jen proto, aby sis ty/on dokázal svoji hrdost a nadřazenost.

Nevěry
Opravdu platí pravidlo, udělá jednou, neudělá to naposledy. Obzvlášť, když těch nevěr je několik a pokaždé se dotyčný připlazí s tím, že už to nikdy neudělá. Od tohohle ruce nutně pryč, člověk je nenapravitelný a ani sto růží o půlnoci v altánku tyhle bolesti niky nesmaže.

PŘEČTI SI TAKÉ:
VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku
Tohle mi udělal můj kluk!

Ponižování, ubližování
To samé platí i v případě uhození. Nikdy jsem netvrdila, že si to i ženská občas nezaslouží. Občas skutečně pomůže jen facka, i když je od chlapa. Jenže když ti někdo v kuse ubližuje nebo tě ponižuje, je to jen otázka psychické oblomnosti oběti. Ta si nikdy nezvládne říct: "Stop, tohle už trpět nebudu," protože se buďto obhajuje láskou, strachem z dalšího výprasku, anebo se pokaždé nechá ukonejšit několika milými slovy či dárečkem, který modřiny okamžitě smázne. Pryč s takovým nepovedeným idiotem. Jen projevuje svoji psychickou slabost a labilitu, kterou mu způsobilo nedostatek vychování a přerostlé ego.

Chronická žárlivost
Asi největší problém ve vztazích, který se bohužel pojí s mnoha, nebo všemi znaky uvedenými výše. Člověk se vzteká už i v případě, že miláček pohladí utěrkou mokrou pánev, a leckdy mu rupnou nervy, druhého uhodí, rozejde se s ním nebo natropí světový skandál.

Co to vůbec sado-maso vztah je a čím je způsoben
Výše jsem zmiňovala, že je to vztah, kdy nemůžete být ani spolu, ani bez sebe, oba dva jste nešťastní a nemůžete si to přiznat. Anebo je šťastný jeden a je závislý na tom, aby ubližoval a aby bylo ubližováno i jemu. Vy si to neuvědomujete, ale ani jeden si toho druhého nevážíte. Pojíte ho a svazujete ho v citových okovech, ze kterých ten druhý nemůže, anebo ani nechce jít pryč. Oba dva si po čase zvyknete na to, že jste neustále ve stresu a čím dál tím více vás to vyčerpává.

Řeknete si: "Tohle přežiju, tohle období má každý vztah,“ jenže ani si neuvědomíte, že se to táhne týdny, měsíce i roky a skutečný život vám utíká. Všechny kolem vás váš vztah otravuje a nikdo nemá nervy na to neustále poslouchat důvody vašeho třicátého rozchodu a nikoho taková brazilská komedie už po čase ani nezajímá, jen všechny frustruje. Řekněte mi, kdo se má neustále vyznat v tom, jestli spolu nakonec jste, nebo ne?

Vyvrátím ti konečně tvůj velký omyl, tohle rozhodně není vztah plný vášně nebo plný dění, nebo jak to nazýváte. Ani osudová láska to není. Je to hrozná otrava.

Plno slečen včetně jedné mé blízké osoby si už jakou dobu říkají, že mít šťastný život nebo vztah je jakýsi hřích a že sladká láska neexistuje, a proto jedině takový vztah má cenu, jelikož se v něm alespoň něco neustále děje. Další mýtus; i to je po čase rutina, která se opakuje, a ani jeden už nemáte poté v hlavě zafixovanou možnost, že jednou to může být skutečně konec.

Ono to hrozně člověka vyčerpává a hlavně se mění sám sobě před očima. Takoví lidé jsou většinou neustále spolu, a proto se jim mění i charakterové rysy. Člověk bývá více výbušný, nepřátelštější a má častěji špatné nálady a je více podezíravější, protože se mu prolíná vztah s okolním životem a problémy ve vztahu si vybíjí na okolních lidech, kteří se vztahem buď nemají společného vůbec nic, anebo se ti pokusili otevřít oči, samozřejmě marně.

Největším problémem v prolínání vztahu s okolním světem je ten, že dotyčnému začne častěji ujíždět pusa a leckdy ukáže i špinavý jazyk. Je to z toho důvodu, že si zvykl ve vztahu nemít žádné zábrany; obzvlášť nadávky a různé urážky všech typů jsou na denním pořádku, a proto není divu, že si dotyčný dovolí pustit jazyk na špacír i jinde.

Co s tímhle dělat
Hlavně si sednout, vzít si papír a tužku a napsat si pro a proti, vše si napsat černě na bílé a podívat se na to z jiného pohledu, z pohledu okolí, a také se na chvíli zamyslet nad budoucností a hlavně se rozhodnout, zda je lepší jednat rozumem nebo srdcem; srdce občas nadělá paseku v životě a zpacká nejlepší léta života, ale rozumově to můžeš dotáhnout dál, i když to nějaký čas bude bolet. Vždy tě totiž bude k tomu člověku táhnout a vždy tě bude přitahovat.

Prvním krokem je ale přestat lidem dávat o vašem vztahu vědět. A to jakýmkoli způsobem. Pamatuj, že ty páry, které se velmi často a intenzivně projevují na internetu (ať už fotkami nebo statusy), mají ve vztahu většinou problémy. Povrchově je to krásné, pak následuje status o rozchodu, milá básnička u fotky a o den později jsou opět spolu. Není to krása. Prostě ne. Pěkné fotky a statusy o společné zmrzlině nejsou vše.20 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •