Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Za vrásky, pupínky a nezdravý vzhled pleti si můžeš z velké části sama. Jakými zlozvyky a každodenními rituály jí škodíš?

Každodenní zlozvyky, kterými škodíš své pleti

aktualizováno 09.11.2011, 16:08 | 09.11.2011, 00:42 | Krasna.cz/trm

Za vrásky, pupínky a nezdravý vzhled pleti si můžeš z velké části sama. Jakými zlozvyky a každodenními rituály jí škodíš?

Při pohledu do zrcadla marně přemýšlíš, proč se ti pořád dělají pupínky, máš zanesené a rozšířené póry, tvá pleť je šupinatá, a tím výčet neduhů tvé pleti rozhodně nekončí? Za leccos z toho si ale můžeš ty sama. Zamysli se, jaké kosmetické zlozvyky při svých každodenních rituálech běžně děláš.

 

Bacilonosička


Jedním z negativních faktorů, které se na tvé pleti podepisují, jsou nečistoty a bakterie. Těm se nevyhneš, ulpívají na tvé pleti venku i kdekoli v místnosti. Ale ty si jich možná nevědomky na obličej přidáváš ještě víc! Když mluvíš, přemýšlíš, gestikuluješ, máš ve zvyku, dotýkat se rukama obličeje? Právě na rukách máš hotovou bakteriologickou líheň, kterou si pak nanášíš na jemnou pokožku obličeje. A co teprve, když si špinavými prsty nípeš pupínky. Pak se nediv, že se ti boláček zanítí, hojí se mnohem déle a ještě ti po něm zůstane ošklivá jizvička.


Krém jako krém


Máš pocit, že mezi kosmetikou není potřeba rozlišovat? Klidně si na tvář naneseš tělové mléko, mamčin krém proti vráskám, a přes to se nalíčíš prošlým make-upem a super levnou dekorativkou z tržnice? Zadrž! Tvá tvář je tvou vizitkou, věnuj jí proto náležitou péči. Na pleť patří jen kosmetika určená přímo na obličej, vybírej přípravky vhodné pro tvůj typ pokožky. Maminka nebo kamarádka používá přípravky pro jiný typ, potřebuje třeba bojovat s vráskami či suchou pletí, zatímco ty třeba potřebuješ čistit a zmatňovat pleť mastnou. Různorodost krémů má svůj důvod.

 


Také myslí na to, abys kosmetiku nepoužívala déle, než je její doporučená životnost. Zkažený salám nebo hnijící ovoce bys také nejedla, tak proč si na pleť patlat žluklý krém a líčit se páchnoucí řasenkou?


Chceš-li na kosmetice ušetřit, sleduj akce a slevy. Pokud bys zamířila pro kosmetiku do pochybných obchodů a tržnic, nebo se nechala zlákat úžasnou cenou na internetu, můžeš své pleti spíše uškodit. Na pohled mohou tyto přípravky vypadat nevinně, obsahují často ale nepovolené látky nebo škodlivé složky v nadlimitním množství. Za pár let bys litovala, že jsi na kosmetice škudlila a svou pleť nenávratně poškodila.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak pečovat o mastnou pleť?
Dokonalé krytí pro problematickou pleť
Podzimní návod na dokonalou pleť

 

Mladá pleť nic nepotřebuje


Možná se domníváš, že pravidelná kosmetická péče se týká jen dospělých žen, které potřebují bojovat s vráskami. To není pravda. I mladá pleť má své problémy a bez řádné výživy si s nimi neporadí. A nejde jen o vnější péči. Nezapomeň na dostatečný pitný režim a přísun vitamínů. Pozor na kouření a alkohol, to pokožku vysušuje a oslabuje. Pomocí kosmetiky pak pleť hydratuj zvenku a bojuj proti neduhům pleti, jaké je její suchost, citlivost či sklony k nadměrnému maštění a vzniku akné.

 

 

Taková únava


Ať jsi večer unavená sebevíc, nikdy nechoď spát s neočištěnou pletí. Nejde jen o odstranění řasenky a make-upu, i když se nelíčíš, je potřeba pokožku zbavit všech nečistot, které během dne nasbírala. Čištění pleti ti pomáhá zlepšit její kvalitu, a slouží i jako prevence. Takže i pokud máš pocit, že tvá pleť je bez chybičky, na pravidelné čištění nezapomínej, protože za chvíli už bys tak atraktivní pokožku mít nemusela. Aby byla pleť svěží a krásná, potřebuje se v noci zregenerovat a nadechnout. A to pod nánosem špíny a make-upu vážně nejde.

 

Nešetrné zacházení


Ráda bys měla všechno hned teď? Opálenou pleť, odstraněné pupínky, zdravou a svěží pokožku? Nespěchej na ni, krása potřebuje svůj čas. Nepřeháněj to s intenzivním opalováním, a to jak venku, tak v soláriu. Pozor na přípravky s vysokým obsahem alkoholu a zbytečně častý peeling, ať si nepoškodíš svrchní části pokožky. Když se objeví pupínek, ekzém nebo jemné vrásky, nesnaž se je bleskově zničit. Bude to chtít jemné zacházení a vytrvalost v péči.4 hlasů
Vaše hodnocení