Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Vybrala jsem pro tebe pár tajemství, která by pro spoustu lidí měla rozhodně zůstat jen behind the scenes!

5 věcí, které blogerky o natáčení tají!

Lola
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Lola
aktualizováno 11.12.2016, 00:00 | 11.12.2016, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Vybrala jsem pro tebe pár tajemství, která by pro spoustu lidí měla rozhodně zůstat jen "behind the scenes"!

Nedávno jsem točila jeden ze svých dalších lookbooků, na který se můžeš podívat na mém blogu, a napadlo mě udělat tentokrát pár věcí jinak. Když jsem se hodiny prostřihávala těmi nepovedenými záběry, v průběhu kterých jsme s mým tříčlenným štábem (sestaveného z nadšených a velmi šikovných amatérů) štelovali světlo, záběry a mnoho dalšího, rozhodla jsem se je použít jako výsledné video.


Zároveň jsem vybírala ze záběrů, co měly být původně vystřižené, takové, na nichž bych ti ráda ukázala, co takové natáčení ve skutečnosti obnáší. Ani lookbooky totiž nemusejí být jen o úsměvech a pár otočkách v teplém kabátku! A to se týká jak fotek, tak i videí...


1) Letní outfity v zimě?


Už párkrát jsem se taky dostala do situace, kdy byla skvělá příležitost jít fotit... Představ si to, po ruce máš dobrého fotografa, k dispozici parádní outfit, je tu jen jeden detail - je zima! Takže zatímco je venku -10 a pořád to není na okolí nijak znát, ty si "vesele poskakuješ" v šatech nebo v nějakém jiném lehkém outfitu před objektivem. Nezávidím modelkám, které se s tímto potýkají určitě častěji!


2) Blogerská meditace


Blogerskou meditací jsem nazvala postoj, při kterém se přestaneš usmívat a všelijak otáčet, protože jde kolem někdo, kdo prostě musí vidět, co tam děláš! Ale musím říct, že se na to zvyká celkem dobře, když si vyzkoušíš pár focení/natáčení na nějakém fakt přelidněném místě, kde se nad tebou nikdo nebude mít moc čas pozastavit nebo jim to bude úplně jedno.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

8 doplňků, které změní obyčejný outfit na blogerský
Je blogování ztrátou času?
Blogerky, které mi (a nejen mně) prostě pijí krev!


3) Žádné osvětlení


Bohužel, my amatéři většinou nezačínáme tvořit s kompletním natáčecím setem, který nám leccos usnadní a výrazně tím zlepší kvalitu obsahu... Cesta za tím je trochu delší, a proto to v některých případech jasně vyžaduje špičkovou improvizaci, která jen velmi chabě nahrazuje kýžený výsledek. Ale vážně, po tolika letech by to už chtělo upgrade, dost bylo legrace!


4) Nevíme, co s nohama!


A když se zrovna před kamerou točit chceme, je třeba vymyslet, jak! "Udělám dva kroky vpřed. Počkat, to už jsem vlastně udělala... co teď?"


5) "Už točíš?"


Kamera občas zachytí dvojitou bradu, nicneříkající výraz... Zkrátka něco, co dokonalého světa iluzí, čili na internet, přece vůbec nepatří! Domluva s kameramanem může být občas velmi obtížná. Někdy se v tom hluku ani pořádně neslyšíte, jindy má své chvilky a nechce vás vůbec v záběru, prostě klasika...0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •