Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Nemůžeš se soustředit, když se máš učit nebo nemůžeš v noci usnout? Na vině mohou být světelné podmínky!

POZOR, špatné osvětlení může za tvou únavu!

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 25.11.2016, 00:00 | 25.11.2016, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Nemůžeš se soustředit, když se máš učit nebo nemůžeš v noci usnout? Na vině mohou být světelné podmínky!

Hned na začátek bych ráda řekla, že samozřejmě záleží na mnoha dalších aspektech tvého života, na tom, co jíš, jaký si dáváš rozvrh atd. Ale minulou středu jsem sama na sobě pocítila změny v době představování Philips Hue.

Jde o takovou srandu, pomocí které si můžeš doma vytvářet ideální prostředí podle denní doby a tvých aktivit. Dostupné jsou žárovky jednotlivě nebo v sadách společně s ovládáním. Omrknout můžeš svítidla na philips.cz/hue. Můžeš tak nasimulovat teplé paprsky ranního slunce a navždy tím rozřešit problém s neochotou vstávat z postele atd. :-)

K prezentaci jsme si s několika slečnami účinky světla vyzkoušely na vlastní kůži. Atmosféra byla velmi příjemná a klidná. Hned po prezentaci následovala jóga, kde jsem se zcela odreagovala přišla na úplně jiné myšlenky. Díky jemnějšímu osvětlení, které mělo v průběhu samotného cvičení studenější podtóny, jsem se cítila v naprosté harmonii se svou energií. Nutno podotknout, že tu noc předtím jsem toho moc nenaspala (nějaké 3,5 hod) a od rána jsem byla pochopitelně docela unavená. Ovšem po tomto odreagování jsem odcházela jako úplně jiný člověk, odpočatá a plná pozitivních myšlenek.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Světlo léčí: První pomoc na akné i celulitidu

Bacha! Tímhle si skutečně kazíš oči

Je lepší sex při světle, nebo potmě?

Na prezentaci byla přítomná i koučka a terapeutka, se kterou jsme si popovídaly o tom, proč je vlastně správné osvětlení tak důležité. Hodně se podceňuje, protože i když to vnímáme, jakoby na nás mělo jen psychický vliv, je třeba nezapomínat, že to pramení z fyziologické stránky věci. Naše tělo samotné nějak reaguje na osvětlení a z toho už se rozvíjí různé pocity - radosti, deprese atd.

Proto když se učíš, není úplně ideální být obklopená teplými odstíny zářivek, protože tě spíš uspávají a nemusíš úplně dávat pozor. Pro povzbuzení nějaké aktivity je lepší bílé světlo, ale nezapomeň, že před spaním by ti to mohlo uškodit - tělo by bylo připravené něco dělat, takže se ti nemusí podařit hned usnout. Proto se nedoporučuje před spaním koukat na obrazovky mobilů atd.

Reguluješ si nějak osvětlení kolem sebe?

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •