Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kdo říká, že je tohle období vánoční čas pohody? Málem jsem zapomněla - všichni!

Proč nesnáším Vánoce

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 20.12.2016, 00:00 | 20.12.2016, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Kdo říká, že je tohle období vánoční čas pohody? Málem jsem zapomněla - všichni!

Než se do mě pustíš, ráda bych ti vysvětlila svůj pohled na věc prostřednictvím dnešního článku ze života, který doporučuji brát s mírným nadhledem a skořicí v puse. Vánoce jsou bezva, ale letos to uteklo nějak příliš rychle a co si budeme namlouvat, stárneme ty i já a některé věci se prostě začnou měnit v jakousi nutnost, rutinní záležitost... Páni, teď zním, jako by mi bylo 60. Ale nenech se zmást, pořád jsem ještě teenager!

Tak teď tedy něco k tomu vánočnímu typu rutiny. K tomu neodmyslitelně patří i předvánoční stresy... Jak víš z některých mých předchozích článků, nedávno jsem celkem řešila stěhování a pak se nějakou dobu samozřejmě "adaptovala", rozkoukávala kolem a snažila se najít nějaký systém v nově vzniklém chaosu, jelikož události nabraly rychlého spádu. No a až se vše relativně dalo do pořádku, Vánoce už klepaly na dveře... Ne, to bylo nepřesné. Ony na ně bušily - dost hlasitě.
Co teď? V ledničce máš snad už jen poslední jogurt a poličky zejí prázdnotou, ale to nevadí, teď je třeba obdarovat všechny nevěřící, kteří (kdo ví proč) slaví Vánoce a odškrtnout si zimní kávičkování s věřícími, kteří je zase neslaví, ale chtějí tě vidět, takže jo, tvoje peněženka se liposukci nevyhne.

PŘEČTI SI TAKÉ:

DIY: Nemáš pro kámošku dárek na Vánoce? Vyrob jí krásný Shamballa náramek!

Jak si udržet linii přes Vánoce? I při dietě můžete cukroví

Jak zvládnout Vánoce se zdravým zažíváním

Dobře, nyní si vezmeme variantu, ve které řešíme otázku přelidnění. Protože nevím jak tebe, ale mě myšlenka na několik miliard lidí na této planetě zasáhne obzvlášť ve chvíli, kdy vkročím do přecpaného obchodního centra, kde je to hlava na hlavě. Nebudu lhát, dlouho jsem se odhodlávala k tomu projít víc než jeden regál s potravinami, protože mi bohatě stačilo několik desítek minut ve frontě u pokladny, abych si mohla koupit hloupý rohlík.

Kromě hlavy na hlavě na tebe odevšad blikají vánoční světýlka, ze kterých by dostal epileptický záchvat kde kdo... A seznam by mohl pokračovat. Ale pravda je, že se na Vánoce i přes všechny tyto strasti vždycky těším, protože to samozřejmě symbolizuje trochu toho zaslouženého odpočinku, spoustu dobrého jídla a hlavně vídání se s blízkými. Tak doufám, že to byla příjemná odreagovačka a Vánoce i Silvestr si letos užiješ!
Napiš, co na Vánocích nesnášíš nebo naopak miluješ. Vypsat se je fakt úleva, věř mi!6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •