Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Často se setkávám s otázkou, jestli je důležité mít speciální přípravek na odlíčení očí. Dnes se na jeden z nich podíváme pěkně zblízka.

RECENZE: Pro koho je dvoufázový odličovač očí?

odlicovac
odlicovac
aktualizováno 21.03.2017, 00:00 | 21.03.2017, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Často se setkávám s otázkou, jestli je důležité mít speciální přípravek na odlíčení očí. Dnes se na jeden z nich podíváme pěkně zblízka.

Poměrně dlouhou dobu jsem make-up odličovala převážně 1 stejnou micelárkou a po pár letech se rozčilovala nad kombinací své problematické pleti, která je zároveň vysušená a podrážděná. Upřímně považuji dokonce za úspěch, že jsem sem tam používala i odličovací mléko (hlavně na voděodolný makeup) a nedrhla svou pleť jen jedním přípravkem 100 % času.


Nicméně odličovacím mlékem to pro mě taky nebyla značka ideál, protože mě oči štípaly ještě víc. Zkoušela jsem pak i přírodní micelárku, ale opět na odlíčení všeho, takže jsem to stále trochu šidila. A to i přesto, že znám spoustu holek, které mi doporučovaly různé speciální odličováky na oči. Tak přišel čas taky nějaký vyzkoušet. Já zkusila tento dvoufázový značky Nivea.


Samotné balení vypadá velmi lákavě, v průhledné lahvičce je jasně oddělená olejová složka. Lahvičku stačí před použitím protřepat, aby se obě složky smíchaly. Slyšela jsem, že to někomu dělá problém, ale u mě teda v pohodě. Možná taky záleží, kde tento přípravek skladuješ, ale já s tím neměla sebemenší potíže, po pár sekundách třepání jsem dostala hezky promíchanou směs.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 důvodů, proč je důležité správné odličování očí
Vyrob si sama: Domácí odličovač
Jak se odličovat?


Aplikace na odličovací tamponek byla trochu delší, než na jakou jsem zvyklá u většiny odličovacích přípravků, kvůli speciálně zakončenému hrdlu s malým otvorem pro dávkování. Pokud se ti ale stává, že to s dávkováním obvykle přepískneš, tuhle maličkost asi oceníš.


Teď asi to hlavní - jak se mi odličovaly oči? Taky jsem si všimla, že si některé uživatelky stěžují na štípání v očích, což mě popravdě dost překvapilo, protože to, co bych já osobně ráda na celé téhle vychytávce nejvíc vyzdvihla, je to, že mě z ní vůbec neštípou oči. A to mě samo o sobě docela překvapuje, protože nikdy u žádného přípravku nečekám, že úplně zvrátí pocit pálivých očí, protože se mi řasenka a kousky make-upu při odličování dostávají do očí automaticky, což samozřejmě nejde necítit, ale teď jsem nic nezaznamenala.

 

odlicovac
(Foto: Archiv blogerky)


Další vlastnost, která si najde své příznivce, ale i odpůrce, může být, že pleť je po očištění trochu mastnější, ale já aspoň nemám pocit, že by mi odličovač zanechával vysušenou pokožku.


A teď ještě něco k samotné technice odličování. Pokud jsi zvyklá svoje oči "drhnout" vatovým tamponkem, pak se připrav, že když pak půjdeš ještě do sprchy, vylezeš se zbytky řasenky pod očima. Pokud jsi ale trpělivý typ a odličuješ si oči "správně", tedy necháš nejdřív tamponky přiložené na řasách, aby přípravek začal působit a až pak dokončíš čištění, má pro tebe investice do tohoto odličovače význam.


Tak tolik asi k tomu, jak prošel odličovač testem. Už jsi ho zkoušela? Co používáš na odličování očí ty?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •