Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Prázdniny jsou už v plném proudu, takže jestli se chceš před dovolenou nějak odreagovat, mám pro tebe velmi zajímavý tip.

Zkus napínavý cestovatelský thriller

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 23.07.2017, 00:00 | 23.07.2017, 00:00 | Lola-J/Krasna.cz

Prázdniny jsou už v plném proudu, takže jestli se chceš před dovolenou nějak odreagovat, mám pro tebe velmi zajímavý tip.

K prázdninám podle mě jednoznačně patří knížky. Zkrátíš si jimi cesty, zpříjemníš večery a přijdeš na jiné myšlenky. Jedna taková knížka, která tě hned vtáhne do svého děje, je Kurýr od Zbyňka Hrkala.


Knížka mě zaujala už z toho důvodu, na kolik míst se díky ní podíváme. Všechny lokace má spisovatel pochopitelně zmapované a snaží se do příběhu promítnout jejich co nejvěrnější charakteristické rysy, díky kterým se více vžijeme do jednotlivých situací.


Kurýr je psán hlavně z pohledu jednoho soukromého detektiva pocházejícího z Prahy a žijícího na Floridě. Jednoho dne otevře dopis, ze kterého jde cítit výjimečná příležitost. Velmi rychle se tak v knize dostaneme k tomu, co dosavadní poklidný život detektiva obrátí vzhůru nohama.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Tajemství ze záhrobí - detektivka a thriller v jednom!
Motýlí křídla - thriller s předvídatelným dějem
Přečti si špinážní thriller odehrávající se v Istanbulu. Nezklame tě


Náš hrdina, padesátník ve formě, začne pátrat po ztraceném vnukovi z rodiny Brownů. V rodině však není prvním zmizelým členem, týkalo se to i jeho otce nebo dědečka.

 

kniha
(Foto: Archiv blogerky)


Příčiny zmizení se začnou záhy vyjasňovat. V naší společnosti se totiž dosud vedou války, které sice nejsou na první pohled vidět, ale jejich tichost nemění nic na vážnosti situace. Už v anotaci knihy se naznačuje, že to bude mít něco společného s novinami. Mohu snad prozradit, že na samotném konci knihy, se detektiv rozhodne dát od těchto šíleností ruce pryč a raději pokračovat v trochu méně akčních případech s výrazně nižším rizikem, že bude znovu hrát o životy lidí.


Kniha je plná akce a překvapivých zvratů, které by tě asi jen tak nenapadly. Vše působí ještě výjimečněji díky propojení s cestopisnými prvky ze zemí jako Malajsie, Střední Asie, Singapur, Gruzie či již zmíněná Florida.


Jaké čtení na prázdniny za sebe doporučíš ty?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •