Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

S dnešním článkem zabrousím opět do holčičího světa a konkrétně do sexuálního života. Mnoho z nás si totiž čas od času položí otázku: Jsem těhotná?.

Co když jsem těhotná?

Těhotenství
zdroj: Thinkstockphotos Těhotenství
aktualizováno 10.06.2017, 00:00 | 10.06.2017, 00:00 | Mersmerize/Krasna.cz

S dnešním článkem zabrousím opět do holčičího světa a konkrétně do sexuálního života. Mnoho z nás si totiž čas od času položí otázku: "Jsem těhotná?".

Například pokud nedostanou menstruaci nebo i kvůli obvyklejším věcem, jako je nevolnost nebo bolest prsou. Co tedy dělat v případě, že máš podezření nebo jsi nedostala menstruaci?


Těhotenský test

 

Jako první důležitý úkol máš koupit si těhotenský test. I když pro mnoho (hlavně mladších) slečen je to skoro nadlidský úkol plný studu a přemlouvání, skutečně se nemusíš ničeho bát. Těhotenský test můžeš koupit v lékárnách nebo už i na internetu za poměrně nízkou cenu - kolem 50 - 100 Kč za ty klasické obyčejné testy. Větší sumu už stojí digitální a je jen na tobě, kterou variantu zvolíš, všechny testy mají přibližně stejnou spolehlivost, ale na všech je uvedené, že nejspolehlivější jsou při použití s ranní močí. I když je samozřejmě můžeš použít kdykoliv jindy během dne či noci. Ale ráno bývá v moči hodnota těhotenského hormonu nejvyšší. V lékárně se nemusíš stydět. Prodej těhotenských testů není nijak omezen a můžeš si ho koupit ať už je ti patnáct nebo dvacet. Zkrátka není to alkohol nebo cigarety, testy ti prodají vždy bez občanského průkazu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kariéra nebo těhotenství?
Nejsi těhotná? Kdy a jak to poznáš
7 věcí, které mě štvaly na těhotenství

 

A za jakých okolností si těhotenský test udělat? Není tam žádná kontraindikace, takže kdykoliv budeš mít i jen slabé podezření, tak ho můžeš použít. Nejčastější důvod je ale určitě vynechaná menstruace.

 

Co potom?

 

V mnoha těhotenských testech máš jeden test navíc. Sice v dnešní době už jsou dost spolehlivé, ale náhoda je blbec a může se stát, že se něco pokazí a ty třeba jeden test uděláš špatně anebo si výsledek budeš chtít ověřit. Pokud ti cokoliv bude nejasné nebo ti bude připadat, že výsledek nemůže být pravdivý, můžeš si ho kdykoliv zopakovat. V případě negativního výsledku ideálně po týdnu. Pamatuj na to, že test je spolehlivý po první vynechané menstruaci, když si ho koupíš a zkusíš ihned po nechráněném pohlavním styku, výsledek bude určitě zkreslený.

 

Pokud ti tedy test vyjde negativně, můžeš si oddechnout, ale přeci jen je lepší za čas test zopakovat nebo dojít přímo ke tvému ošetřujícímu gynekologovi, který už umí pokročilejší těhotenství rozeznat z krevních testů nebo na ultrazvuku. Navíc pokud ti vynechalo krvácení, také to není úplně v pořádku a je lepší si být jistá, že je s tvým tělem všechno v pořádku.

 

V případě pozitivního výsledku není na co čekat a je nejlepší objednat se ke gynekologovi co nejdříve.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •