Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vánoce se blíží, a ač před nimi má být konec světa, měli bychom všichni myslet na nějaké dárky pro naše blízké. Ovšem s dárky je občas kříž.

Vánoce jsou už brzy! Mé tipy na dárky

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 14.12.2012, 00:00 | 14.12.2012, 00:00 | Lucie Satrapová/Krasna.cz

Vánoce se blíží, a ač před nimi má být konec světa, měli bychom všichni myslet na nějaké dárky pro naše blízké. Ovšem s dárky je občas kříž.

Ležíš na posteli, zíráš do stropu a přemýšlíš nad tím, co komu koupíš. Nejlepším typem je koupit něco osobního. To se píše všude. A tak ležíš a najednou máš pocit, že o tom člověku nevíš vůbec nic, protože tě nic osobního, co by bylo vhodným dárkem, nenapadá.  Začneme hezky popořadě. Tím pádem od mužského pohlaví.

Dědeček

Většina dědečků má nějaké koníčky, jako například rybaření, luštění nebo čtení. Proto je vhodné si to zjistit dopředu. Jestli například dědeček neshání nějakou speciální návnadu a nebo netouží po nějaké knize. A v nejhorším případě, každému dědečkovi udělá radost i nějaká hezky voňavá sada na holení.

Tatínek

Co koupit tatínkovi? Pokud se ho nechceš na rovinu zeptat, a chceš mu vymyslet nějaké překvapení, tak zkus například nějaký hezký kožený pásek, a nebo nějakou voňavou sadu. Voňavé sady to jistí vždycky, ale chybí jim nápad a takové to překvapení. Takže pokud tvůj tatínek například hodně kutí, tak mu kup něco do dílny, a nebo pokud hraje nějaký sport, tak mu můžeš například koupit míč nebo raketu.

Přítel

Co koupit člověku, který je pro tebe důležitější než cokoliv na světě? Tak mě napadají hodinky. Jenže nevýhodou u hodinek je, že pokud nemáš v plánu je koupit za dvě stovky u Vietnamců, tak se musíš trochu plácnout přes kapsu. A nezapomeň se předem ujistit, že nemá teď koupené nějaké nové. A taky dej pozor, abys třeba sportovci nekoupila hodinky, které se hodí do kanceláře, a naopak.

Rozhodně špatným nápadem není nějaká poukázka - například na seskok padákem. No, a pokud chceš zvolit něco levnějšího, zkus například upravit nějakou vaši společnou fotku a nechat ji vytisknout na plakát, popřípadě na plátno. Cena se potom pohybuje kolem od stokoruny výš.

Bratr
Tady už je to trochu těžší. Mladší brácha si vystačí s nějakým autíčkem nebo gladiátorem (pokud se to ještě dělá) a starší bratr by asi dal spíše přednost fotbalovému míči nebo nějaké voňavce. Někteří starší kluci upřednostňují i oblečení, jako například nějaké košile nebo triko. Někteří by možná byli vděční i za knihu, popřípadě za nějakou PC hru.

Pro kamaráda zvol stejné dárky jako pro bratra. To bych nějak nehrotila.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vánoce jsou za dvěřmi, co komu koupíš?
Videoportál VOYO rozdává dárky na Vánoce

Babička

Tady se toho nedá moc co vymýšlet. Některé babičky rády pletou, kup jim vlnu. Některé babičky rády čtou, kup jim knihu. A některé babičky, které nedělají zrovna nic, by byly rády za nějakou velkou rodinnou fotku, nebo alespoň fotku vnoučat. Za velký formát moc peněz nezaplatíš. A nakonec geniálním nápadem jsou i foto kalendáře. Stačí si vybrat styl, provedení, nahrát fotky a pak jen počkat, až přijdou. Zaplatíš za ně kolem 250 korun.

Maminka

Co koupit mámě? To byla poměrně hodně složitá otázka. Doposud jsem kupovala jen různé vonné sady nebo různou bižuterii. Ano, udělalo jí to radost, ale to možná jen proto, že to bylo ode mě. A tak jsem se letos rozhodla dát jí něco extra.

Jenže co? Zvolila jsem knihu. A ne jen tak ledajakou. Je to Šifra mistra Leonarda. Je nádherná a myslím si, že mamce, která miluje čtení, udělá radost. Jinak by určitě měla radost z fotky mě a mé sestry. A album z rodinných fotek by taky nebylo špatným dárkem. A nakonec mě ještě napadá nějaké dobré víno, akorát to by ti musel koupit někdo dospělý.

Sestra

Pro mladší sestru jsem letos zvolila o něco rozměrnějšího plyšáka. Radost by jí určitě udělala i Barbie (asi stá) nebo nějaká panenka. Pro starší sestru bych stejně jako pro kamarádku zvolila nějakou knihu nebo třeba nějaký kousek oblečení, který bych s ní předem prokonzultovala. Popřípadě bych jí sehnala nějaké tričko s její oblíbenou kapelou (v mém okolí najednou všichni zbožňují Nirvanu nebo One Direction). Dobrým nápadem je i čepice, která má symbolizovat například pandu nebo nějaké jiné zvíře.

Když už jsme u kamarádky, tam mi jako geniální nápad přijde tričko s jejím a mým oblíbeným pořadem. Popřípadě něco s jejich logem.

Tak, a to je snad všechno. Z mozku se mi skoro kouřilo při vymýšlení, ale myslím si, že jsem snad přišla na spousty dobrých dárků, které by mohly nejbližším udělat radost. A pokud tě mají rádi, tak budou rádi za cokoliv. Hlavně, že to bude od srdce. Což mi připomíná, že pokud ráda tvoříš, tak se spousta dárků dá vyrobit. Popřípadě můžeš namalovat obraz.

Tak snad dobře nakoupíš a vyjdou ti peníze, a co víc ti přát než, aby ses těch Vánoc teda dožila (myslím, abychom ten konec světa v pohodě všichni zvládli) a aby sis je hodně užila. Jo, a ještě bohatého Ježíška.9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •