Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Někdy si říkám, proč jezdit na dovolenou k moři, když ta neuvěřitelná vlna veder je i u nás. Hezky u bazénu ve stínu, občas se jít osvěžit. Jenže slunce není náš nejlepší kamarád a občas dokáže zraňovat, spálit a stát za různými záněty.

Tropická vedra u nás vs. ochrana naší hlavy

Slunce
zdroj: Thinkstockphotos Slunce
aktualizováno 25.08.2015, 00:00 | 25.08.2015, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Někdy si říkám, proč jezdit na dovolenou k moři, když ta neuvěřitelná vlna veder je i u nás. Hezky u bazénu ve stínu, občas se jít osvěžit. Jenže slunce není náš nejlepší kamarád a občas dokáže zraňovat, spálit a stát za různými záněty.

Pokrývka hlavy

Chraňte svoji hlavu pře přehřátím, zdržujte se přes polední největší sluneční žár ve stínu, nejlépe v chladných prostorech. Před sluncem kryjte hlavu nejlépe šátky, klobouky či kšilty, ovšem pozor před umělohmotnými materiály, které mohou naopak ublížit a hlavu nepříjemně zapařit.

Bez pokrývky

Kůže na hlavě je choulostivější a bez pokrývky hlavy ji můžete zkusit chránit i pravidelným přečesáváním pěšinky nebo vytvořením účesu bez pěšinky. Pokud víte, že je během nejteplejších dnů zle, můžete pěšinku ochránit opalovacím mlékem - nikoliv opalovacím olejem, který je stavěn na jiném principu.

Vysušené vlasy

Netrpí jen kůže, ale i naše vlasy, které jsou ze slunce vyčerpané a vysušené. Vraťte jim zdraví vzhled výživnými maskami alespoň 2x týdně. Před sluncem je pak můžete chránit spreji používané pod žehličku a jiné tepelné úpravy.
Vlasy můžete navíc v létě šetřit nebarvením nebo barvením hennou, netrápit je tepelnými úpravami a foukat vlasy studeným vzduchem.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Můj tip


Doma mám aktuálně přípravek od Gliss Kur Oil Nutritive Thermo Protect. Doposud jsem nezkoušela olejové spreje pro tepelnou ochranu a z tohoto jsem nadšená. A když jej nevyužívám zrovna kvůli žehlení, výživné oleje mi oživí vlasy a hezky obnoví strukturu vlasu, takže můžu kudrnatá vyrazit ven, navíc chráněna před sluncem. A holky, on nemastí!

Oslněné oči

Že pořizování brýlí s UV filtrem je zbytečnost? Nepokoušejte své oči v silném slunci a dopřejte jim odpočinek. Pokud jsou oči od slunce podrážděny a vysušeny, přichází tak o svůj ochranný filtr. Dopřejte jim stinné chladné místnosti a doplňte vlhkost pomocí očních kapek. Pozor, klimatizace a větráky, tedy proudění vzduchu může naopak suchost oka uspíšit.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Domácí barvení vlasů? Aby neskončilo katastrofou

Nejčastější problémy s vlasy: Máme řešení!

Krásná modelka si oholila hlavu, teď je z ní model!

Rozpraskané rty

Další choulostivější partií jsou rty, vysušují se, občas praskají a v nejhorším případě bolestivě prasknou i koutky. Nezapomeňte jim pravidelně dopřávat výživných balzámu i pod rtěnky či lesky, které běžně používáte. Doma pak použijte jemný scrub na rty nebo je může promasírovat zubním kartáčkem.

 

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Můj tip

Toto léto jsem si oblíbila Love Lips balm pd Dermacolu s SPF 15. Je to balzám na rty s jednoduchým, ale milým srdíčkovým designem. Navíc je lehce zabarven, tento konkrétně do růžova, takže mohu používat balzám a přesto mít rty barevně upravené. Nelepí, což je perfektní a navíc krásně voní (až by člověk tu tyčinku snědl, co to je dnes za trend?).

Pigmentový "knírek"

Netýká se to jen dívek s opravdu světlým typem pleti, mnohdy pigmentové skvrny trápí i ty tmavší, dobře se opalující. Proto se často chodí také opalovat a to má za následek tvorbu pigmentových skvrn. Ty se často vytvářejí právě nad horním rtem, kde postupně vytvářejí jakýsi knírek. Vzniklých pigmentových skvrn se obtížně zbavuje, je to běh na dlouhou trať. Proto nic nepodceňujte a nad rtem se namažte klidně opalovacím krémem s faktorem 50.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •