Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

S úsměvem jde život lépe. Chceš se snad zpětně podívat na svou cestu životem a vidět sebe kráčející znuděně a otráveně, kdy děláš jen to, co tě nebaví a ubližuje ti? To určitě není ten nejlepší styl žití. To je spíše přežívání.

7 způsobů jak být (až nechutně) pozitivní!

úsměv
zdroj: Thinkstockphotos úsměv
aktualizováno 11.03.2017, 00:00 | 11.03.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

S úsměvem jde život lépe. Chceš se snad zpětně podívat na svou cestu životem a vidět sebe kráčející znuděně a otráveně, kdy děláš jen to, co tě nebaví a ubližuje ti? To určitě není ten nejlepší styl žití. To je spíše přežívání.

Ačkoliv proti „sluníčkářství“ bojuje nejedna bloggerka, kterou přehnaná pozitivita bez nutnosti negativity otravuje, v dnešním článku si ukážeme, jak zůstat pozitivní. Ano, k životu je třeba mít občas náladu na nic, poplakat si a být naštvaná… ale čeho je moc, toho je příliš. A někdy prostě není důvod k tomu být taková, tak když máš příležitost k úsměvu, usměj se. Nevyřeší to všechny tvé problémy, ale zaručeně to naštve spoustu lidí!


1. Začni den ranní rozcvičkou!


Určitě netvrdím, že bys měla ráno vstávat o 5 hodin dříve, jít do posilovny, pak si zaběhat a ještě si zacvičit jógu. Není potřeba to tolik přehánět. Postačí, když se probudíš do nového dne, rozprostřeš si na podlahu cvičící podložku, pustíš si uklidňující písničky a protáhneš se. Takové ranní protažení, panečku, umí divy! Tahle rozcvička tě zaručeně probudí a připraví na celý perný den.


2. Dej si vydatnou snídani!


Ano, vyplatí se přivstat si, aby ses mohla pořádně nadlábnout. Běžně ráno nesnídáš nebo do sebe hodíš jen rohlík? To ti energie příliš nepřidá. Udělej si vajíčka, připrav si tousty, zkus rychlé muffiny… Ve fantazii se meze nekladou. Inspiruj se internetem.


3. Začni jíst tak, jak se má!


Že zdravý životní styl je jen brokolice, zelená tráva a žádné dobroty? A tento fám vznikl jako kde? I zdravá strava dokáže být chutná a ne málo! Najdi si na internetu recepty, které jsou vyvážené (obsahují všechny důležité složky: bílkoviny, vlákninu, zeleninu…), chutné a neobsahují nic, co bys ty neměla ráda. Hlavně nesmíš hladovět! Uvidíš, že jíst zdravě neznamená přemáhat se, ale časem si tato jídla osvojíš a stane se z toho tvůj životní styl. Tvé tělo se ti odvděčí. Někdy právě jídlo je důvodem, proč jsme podráždění a bez energie.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak být konečně doopravdy šťastná?
Štěstí si objednejte z vesmíru
Vzpomínky - cesta k pravému štěstí


4. Naplánuj si den!


Spousta z nás se přes den na chvíli nezastaví a brečí nad tím, jak by potřebovali, aby měl den 48hodin (nejméně). Rozvrhni si den tak, abys nebyla v časovém pressu. Například první na řadě je již zmíněná rozcvička, poté snídaně, škoda, oběd, zde zařadíš nějaké své zájmy a koníčky, případně cvičení, které po celodenním sezení v lavici bodne, dále následuje učení a domácí úkoly, a když ti zbyde dostatek času, večer si lehneš celá vyčerpaná k televizi či notebooku a podíváš se na své oblíbené seriály s pocitem, že jsi za den byla velmi produktivní!


5. Nezapomeň se mít ráda!


O sebevědomí bych mohla napsat celý další článek. Raději budu mluvit o sebelásce v trošku jiném slova smyslu a tím myslím: užívat si chvilku sama se sebou. Je to důležitější, než si myslíš. Nauč se pořádně relaxovat, užívat si každou volnou chvíli, kdy můžeš vypnout a nestarat se o žádné problémy.
V této chvíli si můžeš nalakovat nehty, zkusit se nalíčit podle tutoriálů na youtube nebo si obléct overal, chlupaté ponožky, zabalit se do dečky a k tomu si upéct sušenky a uvařit kávu. To je opravdu relax k nezaplacení, ale každý samozřejmě si pod pojmem „relax“ představí něco jiného. Najdi si to, co nejvíce bude vyhovovat tobě, a odměňuj se!


6. Zbav se všeho, co ti ubližuje!


Dlouho mi trvalo, než jsem se v životě začala řídit tímto pravidlem. Poté jsem vyřadila ze života lidi, kteří mi ubližovali, kteří si mě nevážili a kteří mě ve svém životě vlastně vůbec nechtěli… najednou se mi ulevilo. Byl to malý krůček ke štěstí. Co tě stresuje? Nedá se proti tomu bojovat?


7. Všechno je to v tvé hlavě!


Pokud budeš chtít být nešťastná, budeš. Pokud budeš chtít být šťastná, budeš. Vše záleží na tvém myšlení. Někteří lidí mají tu onu špatnou tendenci sebedestrukce. Vyžívají se ve svých problémech, předhánějí se, kdo je na tom hůř… Srovnej si v hlavě, zda-li tohle je ten život, který chceš žít…8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •