Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pro mnohé lidi je právě léto nejoblíbenějším ročním obdobím, já to mám ovšem naopak. Miluji atmosféru zimy, barevnost podzimu a kvetoucí jaro, zato léto? Na něm jsem ve svých školských letech viděla jediné pozitivum – prázdniny.

9 důvodů, proč nesnášíme léto

Koktejly
zdroj: Thinkstockphotos Koktejly
aktualizováno 01.08.2017, 00:00 | 01.08.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Pro mnohé lidi je právě léto nejoblíbenějším ročním obdobím, já to mám ovšem naopak. Miluji atmosféru zimy, barevnost podzimu a kvetoucí jaro, zato léto? Na něm jsem ve svých školských letech viděla jediné pozitivum – prázdniny.

Ne každý bod sedí přímo na mě, proto jsem pojala tento článek spíše obecně, jakož to, proč ženy nesnáší léto! Souhlasíš s některými body?


1. Ukaž špek!


Zatímco v zimě se mi dařilo mé tělo schovávat pod vrstvy oblečení, nyní musím s pravdou ven. Holé nožky v kraťáskách (u kterých si musíme hlídat, aby nám nelezl zadek), croptopy, šatičky, plavky (to si pak jedna polovina žen stěžuje na příliš malá prsa a druhá na příliš velká)- odhalená kůže k létu zkrátka patří. K tomu mnoho žen přichází s depresemi, že opět přes rok nestihly na léto zhubnout do plavek.


2. Zapoťme se při sportu!


V letních dnech nemám na cvičení povětšinou náladu. Potím se, aniž bych se hýbala, jsem celá unavená a zpomalená. Klasické cvičeníčko doma pro mě v tento čas není. Co však naopak miluji, je plavání. Mnoho lidí tráví letní dny u bazénu a já nejsem výjimka. Příjemné osvěžení v kombinaci s pohybem mě baví.


3. Žiletku do ruky a…


Holit se, holit se, holit se – to léto vyžaduje. S oholenou pokožkou poté nesmíš na sluníčko a navíc je pokožka celá vysušená, proto po holení svědí! Tohle muži nepochopí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Léto je masakr pro naše zuby: Kde číhá nejvíc nebezpečí?
Léto v duchu festivalů: Co si ale mám vzít na sebe?
Na léto barevně vyzbrojená!


4. Nepříjemné pocení k vedrům patří!


Pocení je nezbytné pro náš organismus, bez něj bychom nefungovali tak, jak správně máme. Ovšem pokud je 40 stupňů ve stínu, raději bych se tohoto „nezbytného procesu“ zbavila! Oblečení se na tebe lepí, vytváří se ti nehezké koláče potu, nejraději bys vyšla ven nahá… Přichází bolesti hlavy, úpal a další nepříjemnosti.


5. Make-up? Na ten zapomeň.


Dvě hodiny se pipláš s make-up, pak vyjdeš ven a začne se ti roztékat obličej. Pořád se vlivem pocení otíráš, řasenka je kompletně rozmazaná a ty vypadáš jako panda. Já osobně se v létě zkrátka nemaluji. Je to ta nejpohodlnější varianta.


6. Opalování, spalování a mazání…


Já jsem ten fototyp, který se neopaluje, ale spaluje. Neustále musím myslet na to, zda nejsem již příliš dlouho na sluníčku, zda jsem se pečlivě namazala tím nejvyšším faktorem a za jak dlouho se mi ten červený nos oloupe. K tomu přichází deprese z toho, že já jsem ředitelka vápenky a ostatní chytli překrásnou bronz. Ano, protože já když se ultra mega hodně opálím, vypadám jako jiní lidé v zimě.


7. Vlásky jedině sepnuté!


Pocení se pod hřívou za krkem není nic příjemného. Jediný přijatelný účes pro ženy je nyní culík nebo drdol. Poté se nemáme divit, že nám padají vlasy, když je takto stahujeme.


8. Pleť v létě trpí


Mnohým ženám vyskakují v létě na tváři nejen pihy, ale také nehezké pupínky. Akné se zhoršuje a nemůžeme jej ani zamaskovat make-upem, protože by se nám roztekl vlivem horka na obličeji.


9. Všichni cestují a já trčím doma.


Na sociálních sítích můžeš vidět, jak ta je v Americe, tamta je na Maltě a další si vyjela na Bali… zatím co ty objevuješ krásy svého pokoje.


Nerada bych však zůstala negativní. Léto má zajisté i své světlé stránky. Takové výlety, teplé večery, party, grilovačky… to na létě miluji.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •