Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jistě to znáš, máš večer chuť na něco teplého, slaného a dobrého, ale lenost tě umí ovládnout na tolik, že si raději vezmeš jogurt s rohlíkem. Kromě lenosti jsou tu pak další aspekty, jako třeba nedostatek času a energie. Ráda bych ti doporučila v...

Chutná večeře či snídaně za pár minut aneb slané muffiny!

recept - 2
zdroj: Archiv blogerky recept - 2
aktualizováno 03.02.2017, 00:00 | 03.02.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Jistě to znáš, máš večer chuť na něco teplého, slaného a dobrého, ale lenost tě umí ovládnout na tolik, že si raději vezmeš jogurt s rohlíkem. Kromě lenosti jsou tu pak další aspekty, jako třeba nedostatek času a energie. Ráda bych ti doporučila velmi levný, rychlý a chutný recept na slané muffiny! Tak jdeme na to!

Co budeš potřebovat (4 muffiny):


- formičky na muffiny
- máslo na vymazání formiček
- strouhanku na vysypání formiček
- nastrouhaný sýr
- šunku
- vajíčko
- sůl, pepř, koření paprika…
- dle chuti jarní cibulku, pažitku, rajčátko…


Předehřej si troubu na 200 stupňů. Já běžně dělám porci 4 muffiny, kterou bez problému sním, pokud bys dělala porce i pro zbytek rodiny, navyš suroviny. Formičky na muffiny/cupcakes si vymaž pečlivě máslem a poté je vysyp strouhankou. Nastrouhej si sýr a vystel si jím spodek muffinů. Dále si nakrájej šunku (šunku vol dle libosti) na malé dílečky a poházej je po sýru. Poté si rozklepni vajíčko, osol ho (stačí trošku, jelikož šunka a sýr jsou dost slané), přidej i další koření, které máš ráda (pepř, paprikové koření…). Pak vajíčko s kořením rozmíchej a nalij rovnoměrně na muffiny.

 

recept - 3
(Foto: Archiv blogerky)


Nyní tě čeká další řada. Můžeš přidat jarní cibulku nebo třeba pažitku, zkrátka co dům dal. Opět udělej vrstvu sýru, na to šunku, a pokud chceš, zalij opět dalším vajíčkem smíchaným s kořením (mně obvykle stačí jen to jedno vajíčko). Poté můžeš přidat nahoru malé rajčátko a dej zapéct do trouby na 15 minut.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jídlo v posteli? Ukojte všechny své chutě!
Desatero lahodné snídaně, se kterou nepřibereš
Jíst nebo nejíst po páté hodině večer?

 

recept - 4
(Foto: Archiv blogerky)


Po 15 minutách je večeře/snídaně/svačinka hotová. Předělej na talíř, můžeš si muffiny dozdobit ještě něčím zeleným nebo třeba kečupem a je na čase si nacpat bříško!

 

recept - 1
(Foto: Archiv blogerky)


Jak vidíš, je to lehké, rychlé a velmi chutné.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •