Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vysoká škola – několik let dřiny a ležení ve skriptech, otevírá ti nové možnosti, učí tě životu, dává ti lekci… Jenže když se občas podívám na to, kolik lidí se někam hlásí a kolik berou, naděje se vytrácejí.

Jak se dostat na vysněnou vysokou školu

Přijímačky
zdroj: Thinkstockphotos Přijímačky
aktualizováno 25.04.2014, 00:00 | 25.04.2014, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Vysoká škola – několik let dřiny a ležení ve skriptech, otevírá ti nové možnosti, učí tě životu, dává ti lekci… Jenže když se občas podívám na to, kolik lidí se někam hlásí a kolik berou, naděje se vytrácejí.

Třeba obor psychologie; každý chce rozumět lidem, pochopit duši a nahlédnout do nitra. Manipulace a pomoc – sen mnoha z nás. Ale jen někteří mají tu možnost.

 

Dnes se tedy zaměříme na to, jak se dostat na vysněnou školu!


1. Zjisti si o škole co nejvíce informací (kolik berou lidí, jaké mají požadavky, co potřebuješ umět, jestli ti nechybí střední nebo nějaká praxe, známky na vysvědčení…).


2. Dělej si online testy. Spousta škol má na svých webových stránkách přijímačky z minulých let. Budeš tak lépe vědět, co čekat, na co se zaměřit… Procvičuj a procvičuj!


3. Poraď se se svým učitelem (požádej o informace, materiály nebo vlastní názor na tebe, co se týče tohoto oboru).

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Outfit MĚSÍCE: Neboj se béžové!
Jak zápasit s mastnou pletí?
MYTÍ VLASŮ: Co ti pomůže a co vlasy naopak zničí?


4. Samostudium pomocí zajímavostí z internetu a časopisů či knížek nebo dokumentů se vždycky hodí. Vždyť právě obecné studijní předpoklady se mnohdy vyžadují! Udělej pro to vše, co je v tvých silách.


5. Za zkoušku nic nedáš, a proto se nenech odradit tím, že ti ostatní říkají „nemáš na to“ nebo ty sama si moc nadějí nedáváš. Třeba takhle uvažuje více lidí… Navíc někteří si dávají přihlášku i na školu, kam jít vlastně v závěru ani nechtějí = větší šance pro tebe.


6. Přihlášku i na nějakou jistotu, kam v krajním případě zamíříš, a přestože ztratíš rok studia zadarmo, za rok to můžeš zkusit zas.

 

7. Pravidlo číslo jedna na závěr: buď pozitivní a věř si! Pamatuj si, že známky z daného předmětu neznamenají vše, častokrát je to jen a jen učitelkou (všichni vědí, jaké dokážou být a jak učivo dokáží znepříjemnit…). Zapomeň na stres, věř tomu, že pokud se tam máš dostat, tak se tak stane. A pokud ne… asi je to znamení, že to není to pravé pro tebe.

 

K napsání tohoto článku mě inspiroval Popcorn a jeho článek: Jak se dostat na vrchol. Užitečné rady, které ti dodají sebevědomí a ukáží ti tu správnou cestu k výšinám.

 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •