Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Čeká tě schůzka s klukem, který se ti moc líbí? Chceš zapůsobit, a tak v hlavě přemítáš, o čem byste si mohli povídat? Připravila jsem si pro tebe článek s tipy, o čem s klukem debatovat, aby si myslel, že jsi jedna z těch inteligentnějších.

O čem s klukem debatovat, aby si myslel, že jsi chytrá?!

Pár
zdroj: Thinkstockphotos Pár
aktualizováno 06.02.2017, 00:00 | 06.02.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Čeká tě schůzka s klukem, který se ti moc líbí? Chceš zapůsobit, a tak v hlavě přemítáš, o čem byste si mohli povídat? Připravila jsem si pro tebe článek s tipy, o čem s klukem debatovat, aby si myslel, že jsi jedna z těch inteligentnějších.

Na úvod bych ráda řekla, že nejdůležitější je, abys zůstala sama sebou. Nech ho, ať se zamiluje do tvé nedokonalosti. Nehraj si na někoho, kým nejsi. Tento článek má spíše posloužit k zamyšlení. Která témata raději nevytahovat? Čemu se vyvarovat v konverzaci? Na co si dát pozor?


Politická situace ve světě i v České republice…


Jen málo mladistvých v dnešní době rozumí politice. Povětšinou jen přebírají názory od své rodiny. Nedokáží si sami vytvořit obrázek o tom, co považují za správné a co nikoliv. Poslouchají, co se kolem šustne a to pak papouškují. Navíc politika je velmi kontroverzní téma. Lidé jsou schopni se kvůli tomu třeba i poprat do krve. Není dobré vytahovat hned na první schůzce tyto záležitosti. Co když vaše diskuze vyústí v hádku?


Co je smyslem života?


Toť otázka, na kterou ještě žádný filozof nenašel jednotnou odpověď. Diskutabilní téma, na které by se dalo mluvit hodiny. Nakonec to dopadá jen tak, že opakujeme fráze z Facebooku, ve stylu: „Sni, jako bys měl žít navždy. Žij, jako bys měl umřít dnes.“ Holky s naučenými motivačními citáty vypadají, jakože nemají svou vlastní hlavu. Chodící Facebook je otravný…

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

První rande katastrofa? Dej mu ještě jednu šanci
Abeceda prvního rande
Co bys o randění měla vědět, ale nikdo ti to ještě neřekl


Vyzdvihování samy sebe…


Rozhodneš se zapůsobit tak, že budeš mluvit o tom, co jiní dělají špatně a obhajovat se, že ty děláš přesný opak?! Začneš „pomlouvat“ svoji kamarádku, že řekla a udělala tamto a tamto a že ty bys to nikdy neudělala. Na někoho to možná může zabrat, ale kdo by chtěl celou schůzku poslouchat drby o tvých kamarádkách? Zbytečně nikoho neponižuj, jen abys ty vynikla.


Debata o tom, co ti jde nejlépe…


Je super, že se vyznáš v programování, ale vyzná se v tom i ten, s kým se o tom bavíš? Na první schůzce se otrkáváte, poznáváte a přichází řeč i na to, co vám jde a co vás baví. Nakousnete tohle téma a ty se rozvášníš o algoritmech, HTML kódech, CNC, PHC a PLP. Časem ti bude přestávat rozumět. Normální smrtelník totiž nezná všechny ty termíny. Raději brzdi, aby se nestalo, že vaše schůzka bude pouze tvým monologem.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •