Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Již dávno sis vysnila opravdu drahý šperk, hodinky, tablet nebo třeba telefon. Jenže nikdo ti peníze jen tak nedá a ty si musíš poradit sama. Na účtu máš sice nějakou tu stovku, ale utratit vše naráz? To se ti moc nechce.

Potřebuješ peníze, aby sis mohla koupit to nejdražší, co by sis přála?

dívka a peníze
zdroj: Thinkstockphotos dívka a peníze
aktualizováno 13.02.2017, 00:00 | 13.02.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Již dávno sis vysnila opravdu drahý šperk, hodinky, tablet nebo třeba telefon. Jenže nikdo ti peníze jen tak nedá a ty si musíš poradit sama. Na účtu máš sice nějakou tu stovku, ale utratit vše naráz? To se ti moc nechce.

Jestliže jsi přesně ten případ, který jsem v předchozím odstavci popsala, čti dál. Tento článek ti poradí, jak si ušetřit dostatek peněz a při tom nepřijít na mizinu. Budeš si moci KONEČNĚ koupit to, po čem již dlouho sníš.


Jaký je tedy postup?


1. Spočítej si, jaký je tvůj měsíční příjem. Pracuješ? Brigáduješ? Dostáváš kapesné? Nebo se spoléháš na narozeniny, svátky a další příležitosti, kdy dostaneš od babiček nějakou tu korunu? Počítej! Sepiš si na papír veškeré své příjmy.


2. Jakmile víš svůj měsíční příjem, urči si částku, která ti na účtu/v kasičce ten měsíc chybět nebude. Tvůj účet nezaznamená velký úbytek, ale zároveň to bude nějaká slušná suma (ne třeba 30Kč, to bys šetřila pořádně dlouho).
Např.: Chodíš každý víkend obsluhovat do kavárny + dostáváš kapesné, takže tvůj měsíční příjem je zhruba 3 000 Kč. Z toho ti může chybět 300 Kč (ty se na takovém účtu ztratí, ale zároveň je to slušná sumička pro šetření).

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Peníze nejsou všechno
Jak si jako teenager vydělat peníze?
Jak si vydělat a ušetřit, když ti není 15?


3. Těch 300Kč (nebo samozřejmě jakoukoliv jinou částku) si budeš každý měsíc odkládat do speciální obálky. Z této obálky si nebudeš brát žádné peníze ani kdyby… cokoliv. Nejlépe si kup prasátko, do kterého se nedá dostat, a na konci své cesty jej rozbiješ na milion kousíčků! Nebo si peníze ukládej k rodičům.


Pak už záleží na tom, jak drahou věcičku si chceš koupit. Možná budeš šetřit celý rok, možná pár let… Každopádně jednoho dne v obálce bude dostatečně velká částka a na tvém účtu bude také dostatek peněz. Ideální situace, nemyslíš?


Přeji ti hodně štěstí v šetření a hlavně nezapomeň! Člověk si musí jednou za čas udělat radost. Zasloužíš si to. Peníze nejsou všechno. V životě přijdeš ještě o mnohem větší koruny, tak směle do toho.


Do komentářů můžeš napsat, jaké je tvé největší hmotné přání?!9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •