Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Ach, ta psychika. Umí s člověkem pořádně zamávat. Sem tam se naskytne období, kdy máme onen pocit, že už to snad nemůže být horší. Život to vezme jako výzvu a svalí na nás lavinu něčeho ještě horšího. Takhle to už na tom světě chodí a nám nezbývá ...

TEST: Jsi dostatečně psychicky silná?

V přírodě
zdroj: Thinkstockphotos V přírodě
aktualizováno 17.05.2017, 00:00 | 17.05.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Ach, ta psychika. Umí s člověkem pořádně zamávat. Sem tam se naskytne období, kdy máme onen pocit, že už to snad nemůže být horší. Život to vezme jako výzvu a svalí na nás lavinu něčeho ještě horšího. Takhle to už na tom světě chodí a nám nezbývá nic jiného, než se s tím smířit.

Připravila jsem si pro tebe článek, který je zároveň takovým testem, jak psychicky silnou osobností jsi. Pokud se řídíš těmito níže zmíněnými body – jsou pro tebe denní kávou, pak mám pro tebe dobrou zprávu, ty se v životě neztratíš! Jsi totiž dostatečně psychicky silná!


Dokážeš říct NE!


Jsou lidé, kteří by se pro ostatní třeba i rozkrájeli. Altruisti upřednostňující ostatní před sebou samými. Je pěkné, pokud si byla vychována se slovy „musíme si pomáhat“, avšak někdy se tito lidé stávají oběťmi, lidé je využívají k vlastnímu prospěchu a oni sami strádají. Pokud jsi ten typ, kterého nikdo nedonutí k ničemu, co je mu proti srsti, máš dar, kterého by ses měla držet! Nauč se říct NE a budeš šťastnější.


Jednáš pohotově!


Znamená to, že tě jen tak něco nevytočí a nevystresuje. Vždycky si zachováš chladnou hlavu. Přehnané reakce se u tebe nevyskytují a dokážeš i beznadějné situace řešit s klidem. Vždyť přece křik a hysterické záchvaty nic nevyřeší… Než odpovíš hloupému člověku, napočítej do pěti a poté odpověz. Ovšem s hloupým někdy ani nemá cenu diskutovat…

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Stromy jsou plné života. Nauč se využívat jejich sílu
Psychický vampirismus - vysávání energie?
4 kroky, jak směle vykročit ke svým životním cílům


Znáš slova, kterými se dokážeš uklidnit!


Před testem ve škole máš v hlavě hned několik vět, kterými se dokážeš uklidnit a zajistit si tak hladký průběh. Stres nás totiž dokáže ovlivnit natolik, že všechno dopředu vzdáváme. Mezi tyto věty může patřit: „Vždyť o nic nejde. Když nejde o život, nejde o nic.“ A je to pravda! Takových testů ještě zažiješ. Je to jen malý nepodstatný střípek v tvém životě.


Nedržíš se minulosti!


Když zakopneš, jsi odhodlána jít v životě na cestě dál. Proč se zbytečně zdržovat na jednom místě, když tě v budoucnu čekají nová dobrodružství, nové známosti a poznáš spoustu nových věcí?! Život je moc krátký, než abychom se ohlíželi zpět. Žij přítomností, dívej se dopředu a uvidíš, že budeš šťastnější.


Neutíkáš před problémy, ale snažíš se je řešit.


Před některými věcmi v životě se utéct nedá. Dříve nebo později tě stejně doženou. Raději vše vyřeš teď hned a nebudeš už muset na to myslet. Utíkat a strkat hlavu do písku umí každý, ale postavit se čelem k problému? To je panečku odvaha. Ukaž, jak silná dokážeš být.


Je v pořádku říct: „Nezvládám to!“


Být psychicky silná neznamená, že si nemůžeš postěžovat kamarádkám, že ti nikdy netečou slzy a jsi vždycky děsně nad věcí. Nikdo není tak kamenný. Nikdo není 100% bez citů. I ty máš právo si říct, že je toho na tebe moc. Otázkou je, zda se zhroutíš nebo se postavíš znovu na nohy a budeš se snažit vše překonat.


Samozřejmě, že tohle je jen zlomek toho, co psychicky silný člověk dokáže. Je to velmi individuální. Každý jsme jedinečný a u každého se psychická síla projevuje jinak. Tento článek je pouze k zamyšlení…6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •