Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Historicky nejvyšší účast v soutěži Kadeřník roku! Celkem 99 salonů se v letošním roce přihlásilo do 13. ročníku soutěže Kadeřník roku, čímž byla dosažena nejvyšší účast za celou historii soutěže.

13. ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards vyhlásil nominace

Czech and Slovak Hairdressing Awards 2014 - 6
zdroj: oficiální zdroj Czech and Slovak Hairdressing Awards 2014 - 6
aktualizováno 12.02.2014, 00:00 | 12.02.2014, 00:00 | Krásná.cz

Historicky nejvyšší účast v soutěži Kadeřník roku! Celkem 99 salonů se v letošním roce přihlásilo do 13. ročníku soutěže Kadeřník roku, čímž byla dosažena nejvyšší účast za celou historii soutěže.

Czech and Slovak Hairdressing Awards vynese každoročně na výsluní slávy vedle vítězů v dílčích kategoriích i absolutního vítěze s titulem Kadeřník roku. V pátek 10. ledna zasedala novinářská porota a v sobotu 11. ledna se do Prahy sjely kadeřnické hvězdy, aby v rámci odborné poroty vybraly ty nejlepší soutěžící v jednotlivých kategorích. Šanci získat post Kadeřníka roku má v tuto chvíli 25 kadeřníků nominovaných v kategoriích Dámský komerční účes/Pánský komerční účes. Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2013 se dozvíme 3. května 2014 na slavnostním Galavečeru, který se uskuteční v pravém křídle Průmyslového paláce v Praze.

 

Fotogalerie

1 / 40 Otevřít fotogalerii

 

Novinářská porota se skládala z jedenácti novinářů odborných a lifestylových magazínů, z čehož 8 zastupovalo Českou republiku a tři Slovensko. Tito novináři rozhodovali o nominovaných v kategorii Cena tisku ČR a Cena tisku SR. V následující den již zasedala odborná porota, kde v týmu jedenácti expertů bylo zastoupeno pět zahraničních kadeřníků: Helmut Maier a Dieter Kaiser z Rakouska, Marijke Paradiek z Holandska, Colin Greaney za tým Mahagony z Velké Británie a Vyacheslav Dyudenko z Ukrajiny. Jednalo se převážně o nositele titulu Kadeřník roku, či mezinárodně uznávané vlasové stylisty. Kadeřnickou skupinu doplnil ještě člen síně slávy český kadeřník Jan Špilar a zástupci módního průmyslu: fotograf Ben Renč, módní stylistka Džamila Nováková, makeup artistka Lucie Gibodová, slovenská fashion bloggerka Marika Majorová a Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová. Vzhledem k tomu, že všechny sety byly ihned po doručení označené pouze alfanumerickým kódem, hodnotila porota vše anonymně, bez možnosti zjistit autora fotografie. Zahraniční porota, která tvořila polovinu odborné poroty, navíc zajistila naprostou nezaujatost a objektivnost hodnocení díky neznalosti stylů přihlášených soutěžících.

 

Czech and Slovak Hairdressing Awards 2014 - 5
Lucie Záhorcová, Petr Freiberg, Dzamila Nováková, Gabriela Kratochvílová (Foto: oficiální zdroj)


V letošním roce došlo k rozdělení kategorie Dámský komerční účes na 4 regiony: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko. Mezi další vyhlašované kategorie patří Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. O ceně veřejnosti opět rozhodne laická porota. Příznivci internetu mohou pro své favority hlasovat na stránkách www.prozeny.cz a www.diva.sk v průběhu února 2014. Nominace do této kategorie budou známy po ukončení hlasování na začátku března.

 

Fotogalerie

1 / 40 Otevřít fotogalerii


„Letošní ročník má v sobě i několik specifik“. doplňuje Lucie Záhorcová, PPS Manažerka Schwarzkopf Professional a organizátorka soutěže. „Nejenže se do Kadeřníka roku 2013 přihlásilo rekordních 99 salonů, ale i celkový počet více jak 200 soutěžních setů vypovídá o velkém zájmu kadeřníků a prestiži této nezávislé soutěže. Příjemně nás překvapily kategorie Pánský komerční účes, kde došlo téměř k dvojnásobnému navýšení soutěžních setů, a Objev roku, kde se přihlásilo dokonce 3x více účastníků než v posledních letech. A v neposlední řadě nás těší, že se letos mezi nominovanými objevuje mnoho nových jmen, což jen potvrzuje, že v soutěži mohou zazářit všichni nadaní kadeřníci, kteří se nebojí projevit svoji kreativitu a talent."

 

Czech and Slovak Hairdressing Awards 2014 - 3
Jana Burdová a Lucie Záhorcová (Foto: oficiální zdroj)

 

Přihlášené soutěžní sety mají přitom dle členů odborné poroty světovou úroveň. Colin Greaney, kreativní ředitel Mahagony z Velké Británie toto jen potvrzuje:“ Osobně nevnímám velké rozdíly v úrovni soutěžních prací ve srovnání s Británií. Mezi nominovanými se objevují skutečně výborné kolekce. Ocenění získaly přihlášené práce i od porotkyně Marijke Paradiek, výherkyně v kategorii Dámský komerční účes Jižní Holandsko: "Z fotografií jsou cítit již na první pohled různé styly, a také je zřejmá snaha v hledání nových možností jak s účesem pracovat. Mezi soutěžními kolekcemi je mnoho hezkých kompozic, jejichž celkový dojem podpořila dokonalá provázanost účesu s make-upem a stylingem." Rakouský Kadeřník roku 2013, Helmut Maier, k tomu dodává: "Je zde vidět mnoho vlivů z ostatních zemí a také několik zásadních trendů. Díky tomu, že se mohou kadeřníci vzájemně po celém světe inspirovat, jde i celý vývoj kadeřnického průmyslu mnohem rychleji dopředu – a to je zřetelné i na úrovni soutěžníc prací.“

 

Czech and Slovak Hairdressing Awards 2014 - 4
Jana Burdová (Foto: oficiální zdroj)

 

Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2013 se dozvíme 3. května 2014 na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v pravém křídle Průmyslového paláce v Praze. Všichni hosté se mohou těšit nejen na předávání cen vítězům, ale také na moderátorku Adélu Banášovou, 3 velkolepé vlasové show, taneční a pěvecké vystoupení, a samozřejmě i na tradiční afterparty. Galavečer bude probíhat v slavnostním duchu u kulatých stolů.


Na tento finálový galavečer lze zakoupit vstupenky v hodnotě 2500 Kč. Cena vstupenky zahrnuje welcome drink, večerní program a následnou večeři. Lístky je možné zakoupit u obchodních zástupců Schwarzkopf Professional. Více info na www.hdainfo.eu.8 hlasů
Vaše hodnocení