Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Být štíhlá, nebo moct bez omezení mlsat? Budeš se divit, ale můžeš oboje. Jak na to?

3 žhavé letní dietní tipy

Zmrzlina
zdroj: isifa.com Zmrzlina
aktualizováno 15.07.2014, 00:00 | 15.07.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Být štíhlá, nebo moct bez omezení mlsat? Budeš se divit, ale můžeš oboje. Jak na to?

Chceš se vejít do plavek a být během léta plná vitality, ale zároveň si neupírat dobroty, které k létu prostě patří? Co dělat, aby ses nemusela vzdávat zmrzliny, ledové tříště, grilovaných dobrot i čerstvého ovoce, ale zároveň si udržela krásně štíhlou figuru?

 

Máme pro tebe tři triky, díky kterým nebudou tvé záchvaty mlsání tak silné a časté. Když je dokážeš zkrotit, můžeš si pak bez obav dopřát, protože budeš vědět, že ti k uspokojení mlsného jazýčku stačí i mnohem méně.

 

Tip prví: Začni ráno kávou

 

Když kávu, tak černou a bez cukru? Ano, pokud ji piješ během dne. Ranní rituál by ale podle nejnovějších zjištění výživových expertů měl vypadat jinak. Po ránu je dobré dopřát si kávu s mlékem. Na cukr ale zapomeň, ten žádné dietě neprospívá. Proč je po ránu lepší bílá káva? Mléko tě díky vysokému obsahu bílkovin dokáže zasytit až na tři hodiny. Díky tomu vydržíš bez problému až do oběda, aniž bys pocítila hlad nebo touhu mlsat. I pokud vstáváš velmi časně, stačí si dopoledne dát jen malou svačinku a hlad nepocítíš.

 

Mléko je zdravé
(Foto: isifa.com)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Tři kila pryč za tři dny? Vyzkoušej ovocnou dietu
Dieta podle ročních období: Léto
Zhubni se sladkou letní dietou

 

Tip druhý: Blahodárný koktejl

 

Dobré trávení, zdravé kosti, prevence křečí a poranění svalů, správné vstřebávání vitamínů a minerálů, odbourávání toxinů, hebčí vlasy a vypnutější pleť. Všechno tohle, a možná i mnohem víc, má na svědomí „zázračný“ koktejl. Není nijak drahý a vůbec není problém ho sehnat. Jen může někomu připadat odporný, ale jak říkaly už naše babičky, pro krásu se musí trpět. A právě naše babičky tento recept znaly a běžně používaly. Jaké je jeho tajemství? Stačí ohřát hrnek mléka a nasypat do něj lžičku soli. Budeš zdravější a budeš se cítit mnohem více fit, bez nutnosti dopovat se sladkostmi.

 

Zmrzlina
(Foto: isifa.com)

 

Tip třetí: Pravé letní osvěžení

 

V létě máme naštěstí jiné chutě, než po zbytek roku. Díky vyšším teplotám toužíme často nejen po něčem dobrém, ale zároveň po osvěžení. Před sladkým pečivem či čokoládou tak mnohem radši dáme přednost něčemu mraženému a ledově chladnému. Nejzdravější je samozřejmě přírodní ovocná dřeň nebo ledová tříšť. Ale ani smetanové zmrzliny nejsou – v rozumném množství – na škodu. Smetana obsahuje prospěšný vápník, navíc díky svému složení stimuluje mozek a vyvolává v nás lepší náladu a pocit radosti.8 hlasů
Vaše hodnocení