Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Trápí tě jemné vlasy, kterým chybí objem, neustále elektrizují a nedrží v žádného účesu? Zkroť je zaručenými triky od profesionálních kadeřníků.

5 profi tipů pro jemné vlasy

aktualizováno 20.07.2011, 00:06 | 20.07.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Trápí tě jemné vlasy, kterým chybí objem, neustále elektrizují a nedrží v žádného účesu? Zkroť je zaručenými triky od profesionálních kadeřníků.

Mastné vlasy se dají umýt, suché nebo poškozené vyživit speciální kůrou, roztřepené konce můžeš ostříhat. Jenže co s neposednými jemnými vlasy? Osvědčené triky, jak vyzrát i na ně, máme přímo od profesionálních kadeřníků. Konec trápení před zrcadlem!


1. Začni už při mytí


Hustota vlasů se dá ovlivnit již při mytí, používej proto vždy šampon, který vystihuje tvůj problém. Vyber si tedy přípravek na objem, pro lámavé a jemné vlasy nebo proti vypadávání vlasů. Základ úspěšné péče vězí právě v použití ideálního šamponu.

 

2. Nezatěžuj je


Trpíš-li plihnutím jemných vlasů, zapomeň na těžké vlasové masky, hutné balzámy a při stylingu na tužidla a laky. Vyzkoušejte raději styling v podobě lehkých fluidů či sprejů. Příliš přípravků by ti vlasy jen zbytečně zatížilo a vypadaly by nepěkně urousaně. Zkroť je, jak jsi zvyklá, ale chytrými produkty.

3. Kouzla s fénem


Co se týče fénování, zásadní je napřímit vlasy u kořínků. Dlouhé vlasy vyfénuj nejprve v konečcích a poté češ a fénuj prameny proti směru růstu. U kratších vlasů fénuj vždy po tvaru účesu na pomalejší rychlost, můžeš přizvedávat prameny rukou u hlavy, nebo použít kartáč. Při fénování se vždy nejprve používá vlažný vzduch pro jemné prosušení, poté horký vzduch pro tvarování.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš, aby ti rychleji rostly vlasy?
Trable s elektrizujícími vlasy? Skoncuj s nimi!
Jak si co nejlépe vyžehlit vlasy?

 

4. Pozor na žehličku


U jemných vlasů to nepřeháněj se žehlením, a pokud skutečně potřebuješ vlasy vyžehlit, pořiď si přístroj s nastavitelnou teplotou, protože jemné vlasy lze narovnávat již při 120 stupních, což je tolik nezatěžuje. Každý jednotlivý pramen vždy před vyžehlením přestříkej speciálním termosprejem na ochranu vlasů.

 

5. K holiči pravidelně


Jednou za dva měsíce si nech zastřihnout konečky, bohatě stačí i 3 mm, aby se vlasy trochu rozpohybovaly, osvěžily a nadzvedly. Ke kadeřníkovi choď pravidelně i tehdy, když si chceš nechat dorůst dlouhé vlasy. Zesláblé a třepící se konečky musejí pryč, jen by tvé vlasy zbytečně zatěžovaly a kazily tvar účesu.

 

Přemýšlíš-li o večerním účesu, zkus třeba něco ve stylu nagelovaných retro vlnek okolo obličeje ve stylu 20. let. Teď v létě ti na zahradní party bude slušet „mokrý vzhled“, vlny jsou letos opět in. Ne vždy je krásný jen bohatý a nadýchaný účes.3 hlasů
Vaše hodnocení