Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Abys měla krásné nehty, nemusíš chodit do salonů. S našimi radami si uděláš skvělé nehty i doma.

6 kroků k dokonalé manikúře

Domácí manikúra - 3
zdroj: Thinkstockphotos Domácí manikúra - 3
aktualizováno 27.12.2016, 16:40 | 27.12.2016, 16:40 | Krasna.cz/lk

Abys měla krásné nehty, nemusíš chodit do salonů. S našimi radami si uděláš skvělé nehty i doma.

Ruce jsou tvu vizitkou, na to bys neměla nikdy zapomínat. Nemusíš mít každý den nalakované nehty, ale nikdy bys z domova neměla odejít mezi lidi se špínou za nehty a otrhanou kůžičkou. Tvé nehty nemusí být ani příliš dlouhé, ale každý nehet by měl mít zhruba stejnou délku jako ty ostatní. A pokud si koušeš nehty, okamžitě s tím přestaň, protože do krve okousané nehty jsou skutečně odporné a někteří by dokonce mohli odmítnou podat ti ruku. Jak se s tímto zlozvykem rychle vypořádat, ti poradí tento článek: Přestaň už konečně s kousáním nehtů!

Dnes se spíš podíváme na to, jak snadno a jednoduše dosáhnout dokonalé manikúry.

Krok 1


Tradiční manikúra musí začít dokonalým odstraněním starého zbytku laku. Namoč tedy tampon do odlakovače, nejlépe bez acetonu, a lak z nehtů stírej. Pozor, nikdy bys neměla na vatu příliš tlačit! Pokud ti lak nejde odstranit, na chvilku jen vatičku na nehet přilož a nech odlakovač působit. Za okamžik nehet odlakuješ snadno. Po odstranění odlakovače opláchni ruce studenou vodou.

Krok 2


Dále musíš všem svým nehtům dodat požadovaný tvar. Ale ne vše se dá zvládnout pilníkem, pokud tvé nehty rostou příliš dlouho, nejdříve je zastřihni a pilníkem pak jen dolaď drobnosti. Nikdy nehty nepiluj, pokud jsou vlhké, nebo dokonce po koupeli, protože můžeš narušit jejich strukturu a budou se ti pak třepit.

 

Domácí manikúra - 2
Pilníkem dopřej nehtům požadovaný tvar. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nehty mohou mít tvar kulatý, oválný do čtverce nebo do špičky. Oválný tvar je nejoblíbenější, protože je pohodlný pro každodenní nošení, jak na doma, tak i do školy či práce. Má také tu výhodu, že opticky prodlužuje nehet i celý prst.

Čtvercový tvar je vhodný pro poničené nehty, které nedokáží narůst. Pokud můžeš mít nehty jen ke špičce prstů, dopřej jím právě tento tvar.
Pokud mají tvé nehty sklony ke třepení, dopřej jim tvar čtvercový se zaoblenými rohy.
Špičatý tvar sluší jen těm, kdo mají krásné, dlouhé prsty a dlouhé nehty. Nikdy si ho nepiluj, pokud nesplňuješ obě tyto podmínky, protože pak tvé prsty budou vypadat spíš jako pařátky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Triky pro krásné nehty
Přirozeně krásné nehty s P-Shine
Posil své nehty přírodní cestou

Krok 3

Když sis nehty zapilovala do požadovaného tvaru, dopřej svým rukám po dobu 10 až 15 minut lázeň. Dáš jim tak možnost odpočinku, regenerace a také ti půjde snáze odstranit ztvrdlá kůžička. Výborná je teplá voda s mořskou solí nebo bylinková koupel, ale máš-li nějaký vyzkoušený recept, klidně si ho dopřávej dál.

 

Domácí manikúra - 1
Lázeň prospěje tvým nehtům i rukám. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Krok 4

Osuš ruce lehce do ručníku a pak jim dopřej ještě několik minutek na vzduchu, aby dokonale doschly. Pak je na čase odstranit přebytečnou kůžičku. Máš několik možností, jak na to.

Evropský způsob je změkčit kůžičku nějaký hydratačním krémem a zatlačte ji zpět dřevěnou špachtlí nebo pomerančovým dřívkem. Jedná se o jednoduchý způsob, jak se vypořádat s kůžičku, ale je třeba dělat to pravidelně. Výhodou je, že si nemůžeš nijak poškodit nebo poranit okolí nehtu.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
Trendy nehty: Nude manikúra i neony jsou in!
Máte lámavé a třepivé nehty? Pozor na skryté nemoci

 

Druhou možností je odstranit kůžičku manikúrními nůžkami nebo speciálním odstraňovačem kůžičky. To je trochu riskantní, protože je zde šance, že se poraníš a do rány se ti dostane infekce. Takže se ujisti, že jsou tvé nástroje ostré, čisté a sterilní.

Krok 5

Vylešti své nehty leštičkou, aby byla nehtové ploténky hladké, což je nejlepší základ na lakování. Pokud nemusíš lakování, je zde tvá manikúra u konce. Jen nezapomeň, že předchozích pět kroků bys měla opakovat každý týden, přinejhorším jednou za 14 dní. I když ti možná bude ze začátku manikúra trvat docela dlouho, za pár týdnů budeš v práci jistější a vše ti půjde snáz od ruky.

Krok 6


Nyní se dostáváme k zábavnější části - lakování. Před použitím barevného laku bys ale měla svůj nehet ochránit podkladovým lakem. Pak přidej dvě vrstvy svého oblíbeného laku a zakonči nadlakem. Nezapomeň, že každou vrstvu musíš nanášet až v okamžiku, kdy bude nehet dokonale suchý, protože jinak dokonalého vzhledu nikdy nedosáhneš.

Nevíš už, jak máš své nehty pořád lakovat? Inpiruj se našimi tipy:

 

Fotogalerie

1 / 19 Otevřít fotogalerii3 hlasů
Vaše hodnocení