Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Měsíce, kdy odhalíme svoji pokožku vstříc pravidelným slunečním paprskům jsou konečně před námi, a proto přinášíme osvědčené tipy odborníků, jak připravit pleť na letní období.

6 tipů, jak během jara ideálně připravit naši pleť na léto

Tvář
zdroj: Thinkstockphotos Tvář
aktualizováno 15.05.2017, 11:32 | 11.05.2017, 00:34 | Krásná.cz

Měsíce, kdy odhalíme svoji pokožku vstříc pravidelným slunečním paprskům jsou konečně před námi, a proto přinášíme osvědčené tipy odborníků, jak připravit pleť na letní období.

Po proběhnuté zimě, která má na naši pleť lehce devastující vliv a oslabuje ochrannou lipidovou vrstvu, tzv. kožní plášť, má naše kůže tendenci červenat, je náchylnější k podráždění a získává velmi jemný papírový vzhled.


„Tomu je ovšem s nástupem jara možné zamezit a pleť připravit jak na nálož slunečního záření, tak posílení její obranné kožní bariéry. Kůže tak může být chráněná před dráždivými vnějšími vlivy jako jsou například pyly a další alergeny, které v průběhu jarního období budou na pleť útočit ze všech stran,“ říká odbornice na krásu Martina Šmidrová z Lékařského domu Praha 7.


Čím tedy docílíte zlepšení kvality i vzhledu pleti?


1. Přidejte céčko


Vitamín C je silný antioxidant, jehož přítomnost v organismu je nezbytná pro syntézu kolagenu. Jak vysvětluje MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7, je kolagen vedle zdraví kloubů, svalů a cév zodpovědný také za vypnutý vzhled pleti a pevné kontury obličeje.


Kde vzít vitamín C? Pochutnejte si na citrusových plodech, brokolici (připravte si ji ale na páře, vařením ve vodě byste ji nutričně znehodnotili), ananasu, mangu či jahodách! Bonusem je, že podpoří i vaši obranyschopnost.


Vitamín C byste nicméně měli zahrnout i do své péče o pleť. Neznamená to, že byste si na pleť měli vymačkávat šťávu z citrónu, zvolte sofistikovanější způsob – například vitamín C v podobě gelů, kapslí či sér.


„Jeho topická aplikace totiž nejen, že napomáhá ochraně před volnými radikály, v jejichž důsledku dochází v kůži mimo jiné k rozpadu kolagenních vláken v pleti a vzniku předčasných známek stárnutí pleti jako jsou vrásky a jemné linky, ale navíc podpoří přirozenou ochranu kůže před ultrafialovým zářením,“ popisuje odbornice Martina Šmidrová. To se vám bude v létě hodit!


Po aplikaci je pleť rozzářená a vyhlazená. Vitamín C navíc redukuje jemné projevy nadměrné pigmentace a sjednocuje barevný tón pleti.

 

 

2. Skočte si na chemický peeling


Peeling dokáže s pletí udělat zázraky a jaro je ideální období jeho benefitů využít. Podporuje regeneraci a elasticitu pleti a po kompletním zhojení je pleť posílená a ozdravená.


Co se estetické stránky týče, chemický peeling celkově sjednocuje barevný tón pleti a projasňuje ji, zlepšuje stav akné a mastné pleti, vyhlazuje nerovnosti pleti a zvládne dokonce vypnout jemné vrásky a linky. „Silnější peelingy zlepšují vzhled drobných jizev a vyhlazují i hlubší vrásky,“ dokončuje výčet možných účinků chemického peelingu Martina Šmidrová.


„Po chemickém peelingu je třeba počítat s obdobím rekonvalescence, kdy je pleť v důsledku olupování náchylná k mechanickým poškozením i spálení ultrafialovým zářením,“ upozorňuje MUDr. Kravciv. Doba hojení je závislá na intenzitě peelingu, v případě těch nejsilnějších se může vyšplhat až ke dvěma týdnům, při běžné intenzitě se pleť začíná hojit již během tří až pěti dnů od ošetření.


Varování: Chemický peeling si rozhodně nezkoušejte dělat sami doma. Jedině zkušený odborník totiž dokáže stanovit jak správnou koncentraci kyselin, tak čas působení peelingu, aby ošetření přineslo jen pozitiva a nedošlo k poškození pleti.


TIP: Jak chemický peeling funguje?


Působením chemických látek, většinou různých typů alfa- a beta-hydroxykyselin, dojde k narušení soudržnosti svrchních vrstev kůže, které se po ošetření odloučí. To, jak hluboko peeling zasáhne a jak moc invazivní bude, závisí na koncentraci použitých kyselin i době jejich působení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Desatero pro zdravé a krásné opalování
Pihy nejsou problém, ber je jako plus
Dopřej pleti peeling: jak správně na něj?


3. Podpořte exfoliaci


Nemusíte se hned vypravovat na chemický peeling, pokud vás jeho popis trošku vystrašil. Exfoliaci čili jemné olupování pleti můžete podpořit i doma v rámci své péče o pleť.


Proč byste měli odlučování kožních buněk vůbec podporovat? „Tím, že z povrchu kůže odstraníte ty odumřelé, podpoříte tvorbu nových v jejích spodních vrstvách,“ odpovídá Martina Šmidrová.
„Vedle toho získáte rozjasněný vzhled a exfoliace působí preventivně proti ucpávání pórů a vzniku typických „pupínků“ akné,“ pokračuje dále. Vaše pleť bude při pravidelném používání vyhlazená, čistá a svěží, stejně jako jarní rosa.


Pořiďte si proto některý z těchto produktů:


• Noční retinolové sérum: Tento derivát vitamínu A kromě toho, že podporuje exfoliaci, a díky tomu působí proti akné, jemným vráskám a nadměrné pigmentaci, v pleti stimuluje produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové, což ještě více podporuje vypnutí pleti. Protože však kůži činí náchylnější k poškození slunečním zářením, po dobu jeho používání je pleť třeba chránit přípravky s vysokým ochranným SPF faktorem
 

• Jemný scrub: Scrub je obvykle gel na mytí pleti, který je obohacen o mikročástečky. Díky nim dojde během mytí a jemné masáže pleti k mechanickému odloučení odumřelých kožních buněk z povrchu pleti. V současnosti je již z ekologických důvodů zakázáno používat silikonové částečky, v produktech proto najdete různá zrníčka, pecičky nebo dokonce mikroskopické zkameněliny.

 


4. Omlazení laserem


Chtěli byste vypadat mladistvě, ale máte obavy, aby váš obličej neztratil v důsledku invazivních zákroků mimiku? Pak se vydejte tzv. tepelnou cestou, tedy omlazením laserovým zářením.
Záření laseru hluboko v kůži stimuluje produkci kolagenu a dalších bílkovin. „Napomáhá tak tomu, aby si pleť zachovala mladistvý vzhled a stárla pomaleji,“ popisuje Martina Šmidrová.
Pro zpomalení rozvoje viditelných známek stárnutí pleti jako jsou vrásky a povolené kontury obličeje je ideální ošetření podstupovat dvakrát do roka. Stihněte do ještě před létem a v závěru podzimu si „střihněte repete“.


Laser toho umí mnohem víc! Změnou nastavení záření může zkušený odborník redukovat projevy hyperpigmentace nebo vás zbavit nehezkých rozšířených žilek. Vedle toho působí laser také proti akné a zlepšuje vzhled drobných jizviček.


5. Zbavte se strií


Na jaře sice plavková sezóna nestartuje, ale vězte, že se kvapem blíží. Pokud vás trápí strie a máte pocit, že se jich nelze zbavit a budou vaší ozdobou napořád, mýlíte se. Jak vysvětluje Martina Šmidrová, bohužel jako každých jizev, ani strií se nelze 100% zbavit, jejich vzhled lze nicméně významně zlepšit!


Řešením je taktéž tzv. tepelná cesta, tentokrát ovšem nikoliv laser, ale sublativní radiofrekvence. „Při ošetření radiofrekvencí eMatrix dojde navenek k podráždění pleti, téměř zázraky se ale dějí hluboko v kůži. V důsledku podráždění vzniká v kůži zánět, který se hojí mikrojizvením. Ten je zodpovědný za vypnutí pleti, tepelné záření plynoucí z přístroje zase vyvolává přestavbu podkožní tkáně a podporuje tvorbu kolagenu. Výsledkem je zlepšení vzhledu strií a minimalizace jejich viditelnosti,“ uzavírá odbornice Šmidrová.


6. Spolehněte se na plazmu


Jaro je v přírodě obdobím růstu a regenerace, a do tohoto konceptu skvěle zapadá omlazení krevní plazmou. V rámci tzv. PRP ošetření (označení PRP pro plazmaterapii pochází z anglického termínu Platelet Rich Plazma, tedy krevní plazma bohatá na krevní destičky) vám odborník nejprve odebere krev, z níž ve speciálním přístroji oddělí krevní plazmu. Tu pak obohatí o aktivátor a drobnými jehličkami ji aplikuje do oblasti obličeje.


„Dochází k intenzivní výživě podkoží, která spustí následnou regeneraci, novotvorbu kolagenu a podporuje také zásobení celé oblasti krví, což vede k lepší výživě a celkovému zlepšení kvality a textury pleti,“ popisuje odbornice na krásu Martin Šmidrová.
 

Vypnutí a vyhlazení pleti si samy všimnete již den po ošetření, radost vám ale bude mladistvý vzhled dělat až do Vánoc! Výsledky po ošetření krevní plazmou jsou totiž patrné až tři čtvrtě roku.0 hlasů
Vaše hodnocení