Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V drogeriích najdeš řadu značek a barev, které jsou určené k použití doma a které tvrdí, že i barvení sama sebe je lehká a zvládnutelná věc. Ale opravdu to tak je?

6 tipů, jak doma odbarvovat vlasy

Blondýna
zdroj: Thinkstockphotos Blondýna
aktualizováno 03.11.2015, 15:05 | 03.11.2015, 15:04 | Krásná.cz/Mersmerize

V drogeriích najdeš řadu značek a barev, které jsou určené k použití doma a které tvrdí, že i barvení sama sebe je lehká a zvládnutelná věc. Ale opravdu to tak je?

Ne každé z nás se líbí barva vlasů, jakou nám příroda nadělila. Někdo chce být blond, někdo chce zase mít zrzavou hřívu a někdo chce prostě jen s barvou a s barvením celkově experimentovat. Jenže každý nemá na to jít ke kadeřnici, ať už z časových, či finačních důvodů, nebo si zkrátka chce všechno zkusit doma sám, protože si myslí (nebo ví), že to zvládne.

Není divu, v poslední době najdeš v drogeriích řadu značek a barev - permanentních, nebo jen dočasných přelivů, které jsou přímo určeny k použití doma. Pomocí návodu a snadné aplikace se snaží dokázat, že i barvení sama sebe je lehká a zvládnutelná věc.

 

Odbarvování
Když to přeženeš, může ti odbarvovač snadno zničit vlasy. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Ne všechno ale můžeš doma v pohodě sama zvládnout. Asi ta nejobtížnější věc je právě odbarvování vlasů, které děláš, když si přeješ mít o několik odstínů světlejší barvu, než máš. Toho klasickou barvou nebo přelivem nedosáhneš, a proto musí na řadu přijít odbarvovač. Práce s ním je ale ošemetná a je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak si zničit vlasy, pokud se nebudeš držet instrukcí a nebudeš se o vlasy posléze pořádně starat. Proto ti přináším 6 tipů a rad, jak bezpečně odbarvovat vlasy.

Já, nebo odborník?

Než přejdeš k samotné akci, musíš být pevně rozhodnutá, že to dokážeš a že na to skutečně máš. Pokud si totiž nejsi jistá, víš o sobě, že jsi nešikovná a všechno zkazíš, nebylo by lepší přenechat odbarvování odborníkovi, tedy kadeřnici? Stejně tak se nenech uchlácholit sliby kamarádky, která říká, že to umí a že to zvládne – pokud to o ní víš, tak proč ne, ale svěřit se do rukou experimentující slečně, která o tom ví stejně jako ty, také není nejlepší řešení.

Co budu odbarvovat?

Je rozdíl mezi tím, když budeš odbarvovat jeden pramínek, a mezi tím, když budeš chtít jít z brunety na blond. Odbarvování nebo melírování celé hlavy není legrace, a když to zkazíš, možná ti z tvých vlasů zbyde ošklivá suchá sláma – o to vážně stojíš? Navíc při větších rozměrech, kdy odbarvuješ celou hlavu, se často nepovede tobě samotné nanést odbarvovač rovnoměrně, hlavně na zadní části hlavy je to problém. A mít flekatou hlavu také není zrovna ideální.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Chraň vlasy před fénem i žehličkou
Otestuj se: Jsi krutá ke svým vlasům?
Největší chyby, kterých se dopouštíš při úpravě vlasů

Všechno připrav dopředu

Buď připravená! Než začneš se samotným odbarvováním, ujisti se, že máš dostačující množství kvalitního odbarvovače (na větší plochy je často potřeba dvou balení), převlékni se do domácího oblečení, ať potom nepláčeš nad zničeným oblíbeným tričkem, a samozřejmě si k ruce vezmi hodiny, abys mohla dododržet dobu, kterou peroxid na vlasech necháš.

 

Odbarvování
Sadu na odbarvení zakoupíš v drogeriích. Všechno si připrav předem, aby to klaplo. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Asi nejpraktičtější je při odbarvování používat na vlasy alobal, hlavně když melíruješ a nechceš, aby se chytly i ostatní pramínky, nebo když zkrátka nechceš mít špinavé oblečení. Alobal drží tvar, takže pramen, na který naneseš odbarvovač, stačí jen zavinout a čekat.

Z vlastní zkušenosti nedoporučuji zavírat se v malé koupelně bez oken nebo v podobných místnostech. Odbarvovač je pro oči a nos velice nepříjemná věc a je lepší být v dobře větraných prostorech.

Drž se návodu a nepřekračuj čas

Pokud ti v příbalovém letáčku u odbarvovače píší, že ho máš na vlasech nechat maximálně 45 minut, jako laik si s tím nezahrávej a rozhodně ho tam nenechávej déle. Stejně tak máš vždy napsáno, že máš raději udělat alergický test (alergie na barvy je doopravdy jedna z těch hrozných a může přejít až do anafylaktického šoku, což je život ohrožující stav) a drž se všeho, co ti tam výrobce píše – často vědí, proč tam určitou věc píší.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz píší:
8 chyb, kterými si ničíme vlasy
Vyčarujte ve vlasech objem: S těmito účesy budete sexy!
 

V průběhu barvení

V průběhu celého odbarvovacího procesu je také dobré kontrolovat dosažený odstín. Je možné, že blond, kterou si konkrétně představuješ, dosáhneš už po půl hodině barvení a je tedy zbytečné nechávat tam odbarvovač déle. Uděláš dobře, když budeš pravidelně odkrývat alobal a kontrolovat současný odstín vlasů.

Péče po odbarvování

Péče o vlasy je po tomto zásahu velice důležitá. Je nutné používat balzámy, vyživující a regenerační masky, nechat vlasy odpočinout alespoň nějaký čas od kulmování nebo žehlení, pokud to bude nutné. Nakup si dobrou regenerační kosmetiku, která bude určená přímo pro tvůj typ vlasů, a dej jim chvíli odpočinout – po odbarvení si to totiž určitě zaslouží.15 hlasů
Vaše hodnocení