Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vaše vlasy na sebe upozorňují, když jim něco chybí. Zde se dozvíte, jak o ně pečovat, aby byly stále zdravé.

7 signálů, které odhalí, že tvé vlasy nejsou fit!

Problémy s vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Problémy s vlasy
aktualizováno 30.10.2017, 00:52 | 30.10.2017, 00:52 | krasna.cz/dm

Vaše vlasy na sebe upozorňují, když jim něco chybí. Zde se dozvíte, jak o ně pečovat, aby byly stále zdravé.

Když vám není dobře, rychle poznáte, že budete nemocní. Také vaše vlasy mohou být zdravé nebo nemocné. Ale jak určíte, v jakém stavu vlasy jsou? To není vůbec těžké, poznávací znamení je například lesk, pružnost, snadné rozčesávání a zdravé konečky.


Lesk
Vlas má hladký povrch, od kterého se odráží světlo a to se postará o hedvábný lesk. Pokud jsou vlasy hrubé a matné, mohou za to především slunce a vítr, jejichž delší působení je poškozuje.


Pružnost
Vlasy ztrácí svoji pružnost česáním, stylingem a upravováním. Důsledkem je, že vlasy jsou rychleji suché a křehké.


Rozčesávání
Také vlasy, které jsou zacuchané a vzpírají se česání, jsou ukazatelem toho, že je s vlasy něco v nepořádku. Často jsou na vinně chemické přípravky jako barvy nebo trvalá.


Zdravé konečky
Vlasové konečky jsou choulostivé, protože jsou nejvíce vystaveny zatížení. Jednoduchým testem pod lupou zjistíte, zda jsou konečky roztřepené. V tom případě je nejlepší je zkrátit a používat vyživující balzámy a masky.

 

Krásné vlasy
(Foto: oficiální zdroj)


A co dělat, aby vaše vlasy zůstaly pořád zdravé?Při mytí používejte nejlépe pH-neutrální šampóny a přípravky. Tak hrozí menší nebezpečí vysušení vlasů, podráždění pokožky a výskytu vyrážky. Při kartáčování a česání vlasů si dávejte pozor, aby nebyly štětiny na kartáči nebo zuby hřebenu příliš ostré. Může být totiž poraněna pokožka hlavy. Vybírejte si tedy kartáče a hřebeny s měkkými a zaoblenými štětinami a zuby, které jsou jemné k Vašim vlasům.Rychlý test: Jestliže přejedete dlaní přes kartáč a hřeben, neměly by škrábat – v jiném případě si pořiďte nový. Z hygienických důvodů umyjte kartáče i hřebeny čas od času šampónem a opláchněte horkou vodou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se na podzim starám o své vlasy?
Padají ti vlasy? Víme, co nejíst
Po čem mi OPRAVDU začaly růst vlasy?


Také zdravá strava působí pozitivně na vaše vlasy. Čerpají totiž důležité živiny z vlasového kořínku, které jsou propojené malými cévkami s krevním oběhem. Když tedy své tělo dostatečně zásobujete kvalitními živinami, jsou vyživené i vlasy. Přestože se o své vlasy pečlivě staráte, může se občas stát, že jsou matné a bez života. Za to je nejvyšší mírou zodpovědné fénování a časté barvení.


Rozmazlete své vlasy vhodnou péčí:

 

Šampon
(Foto: Archiv firem)


* Šampon Balea Professional kořínky & konečky (250 ml, 53 Kč, prodává dm). Šampon s účinným pečujícím složením osvobodí pokožku hlavy jemně, ale zároveň důkladně od přebytečné mastnoty. Vysušené délky vlasů bude zásobovat pečujícími látkami. Neobsahuje alkohol, amoniak ani silikony.

 

* Šampon na vlasy Biofresh Rose of Bulgaria (330 ml, 89 Kč, prodává lavender.cz). Šampon s obsahem růžové vody s vysokým obsahem esenciálního růžového oleje. Má antibakteriální vlastnosti, čistí, osvěžuje a oživuje vlasy. Obsahuje D panthenol, který vyživuje a hydratuje vlasy, dodává jim lesk a hebkost.

 

* Šampon Mango a ginkgo, Herbacin (250 ml, 129 Kč). Mango hydratuje, skvěle regeneruje a podporuje pružnost. Ginkgo posiluje strukturu a dokonale regeneruje.
 

* Vlasový šampon bio Alverde mučenka & bio rýže (200 ml, 75 Kč, prodává dm). Pečující složení s aloe vera a výtažkem z rýže a mučenky z kontrolovaného biologického zemědělství zásobuje vlasy hydratací a podporuje regeneraci namáhaných vlasových vláken, aniž by je zatěžovalo.0 hlasů
Vaše hodnocení