Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vykouzlit si barevné vlasy není zas tak těžké a ani drahé. Můžeš totiž použít barevné křídy. Funguje ale tahle metoda? A neuškodí tvým vlasům?

Barvení vlasů křídou – nová móda?

Barevné vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Barevné vlasy
aktualizováno 18.02.2013, 00:23 | 18.02.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Vykouzlit si barevné vlasy není zas tak těžké a ani drahé. Můžeš totiž použít barevné křídy. Funguje ale tahle metoda? A neuškodí tvým vlasům?

Už před nějakou dobou se na youtube a na blozích začaly hojně vyskytovat rady, jak si jednoduše, levně a bez poškození obarvit vlasy tak, abys barvu další den mohla smýt a nemusela se trápit s nějakým přebarvováním nebo odbarvováním. O co jde? O použití křídy!

V prvním momentu jsem si řekla, že je to trošku zvláštní a zní to divně, i tak jsem se ale na tohle téma zaměřila. Je to skutečně tak zdravé, jednoduché a účinné, jak všichni tvrdí?

O co vlastně jde? 


Obyčejná barevná křída při správném postupu vlasy obarví a nějakou dobu na vlasech vydrží. Je to možnost pro ty, kteří chtějí změnit svoji vizáž a zkusit melír na pouhých pár hodin a nechtějí chodit ke kadeřnici nebo si kupovat permanentní barvy. Křída se z vlasů při příštím mytí vymyje, a ty tak můžeš experimentovat stále dokola!

Zní to dobře co? Jdem se na to podívat zblízka...

Co je na takové barvení potřeba?  

Barevné křídy – koupíš je v papírnictví, vyrábí je mnoho značek v různém barevném provedení a za poměrně nízkou cenu. Nejlepší je vzít ty nejzářivější a nejpigmentovanější křídy, na které narazíš, na vlasech jsou poté o dost více vidět.

 

Barvení křídou
Čím barevnější křídy, tím lepší. (Foto: Krásná.cz/Mersmerize)

 

Vodu v rozprašovači – můžeš si dát vodu do skleničky nebo misky. Mnohem jednodušší je ale použít třeba prázdnou nádobu od rozprašovače a naplnit ho vodou, aplikace je snadnější a rovnoměrnější.

Domácí tričko, ubrousky, rukavice – křída barví, a to hodně, určitě to znáte ze škol. Dá se z rukou bez problému umýt, jestli jsi na to ale háklivější, vezmi si rukavice. Domácí tričko je nutnost, protože při aplikaci ho pravděpodobně ušpiníš, jde to ale vyprat.

Postup

Pramen, který chceš obarvit postříkej (nebo namoč) vodou. Nemusí z něj voda přímo kapat, každopádně musí být minimálně vlhký. Do ruky si vezmi křídu v barvě, ve které chceš mít melír a jednoduše po mokré části vlasů začni přejíždět. Já mám dlouhé vlasy a není pro mě problém si je s ubrouskem položit na nějaký pevný podklad, aby se mi lépe barvilo.

 

Barvení křídou
Vezmi křídu a prostě pramínek namaluj. (Foto: Krásná.cz/Mersmerize)

 

Pokud máš delší vlasy, nevyhneš se tomu, aby jsi je barvila v podstatě na tričku, a pokud ti to vadí, můžeš si pod pramen dát alobal nebo papírový ubrousek.

Máme nabarveno! Nyní si vezmi hřeben a nabarvený pramen důkladně rozčeš. Pokud se ti barva zdá pořád příliš slabá, můžeš celý postup s vodou a křídou opakovat. Je ale důležité vlasy vždy pročesat, aby ti později neobarvily i normální, slušné oblečení. Nabarvené vlasy můžeš vyfénovat.

Jak dlouho to vydrží? 

Všude se uvádí, že křídy vydrží do dalšího umytí, tedy přibližně jeden den. Každopádně mi to nedalo a podívala jsem se do různých diskuzí, jaké s tím mají zkušenosti ostatní. Často se tam objevovaly názory, že se té barvy nemohou zbavit. Proto doporučuju nejdřív danou barvu vyzkoušet na nějakém nenápadnějším, zadním pramenu a zjistit, jak moc dobře půjde barva dolů.

PŘEČTI SI TAKÉ:
6 tipů, jak doma odbarvovat vlasy
Největší chyby, kterých se dopouštíš při úpravě vlasů
TUTORIAL: Top účes celebrit: vysoký drdol
Na Doma.cz řeší:
Největší pověry a mýty o vlasech: Čemu (ne) věřit
Moderní účesy z kolekce Petry Měchurové: Vzdušná elegance!

Na jaké vlasy to půjde a na které ne? 

Naprosto nejlépe bude barva chytat na světlých, blond vlasech. Tam to bude nejvýraznější a i nejefektnější. Každopádně i na světle hnědých vlasech to jde moc dobře a na tmavých je to vidět také, i když méně. Na černé nebo hodně tmavé to pravděpodobně nechytne nebo to nebude vidět.

 

 

Barvení křídou
Na světlé bude barva chytat skvěle, na tmavé hůř. (Foto: Krásná.cz/Mersmerize)

 

Pokud máš tmavší vlasy, můžeš také daný pramen vlasů, obarvit nejdříve bílou křídou a teprve poté použít barevnou variantu.

Ničí to vlasy?

Křída vysušuje, to je poměrně jasné – jednou za čas na použití křídy nevidím nic špatného, ale pro slabé nebo narušené vlasy to asi nebude žádný ráj. S používáním bych to nepřeháněla, vlasy bych potom hydratovala kondicionérem nebo dobrou maskou. Na zdravých vlasech to podle mého neudělá žádnou neplechu. I přes to je ale určitě dobré zvážit možná rizika a rozmyslet si, jestli křídu skutečně použiješ.

Jaké jsou nevýhody? 

Já osobně bych při této metodě vynechala žehlení nebo natáčení vlasů. Viděla jsem ale i videa, kde se pomocí žehličky křída zafixuje do vlasů a nemusí se potom česat a křída barví méně. Každopádně svojí žehličku mám ráda, nechci aby byla barevná a rozhodně nechci zkracovat její životnost. Záleží ale na tobě, jestli to riskneš.

Stejně tak nedoporučuju s barevnými vlasy moc spát, protože to schytá povlečení, pokud si obarvíš větší část vlasů. Je hodně důležité vlasy pročesat, protože tím obarvení hodně eliminuješ.

 15 hlasů
Vaše hodnocení