Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jak se vyhnout vyrážkám na tom nejhorším místě? A tvář to není!

Bolestivé pupínky na zadku? Víme, proč se dělají i jak se jich zbavit

Pozadí
zdroj: Thinkstockphotos Pozadí
aktualizováno 22.05.2017, 00:47 | 22.05.2017, 00:47 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jak se vyhnout vyrážkám na tom nejhorším místě? A tvář to není!

Znáte to, chystáte se na nějakou důležitou událost a jako naschvál se vám na tváři udělá vyrážka. Někteří lidé je však mají stále a byli by nejraději, kdyby byly na nějakém skrytém místě. Ale lidé, kterým se občas vyrojí vyrážky na pozadí, vědí své. A mnohem radši by vytrpěli beďar uprostřed čela, než bolestivý zanícený pupínek, kvůli kterému si nemohou ani pohodlně sednout.

 

Způsobuje je většinou podráždění pokožky nebo zarůstající chloupky, což je ještě horší případ, protože se mohou zanítit a kůže pak nepříjemně svědí. Oficiální název pro tuto nepříjemnost je folikulitida. Jde už o stádium otoku a bolesti.

 

Někteří lidé si myslí, že nepříjemné vyrážky na pozadí vznikají i nicneděláním a začnou intenzivněji cvičit. Ale cvičení to může ještě zhoršit. Pokud si totiž obléknete obtažené legíny, které zadržují pot a nejsou prodyšné, k vašemu pozadí se nedostane žádný čerstvý vzduch.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pohyby pro pevný zadek!
Celodenní plán pro krásný zadeček
Chceš mít DOKONALÝ ZADEČEK? Víme, díky jakým botám bude vypadat NEJLÉPE 

 

Nejlepším řešením je používat neparfémovanou čistící pleťovou kosmetiku a přírodní gely, radí doktor Anjali Mahto z Britské asociace dermatologů. Ano, místo vysušujícího sprcháče dopřej svému pozadí stejnou péči, jako akné postiženému obličeji.
Hned po cvičení byste se měly osprchovat a dobře pokožku vysušit, pot a vlhkost nedělá pokožce dobře.


a vyhněte se také neprodyšnému syntetickému oblečení. Však začalo být konečně hezky, takže místo džínsů volná sukně nebo šortky a brzy bude vyhráno.3 hlasů
Vaše hodnocení